Sada je: ned apr 28, 2024 12:58 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 525 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Misao trenutka
PostPostano: sri maj 08, 2019 8:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 04, 2017 10:42 pm
Postovi: 192
Blagosloven onaj koji ima dušu, blagosloven onaj koji je nema, ali muka i jad onom koji je ima u začetku.

...

Svesna vera je sloboda. Emocionalna vera je ropstvo. Mehanička vera je glupost.



Gurđijev


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao trenutka
PostPostano: pon jun 03, 2019 9:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
Nesto si mislim, a to je: "Koji me vrag tjerao da citam odredene stvari i ulazim duboko u iste".Sada bi rade bio glup ko tambura da nista neznam, ali svejedno nista ni neznam samo sam malo mudriji, ali to je sve. Rado bi na stare postavke, ali se nemogu vratiti nazad, a pitanje je kamo idem, vjerojatno nigdje, ponekad je agonija veoma jaka upravo iz toga razloga. Kamo dalje i kako!?

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao trenutka
PostPostano: čet jun 06, 2019 1:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Ovaj svijet je postojao odavno prije
nego što si ti došao u njega
I bit će ga nakon što ti odeš
Onaj koji te je uveo tu u postojanje ti kaza:
Moje je Jučer i podijelit ću ga s tobom
Moje je Sutra i podijelit ću ga s tobom
Danas ti darujem posvema
A ti mu rečeš:
Svakoga Danas Jučer ti vraćam
Svakoga Danas Sutra još nemam
Od Svoja tri dao si jedno meni posvema
Kročimo njime skupa


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao trenutka
PostPostano: čet jun 06, 2019 6:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 31, 2017 1:07 am
Postovi: 52
"Istina koja nije izrečena u pravo vrijeme gora je od laži."
Ivan Sergejevič Turgenjev

"Laž je isto tako živa kao i istina, ako ne još više."
Ivan Sergejevič Turgenjev

_________________
Hoë spelers bron vasgevang in Perpetuum Mobile...of jy nou is uitgepluis hoe dit werk?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao trenutka
PostPostano: pet apr 17, 2020 10:17 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
.



Smrt fašizmu - sloboda narodu!



(stara partizanska parola)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao trenutka
PostPostano: pet apr 17, 2020 11:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Kod mene je zadnjih dana mantra- svi koji me znaju to su cili: smrt koroni, sloboda narodu! :glasses7:

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao trenutka
PostPostano: pet maj 08, 2020 8:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 28, 2011 2:36 pm
Postovi: 162
Baš sam se sjetila toga da se sve prati, sve se promatra, postoje sateliti, prate se postovi, razgovori preko fb-a npr., razgovori preko mobitela......
Ukratko, manje više se sve zna.
I zna se sve o stvarima koje su napisane ovdje na forumu, a i na drugim forumima.
Zna se puno i o ljudima koji pišu ili govore o istini.
Danas postoji jako napredna tehnologija koja stvarno može sve.
Znaći, večina stvari koje su napisane, a tu najviše mislim na duhovnost, su u suprotnosti sa poretkom, odnosno sa onima koji ga podržavaju.
Recimo ljudi sa ovoga foruma, a i sa drugih foruma su zapravo javni neprijatelji sustava.
I ja si mislim što se radi sa svojim neprijateljima, kako ih se riješiti?
Recimo, može ih se ignorirati, to je pasivna agresija.
A može ih se i pokušati uništavati npr. jer su oni prijetnja poretku.
Ustvari, sve se to događa odavno.
Recimo da oni koji su odgovorni za sve uopće ne reagiraju na ništa konkretno, a jako dobro vide da je sve loše.
To zapravo znaći da oni svakako žele uništiti svoje protivnike, podmuklo i sistematski, i to pod svaku cijenu.
Evo, ovo je nekako misao trenutka

_________________
Politika koja se vodi nije za one na zemlji


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao trenutka
PostPostano: ned aug 09, 2020 6:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Engleski i u video formi ;-)


https://www.youtube.com/watch?v=09H_8WnagNw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao trenutka
PostPostano: uto aug 18, 2020 7:54 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned feb 10, 2019 3:23 pm
Postovi: 28
Gledam istripovane zomboide i ono...sve mi se yavlja..Prdno i ussro se..

_________________
Knock knock..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao trenutka
PostPostano: pet jan 08, 2021 6:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Jednoga dana susrele se Istina i Laž.
Laž kaže Istini: „Danas je krasan dan!“
Istina pogleda u nebo i oko sebe pa se začudi jer je dan uistinu bio lijep.
Njih su dvije toga dana dosta vremena provele zajedno i tako naišle na jedan bunar. Laž reče Istini: “Voda je jako lijepa i ugodna, hajdemo se zajedno okupati!“
Istina dodirne vodu pa se i sama uvjeri da je voda zaista ugodna. Obje skinu svoju odjeću i krenu se kupati. Najednom Laž izađe iz vode, obuče odjeću Istine i pobjegne. Šokirana Istina izjuri iz bunara i potrči naokolo tražeći Laž i svoju ukradenu odjeću.
Gledajući golu Istinu ljudi su iskaljivali svoj bijes i osudu te su natjerali Istinu da se vrati natrag u bunar kako bi u njemu utopila svoj stid. Istovremeno dok se Istina skrivala, Laž je putovala svijetom, maskirana u Istinu i zadovoljavala potrebe društva. Ona mu je podilazila i ljudi su je jako zavoljeli. Na kraju, ljudi se više nipošto nisu htjeli susresti sa golom Istinom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao trenutka
PostPostano: ned apr 04, 2021 9:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet feb 17, 2006 9:02 am
Postovi: 208
Lokacija: Rijeka
korona i ljudi

Mladi vrag: “Kako si poslao toliko duša u pakao?”
Stari vrag: “Sa strahom!”

Mladić reče: “Bravo!”
Čega su se bojali..? Rat? Glad?

Starac: – Ne … bolesti!
Mladić je pitao: „Nisu li se razbolili?“ Zar nisu umrli..? Zar nije bilo lijeka?

Starac: … razboljeli su se. Umrli su. Postoji lijek
Mladić: – Ne razumijem …

Starac: – Pogrešno su pomislili da je jedino što moraju pod svaku cijenu ... čuvati ŽIVOT !!!

Nisu se zagrlili … Nisu se pozdravili … Odstranili su se! Odustali su od svakog ljudskog kontakta … Od svega što je ljudsko! Ostali su bez novca. Izgubili su posao. Vjerovali su svemu što su čuli, čitali novine i slijepo vjerovali svemu što su čitali. Odrekli su se slobode. Nikad nisu otišli od kuće. Nigdje nisu išli. Nisu posjećivali rodbinu ili prijatelje i bližnje. Svijet se pretvorio u veliki koncentracijski logor s dobrovoljnim zatvorenicima.
Sve su prihvatili !!! Samo da prežive još jedan jadan dan … Nisu živjeli, umirali su svaki dan!!


prerada iz "Pisma starijeg đavla mlađem"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao trenutka
PostPostano: sri sep 01, 2021 10:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
https://ibb.co/Th0B35L

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao trenutka
PostPostano: čet nov 18, 2021 12:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198

https://www.youtube.com/watch?v=ZcG18BAXcWU


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao trenutka
PostPostano: sub jan 01, 2022 11:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
"Ako iznesete dovoljno veliku laž i stalno ju ponavljate, ljudi će na kraju povjerovati u nju. Laž se može održati samo onoliko vremena koliko država može zaštititi ljude od političkih, ekonomskih i/ili vojnih posljedica laži. Stoga postaje od vitalne važnosti za državu da upotrijebi sve svoje ovlasti za suzbijanje neslaganja, jer je istina smrtni neprijatelj laži, i stoga je istina najveći neprijatelj države."

"u velikoj laži uvijek postoji određena snaga vjerodostojnosti; jer se široke narodne mase uvijek lakše pokvare u dubljim slojevima svoje emocionalne prirode nego svjesno ili svojevoljno; pa stoga u primitivnoj jednostavnosti svog uma oni lakše padaju kao žrtve velike nego male laži, budući da i sami često govore male laži u malim stvarima, ali bi se sramili posegnuti za neistinom velikih razmjera; ne vjeruju da bi drugi mogli imati drskosti da tako zloćudno iskrivljuju istinu. Iako im se činjenice koje to dokazuju mogu jasno iznijeti na uvid, oni će i dalje sumnjati i pokolebati se i dalje će misliti da možda postoji neko drugo objašnjenje …”

Hitler je opisao svoju upotrebu velike laži:

Njegova primarna pravila bila su:
nikada ne dopustiti javnosti da se ohladi;
nikad ne priznaj grešku ili nepravdu;
nikad ne priznaj da bi u tvom neprijatelju moglo biti nešto dobro;
nikada ne ostavljajte prostora za alternative;
nikada ne prihvatiti krivicu;
koncentrirajte se na jednog po jednog neprijatelja i krivite ga za sve što krene po zlu;
ljudi će prije vjerovati velikoj laži nego maloj;
i ako to dovoljno često ponavljate ljudi će prije ili kasnije povjerovati.


Goebbels je opisao veliku laž drugim jezikom u članku koji je napisao 1941., “Churchillova tvornica laži”, ali je optužio Britance za smicalicu:

Englezi slijede princip da kad se laže, treba lagati veliko i toga se držati. Oni nastavljaju sa svojim lažima, čak i uz rizik da će izgledati smiješno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao trenutka
PostPostano: uto aug 02, 2022 12:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Kao što je neophodno čuvati um od neznanja tako je potrebno čuvati ga i od mnogog praznog znanja i radoznalosti. Jer ako se um puni mnogim znanjem, ne isključujući tu i sujetno, nepotrebno i štetno, postaće nesposoban da saznaje šta je dobro za naše ispravljanje i usavršavanje. Zato se prema zemaljskim stvarima koje su dozvoljene, ali ne i neophodne, moraš odnositi kao da si već umro. Usredsređuj svoj um u sebe i drži ga daleko od svih stvari ovoga sveta.
Nikodim Agiorit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao trenutka
PostPostano: pon okt 10, 2022 10:49 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Interesantna dinamika razvoja događaja nakon kovid-projekta i nanočipovanja populacije globalističkih i anti-globalističkih zemalja, unutar lažnog dualizma koji jedino može i postojati u maji/iluziji/lažnoj realnosti?! Lažni entiteti ili ljudske ličnosti s njihovim imenima, prezimenima, nadimcima i korisničkim imenima, koje naseljavaju lažnu realnost (a ko će drugi?!), ne mogu čak ni birati gdje će se svrstati jer su „živi mrtvaci“ koji vladaju u zemljama u kojima ove žive, ti koji ih svrstavaju.

[Gurđijev: „Kad bi vi samo znali koliko živih mrtvaca upravlja vašim životima, razbježali bi se s užasom, na sve strane“.]

Tako, i u slučaju izbijanja Trećeg svjetskog rata, gdje se ko zadesio, tu je. Znači, nema biranja (lažne) strane unutar uspostavljenog (lažnog) dualizma. Đe si, tu si a biće ono klasično: „Ako nisi s nama, onda si protiv nas.“

Možda oni koji se zadese u nekoj vukojebini s mogućnošću uzgoja stoke ili proizvodnje hrane, prođu nešto bolje u sklopu sveopšte ludnice, mada ni to ništa ne garantuje u slučaju nuklearnog mahnitanja. Teško je izolovati se od gluposti, tuđe i naše vlastite. Valja nam prihvatiti sudbinu-scenario kompjuterskog programa, pa kakav god on bio. Čini se da je i Treći svjetski rat upakovan u njega, mada je previše mahnitanja i bez njega?!

Oni koji pokušavaju prošetati unaprijed po DVD-u na kojem se nalazimo, tvrde da prema planu i programu, odnosno, scenariju, pored redovne vakcinacije (grafen oksid se, valjda, mora stalno nadopunjavati?!), trebamo proći i kroz nestašicu energije što podrazumijeva smrzavanje a takođe i nestašicu hrane, što podrazumijeva glad, pa digitalne valute i pasoše uz socijalni kreditni sistem u kome će nam AI određivati šta možemo a šta ne možemo itd... Znači, nije lako ni doći do Trećeg svjetskog rata i odjave odavdje uz pomoć njega!?

Geopolitičarski eksperti koji zrače Bluetooth-signal sa dinamičnom MAC adresom, zahvaljujući vakcinama protiv virusa koji nikad nije bio izolovan, isto kao i većina onih koji ih slušaju, sasvim uspješno racionalizuju sva zbivanja u ovoj realnosti, tako da onima koji ih slušaju bude lakše, smatrajući se dobro informisanima. Nekim slučajem, ovo zračenje BT-signala im ostaje izvan percepcije, mada se može lako utvrditi uz pomoć skenera BT-signala. Slično je i sa većinom onih dobrih istraživača koji nam pričaju o svim opasnostima mRNK vakcina i spajk proteina. Grafen oksid i interfejs kojeg on obrazuje u ljudskom organizmu, nije dio njihove realnosti. Hvala na informacijama i pomoći nano-čipovanom čovječanstvu.

Nešto se pitam, u ovim bitkama između ovih i onih ili vakih i nakih, koje se trenutno odvijaju, ko očitava BT-signale koje emituju vojnici zaraćenih strana i kako taj entitet koristi interfejs koji se nalazi u njima? Pa, nije, valjda i vojska slučajno bila podvrgnuta obaveznoj vakcinaciji-nanočipovanju?! Znači, na terenu imamo daljinski kontrolisane civile i vojnike, policiju, doktore, eksperte itd. itd. vake bio-hemijske robote i nake bio-hemijske robote, fašiste i antifašiste, naciste i anti-naciste, komuniste i kapitaliste, liberale, konzervativce, vijernike i nevijernike, muškarce, žene i sve one koji nisu ni tamo ni vamo...

Ja, jebeneee reaaalnostiii!?

Pitam se - može li se... ovdje... uopšte... biti svjestan, human i nezavisan, odnosno, - istinsko ljudsko biće?

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao trenutka
PostPostano: sub okt 22, 2022 9:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
Recenica "Na mladima svijet ostaje" je po meni pasivna i inertna recenica. Razlog tome je taj sto bi TI trebao biti promjena koju zelis vidjeti ovoga trenutka SADA. A ne za 20 godina dok neko dijete stane na noge. jER INACE ZIVIS U BUDUCNOSTI KOJU NECES NI VIDJETI I KOJA SE JOS NIJE NI DESILA, A POSTO SE NIJE NESTO NI DESILO ZNACI DA NI NE POSTOJI. Ti moras sada promijeniti stvar koju zelis vidjeti. To govore u vecini slucajevi stariji ljudi, koji misle da nista ne mogu promijeniti i misle da ce drugi tj. "mladi" nesto napraviti za njega. Znacilo bi da taj covjek ide linijom manjeg otpora te nije u stanju cak ni zavezati cipele, mozda jedino nesto popit i pojest i to mu je doseg. Dalje to znaci da mi stalno zivimo u vremenu gdje nitko nista ne mijenja i gdje svi cekaju nekoga ili nesto. Mozda je to ono sto Gurdijeff kaze da ljudi nisu u stanju "ciniti" i "biti". Znaci mi bi stalno trebali mijenjati nase pogreske tj. pogreske generacije onih prije, jer oni nam i jesu ostavili ovakav svijet kakav sada poznajemo.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao trenutka
PostPostano: čet jan 05, 2023 12:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Eto, sad mogu reći da sam i potres doživjela.

Probudio me ujutro nešto iza šestice, dvaput je potmulo i distinktivno grunulo, krevet se zatresao poda mnom, imala sam dojam da se cijela kuća nekoliko puta zatresla, zaljuljala, doslovce je sve naokolo kao vibriralo tih <10 sekundi. A začudo, imam par stvarčica koje vise sa stropa - sve u potpunom miru i balansu. Čudno, to me i zbunilo. Kad je bio onaj u Lici, nama su se par sto kilometara dalje lusteri tresli, ali ništa drugo se nije osjetilo.

Kažu mi sad da je bilo objavljeno na Teletekstu, 3,4 Richtera u epicentru.
Ja sam osjetila skoro 40 km od epicentra, a moja sestra koja živi 10-tak km od njega, pila je u to doba kavu i kaže ništa nije osjetila, jedino su psi lajali kao sumanuti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao trenutka
PostPostano: pet feb 17, 2023 4:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
drugovi i drugarice, vreme je za fajronat.
vidimo se (eventualno) negde sasvim drugde. ko je video - video je, ko je cuo - cuo je .
dug je put, a vremena hm... malo.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao trenutka
PostPostano: sub feb 18, 2023 7:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 525 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 73 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz