Sada je: ned jun 16, 2024 3:15 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Svrbe me usta, ljubiću se
PostPostano: čet jul 17, 2008 11:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 26, 2008 10:25 am
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Da li ste ikada razmišljali o pojavi, koju sam ja nazvala znakovi prestojećih događaja, a za koju po svemu sudeći svaka osoba (bar koju ja poznajem) vrlo dobro poznaje i tumači.

Znate ono:
Svrbi me levi dlan dobiću pare, desni daću
Svrbi me nos ljutiću se , plakaću
Svrbe me usta ljubiću se

Interesantno u svemu tome je da skoro sve te znakove na našem telu-koži tumačimo isto. E sad da li je to čisto "znak pored puta" ili nešto drugo? Koliko to veze ima sa našom intuicijom, misaonom povezenošću sa drugim osobama, ili nečim drugim neznam ali znam da su znakovi neoborivo tačni i da preko njih možemo da se "pripremimo" za predstojeće događaje.

Da li vi pratite te znakove i kako ih objašnjavate?
Nisam sigurna da li ste već diskutovali na ovu temu s obzirom da sam vam se skoro pridružila. :love8:

Pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svrbe me usta, ljubiću se
PostPostano: čet jul 17, 2008 8:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 25, 2007 12:52 pm
Postovi: 197
Lokacija: Zagreb
SandraDi je napisao/la:
Svrbi me levi dlan dobiću pare, desni daću
Svrbi me nos ljutiću se , plakaću
Svrbe me usta ljubiću se

1. Operi ruke (nova godina već odavno prošla...vrijeme je)
2. Nešto te upiknulo (ljeto je...vjerojatno koji komarac)
3. Dobiti ćeš žvalu (zovu to i herpes)

8) :mrgreen:

_________________
We don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 18, 2008 8:42 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 26, 2008 10:25 am
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Blago tebi,
ja ne mogu dan da prođem da mi se neki znak ne pojavi. Ovih dana mi predstavlja veliki problem to što mi stalno pišti u ušima i znam da će me u tom trenutku neko zvati što je interesantno znam i ko zove uvek!!
Šta misliš da li bi trebala da operem uši ili se samo luftiraju? :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 18, 2008 10:45 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 26, 2008 10:25 am
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Владета Јеротић

Кожа и психа
Владета Јеротић: Човек и његов идентитет, 2003.

Гете је у Фаусту написао да је „крв сасвим особит сок“. У ову песничку имагинацију не сумњају данас ни најтрезвенији научници. Могли бисмо, међутим, са истом таквом сигурношћу данас рећи: кожа, то је један особит орган.
За разлику од свих виших животиња чије је тело готово у целини покривено густом, дугом длаком, крљуштима или перјем, човек је једини готово потпуно голе коже, и то га у много чему издваја од свих осталих живих бића. Библија каже да је први људски пар добио одећу после свога сагрешења, док су пре тога људи ишли голи и нису се стидели. Независно од овог старог казивања, ћото 5ар1ет, ако не одмах на почетку, када је тело још вероватно било заштићено гушћом длаком него што је данас има, био је предодређен да, губећи длаку, покрије своје тело биљном и животињском одећом, заштићујући се тако од сурових климатских услова средине, али и чинећи ту кожу, упоредо са развојем психе, све осетљивијом и префињенијом. Не заборавимо, најзад, да и кожа и нервни систем у своме ембрионалном развоју произлазе из истог клициног листа - ектодерма.
Овим кратким уводом отворена су врата разумевању зашто се многа психичка збивања испољавају и на кожи. Према Клаудеру, психа врши на кожу снажнији утицај него на остале органе. Кожа је, по њему, значајан орган изражавања који се може упоредити још само са чулом вида.
Заиста, кожа која покрива површину тела и врши двоструку функцију отварања и затварања како према спољашњем свету и његовим бројним утицајима тако и према унутрашњем свету најразличитијих збивања у органима, крви и нарочито нервном систему изванредан је соматски терен за екстериоризацију емоција.
Давнашње је лекарско искуство да између реакција коже и афективних збивања постоји тесна веза. Свака наша јача унутрашња емоција, било да је реч о радости, гневу, страху, бесу, усхићењу или изненадном психичком шоку, испољава се на кожи, час као црвенило, час као бледило, сувоћом или влажењем коже.
Колико кожа осетљиво и брзо реагује на свако наше узбуђење доказује тзв. психогалвански феномен. Већ при најмањем афективном узбуђењу ћелије коже, а нарочито зидови ових ћелија мењају се и услед тога пружају променљив отпор електричној струји која се пропушта кроз кожу. Ово колебање отпора може без тешкоћа да буде контролисано на галванометру. Код особа које се подвргавају испитивању овакве промене на галванометру могу да буду регистроване већ и када им се само довикну неке речи које их унутрашње погађају. Овакво испитивање може да послужи као експерименталан доказ за правилност психоаналитичких тврђења о великом значају извесних симболичких речи. Наравно да на овакве речи реагују и људи који нису никада ништа чули о психоанализи. Симболичне речи су, на пример: нож, кревет, краљ и сличне, које су за нашу свест безазлене, али за наше несвесно оне могу да означавају неке недозвољене жеље или представе које морају да буду од свести сакривене или потиснуте, а које, када се изговоре некој особи, чије несвесно није према њима равнодушно, ова реагује сместа променама ћелија коже што се види на галванометру.
Стари искусни лекари никада нису пропуштали да детаљно разгледају кожу сваког свог пацијента. На њој су они били у стању да прочитају много занимљивих догађаја који су се дешавали не само у унутрашњим органима пацијената већ и оних који су се збивали у његовом душевном животу.
Моћ сугестије и аутосугестије, повезана са променама на кожи, врло је велика. Познато је не само да се под утицајем хипнозе могу да произведу разне кожне промене, као што су разни пликови, уртикарије и слично, већ да се на исти начин могу и лечити поједине кожне болести, између осталих чак и извесне врсте брадавица.
Велики је број кожних обољења више или мање директно везаних за разне психичке сметње, које пацијент може да препозна или да не препозна. Споменимо само најчешће: акутне и хроничне уртикарије, неуродерматитиси, разне врсте екцема, едема и свраба, ангиоспазми, врло много врста алергичних манифестација (према једном податку из медицинске литературе, сваки пети становник СР Немачке пати од неке форме алергичних испољавања). Изгледа да више нема ниједне органске супстанције на коју човек не би могао да реагује преосетљиво.
Нарочито је занимљиво обратити пажњу на кожне промене код сасвим мале деце. Потреба малог детета, које је још сасвим немоћно и незаштићено у односу на спољну средину, за нежношћу и миловањем врло је велика. Оно врло дуго реагује на спољни свет, изражавајући своје задовољство или незадовољство управо кожом. Једини начин интимног контакта између мајке и одојчета, нарочито до оне фазе када је дете први пут у стању да сигурно препозна своју мајку међу осталим присутним лицима, али и касније, јесте контакт коже са кожом. Ову врсту првог и најелементарнијег контакта дете, касније одрастао човек, не заборавља никада сасвим. Осетљивост коже човека према свим врстама испољавања љубави, од оне директне, чулом додира, па до оне сублимне, изражене неким покретом, мимиком или само погледом, остаје изванредно очувана од најранијег доба у току целог човековог живота. Позната су места на кожи која показују изузетну осетљивост, али мирно можемо рећи да је читава кожа једна велика „ерогена зона“.
Чистоћа, очуваност и здравље коже малог детета, али и одраслог човека, мада у нешто мањој мери, директно је условљена количином и врстом нежности и љубави коју дете добија од својих родитеља. Прве кожне инфекције на природно осетљивој кожи малог детета, ако и јесу често условљене разним другим чиниоцима, бар у истој таквој сразмери условљени су и претераном, или чешће недовољном пажњом коју родитељи поклањају детету. Одојче и када још не види добро своју мајку, директно је доживљајно повезано са њоме, па све невоље и бриге мајке, које стварају у њој јачу конфликтну ситуацију и на тај начин мењају и њено стање коже, дете сместа региструје и најчешће и само реагује кожом.
Нису ретка повезивања кожних обољења са астмом код малог детета. У оваквим случајевима, треба готово увек консултовати дечјег психијатра.
Споменимо још само да су код одраслих, према учењу психоанализе, разне непознате кожне манифестације праћене сврабом често у вези са потиснутим сексуалним узбуђењем (ово нарочито важи за несносан свраб полних органа код сексуално зрелих особа), а да разне форме уртикарије („кожне сузе“) нападају особе са потиснутом тежњом за претераном зависношћу.
Ефикасна терапија приличног броја кожних обољења, сматрамо да може бити остварена само заједничким напорима дерматолога и психијатра, односно психотерапеута. Јер кожа остаје најосетљивија позорница наших душевних збивања, оних свесних и, још више, оних несвесних.


Iz ovog mogu samo da zaključim da je prva komunikacija sa spoljnim svetom koju je iko od nas koristio od rodjenja bila manifestovana preko kože. Samim tim, znakovi koje primamo preko kože, mogu dosta da nam pomognu u donošenju raznoraznih odluka, samo treba obratiti pažnju i slušati šta nam najveći organ našeg staništa poručuje, radeći kao odpremnik i prijemnik.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 31, 2008 1:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
jos kad bi mogli procitat o cem se radi,sve bi bil dobro..... :?

_________________
NWO hejter


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 31, 2008 6:36 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 25, 2007 12:52 pm
Postovi: 197
Lokacija: Zagreb
_Dario_ je napisao/la:
jos kad bi mogli procitat o cem se radi,sve bi bil dobro..... :?

aaaa....ti si od onih koji nisu učili ćirilicu :) ma naučit ćeš...nije teško. Mislim da je negdje na forumu i link na kojemu možeš prevesti ćirilicu u latinicu. Potraži.

_________________
We don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 31, 2008 9:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 26, 2008 10:25 am
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Izvinjavam se. Danas ću da prekucam tekst. :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 31, 2008 9:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 06, 2008 3:13 pm
Postovi: 46
Lokacija: Outside the Box
meni je vise ono...

svrbe me usta..moram spalit pljugu xD

_________________
"Poznavati druge je inteligencija; poznavati sebe je prava mudrost.Kontrola drugih je snaga; kontrola sebe samog je prava moć."
-Lao Tse-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 01, 2008 10:05 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 26, 2008 10:25 am
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Vladeta Jerotić
Koža I psiha
Vladeta Jerotić: Čovek I njegov indetitet,2003.


Gete je u Faustu napisao da je “krv sasvim osobit sok”. U ovu pesničku imaginaciju ne sumnjaju danas ni najtrezveniji naučnici. Mogli bismo, međutim sa istom tskvom sigurnošću danas reći: koža to je jedan osobit orga..

Za razliku od svih viših životinja čije je telo gotovo u celini pokriveno gustom ,dugom dlakom, krljuštima ili perjem, čovek je jedini gotovo potpuno gole kože, I to ga u mnogo čemu izdvaja od ostalih živih bića. Biblija kaže da je prvi ljudski par dobio odeću posle svoga sagrešenja, dok su pre toga ljudi išli goli I nisu se stideli. Nezavisno od ovog starog kazivanja, đoto 5ap1et, ako ne odmah na početku , kada je telo još verovatno bilo zaštićeno gušćom dlakom nego što je danas imamo,bio je podređen da, gubeći dlaku, biljnom I životinjskom odećom, zaštićujući se tako od surovih klimatskih uslova sredine, ali I čineći tu kožu, uporedo sa razvojem psihe, sve osetljivijom I prefinjenijom. Ne zabozavimo, najzad, da I koža I nervni system u svom embrionalnom razvoju proizilaze iz istog klicinog lista-ektoderma.
Ovim kratkim uvodom otvorena su vrata razumevanju zašto se mnoga psihička zbivanja ispoljavaju I na koži. Prema Klauderu, psiha vrši na kožu snažniji uticaj nego na ostale organe. Koža je po njemu, značajan organ izražavanja koji se može uporediti još samo sa čulom vida.
Zaista, koža koja pokriva površinu tela I vrši dvostruku funkciju otvaranja I zatvaranja kako prema spoljašnjem svetu I njegovim brojnim uticajima , tako I prema unutrašnjem svetu najrazličitijih zbivanja u organima, krvi I naročito u nervnom sistemu izvaredan je somatski teren za eksteriorizacijuemocija.
Današnje je lekarsko iskustvo da izmađu reakcija kože I afektivnih zbivanja postoji tesna veza. Svaka naša jača unutrašnja emocija , bilo da je rač o radosti , gnevu, strahu, besu, ushićenju ili iznenadnom psihičkom šoku, ispoljava se na mkoži, čas kao crvenilo, čas kao bledilo, suvoćom ili vlaženjem kože.
Koliko koža osetljivo I brzo reaguje na svako naše uzbuđenje dokazuje tzv.psihogalvanski fenomen. Već pri najmanjem efektivnom uzbuđenju ćelije kože, a naročito zidovi ovih ćelija menjaju se I usled toga pružaju promenjiv otpor električnoj struji koja se propušta kroz kožu. Ovo kolebanje otpora može bez teškoće da bude kontrolisano na galvanometru. Kod osoba koje se podvrgavaju ispitivanju ovakve promene na galvanometru mogu da budu registrovane I ka dim se samo doviknu neke reči koje ih unutrašnje pogađaju.Ovakvo ispitivanje može da posluži kao eksperimentalni dokaz za pravilnost psihoanalitičkih tvrđenja o velikom zančaju izvesnih simboličkih reči.Naravno da na ovakve reči reaguju ljudi koji nisu nikada ništa čuli o psihoanalizi. Simbolične reči sun a primer: nož, krevet, kralj I slične, koje su za našu svest bezazlene, ali za naše nesvesno one mogu da označavaju neke nedozvoljene želje ili predstave koje moraju da budu od svesti skrivene ili potisnute, a koje, kada se izgovore nekoj osobi, čije nesvesno nije prema njima ravnodušno, ova reaguje smesta promenama ćelija kože što se vidi na galvanometru.
Stari iskusni lekari nikada nisu propuštali da detaljno razgledaju kožu svakog svog pacijenta. Na njoj su bili u stanju da pročitaju mnogo zanimljivih događaja koji su se dešavali ne samo u unutrašnjim organima pacijenta već I onih koji su se zbivali u njegovom duševnom životu.
Moć sugestije I autosugestije , povezana sa promenama na koži, vrlo je velika. Poznato je ne samo da se pod uticajem hipnoze mogu da se proizvedu razne kožne promene , kao što su razni plikovi , urtikarije I slično, već da se na isti način mogu I lečiti pojedine kožne bolesti , između ostalih čak I izvesne vrste bradavica.
Veliki broj kožnih oboljenja više ili manje direktno vezanih za razne psihičke smetnje, koje pacijent može da prepozna ili da ne prepozna. Spomenimo samo najčešće: akutne I hronične urtikarije, neurodermatitis, razne vrste ekcema, edema I svrab, angiospazmi, vrloi mnogo vrsta alergičnih manifestacija(prema jednom podatku iz medicinskeliterature svaki peti stanovnik SR Nemačke patio d neke forme alergičnih ispoljavanja).Izgleda da nema više ni jedne organske supstance na koju čovek ne bi mogao da reaguje preosetljivo.
Naručito je zanimljivo obratiti pažnju na kožne promene kod sasvim male dece. Potreba malog deteta, koje je još sasvim nemoćno I nezaštićeno u odnosu na spoljnu sredinu, za nežnošću I milovanjem vrlo je velika.Ono vrlo dugo reaguje na spoljni svet, izražavajući svoje zadovoljstvo ili nezadovoljstvo upravo kožom. Jedini način intimnog kontakta između majke I odojčeta, naročito do one faze kada je dete prvi put u stanju da sigurno prepozna svoju majku među ostalim prisutnim licima, ali I kasnije, jeste kontekt kože sa kožom. Ovu vrstu prvog I najelementarnijeg kontakta deteta, kasnije odrastao čovek, ne zaboravlja nikad sasvim. Osetljivost kontakta čoveka prema svim vrstama ispoljavanja ljubavi, od one direktne,, čulom dodira, pa do one sublimne, izražene nekim pokretom, mimikom ili samo pogledom, ostaje izvaredno očuvana od najranijeg doba u toku celog čovečijeg života. Poznata su mesta na koži koja pokazuju izuzetnu osetljivost, ali mirno možemo reći da je čitava koža jedna velika erogena zona.
Čistoća, očuvanist I zdravlje kože malog deteta, ali I odraslog čoveka, mada u nešto manjuj meri, direktno je uslovljena količinom I vrstm nežnosti I ljubavi koju dete dobija od svojih roditelja.Prve kožne infekcije na prirodno osetljivoj koži malog deteta, ako I jesu često uslovljene raznim drugim činiocima, bar u istoj takvoj srazmeri sulovljena su I preteranom, ili češće nedovoljnom pažnjom koju roditelji poklanjaju detetu. Odojče I kad još ne vidi dobro svoju maku, direktno je doživljano povezano sa njome, pa sve nevolje I brige majke, koje stvaraju u njoj jaču konfliktnu situaciju I na taj način menjanu I njeno stanje kože, dete smesta registruje I najčešće I samo reaguje kožom.
Nisu retka povezivanja kožnih bolesti sa astmom kod malog deteta. Kod ovakvih slučajeva treba obavezno konsultovati dečijeg psihijatra.
Spomenimo još samo das u kod odraslih, prema učenju psihoanalize,razne nepoznate kožne manifestacije praćene svrabom često u vezi sa potisnutim seksualnim uzbuđenjem (ovo naročito važi za nesnosni svrab polnoh organa kod seksualno zrelih osoba), a da razne forme urtikarije(“kožne suze”) napadaju osobe sa potisnutom težnjom za preteranom zavisnošću.
Efikasna terapija broja kožnih oboljenja , smatramo da može biti ostvarena samo zajedničkim naporima dermatologa I psihijatra, odnosno psihoterapeuta. Jer koža ostaje najosetljivija pozornica naših duševnih zbivanja, onih svesnih I još više, onih nesvesnih.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svrbe me usta, ljubiću se
PostPostano: sri sep 02, 2009 5:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
SandraDi je napisao/la:
Da li ste ikada razmišljali o pojavi, koju sam ja nazvala znakovi prestojećih događaja, a za koju po svemu sudeći svaka osoba (bar koju ja poznajem) vrlo dobro poznaje i tumači.

Znate ono:
Svrbi me levi dlan dobiću pare, desni daću
Svrbi me nos ljutiću se , plakaću
Svrbe me usta ljubiću se

Interesantno u svemu tome je da skoro sve te znakove na našem telu-koži tumačimo isto. E sad da li je to čisto "znak pored puta" ili nešto drugo? Koliko to veze ima sa našom intuicijom, misaonom povezenošću sa drugim osobama, ili nečim drugim neznam ali znam da su znakovi neoborivo tačni i da preko njih možemo da se "pripremimo" za predstojeće događaje.

Da li vi pratite te znakove i kako ih objašnjavate?
Nisam sigurna da li ste već diskutovali na ovu temu s obzirom da sam vam se skoro pridružila. :love8:

Pozdrav svima.


Gatala ciganka jednoj djevojci:
Vidim slovo z, bićeš zdrava.
Vidim slovo p, će da bude para.
Vidim slovo ć, eto ljubavi.

Djevojka: "Jasno mi je z-zdravlje, jasno mi je p-pare, ali kako znači ć-ljubav"?

Ciganka: "Će da te kara". :mrgreen: :D

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svrbe me usta, ljubiću se
PostPostano: čet sep 10, 2009 1:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 4:35 am
Postovi: 193
Lokacija: tampa bay
kd sanjas da jedes sljive onda ces se ljubiti :)

_________________
Fed with the tongues of Apocalypse
That galloped down,disordered worlds behind


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svrbe me usta, ljubiću se
PostPostano: čet sep 24, 2009 3:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 10, 2009 7:33 pm
Postovi: 71
Lokacija: Identificirani hodajuće stajaće ležeći objekt na 45n05 13e38
kod mene se očituju signali na vjeđama očiju,to sam naučila još kao dijete i raspitala se kod "adekvatnih informatora" o tom titranju.dakle, kad mi jako titra desno oko ,u skoroj budućnosti mogu očekivat neku bed situaciju a lijevo neku lijepu situaciju,provjereno!sad ,da li sam ja samu sebe uvjerila da je to zaista tako pa tako se to i manifestira u stvarnosti,i dalje je to enigma...isto ko i na primjer,ja i moj frend se bavimo numerologijom i putem nekih tehnika znamo kakav će nam bit neki odredjeni period,i fakat djeluje.u svakom slučaju dio mene kaže da sve u što vjeruješ i tome pridaješ pozornost i energiju,može da se manifestira u stvarnom životu,pitanje je "vremena" :love3:

_________________
"We are such stuff as dreams are made on and ouer little life is rounded with a sleep"W.S.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svrbe me usta, ljubiću se
PostPostano: ned nov 15, 2009 6:00 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto nov 03, 2009 12:31 pm
Postovi: 11
Lokacija: Bihac, BiH
Prema indijskom vjerovanju (postoji jedna njjihova stara knjiga o otme, volio bih doći do nje), dobri znakovi su povezani sa desnom stranom tijela, a loši sa lijevom. Npr. ako titra desno oko ili mišić na desnom dijelu tijela, da je dobar znak... Napomenuo bih da prema islamu na svačijem ramenima sjede đavo (šejtan) i anđeo (melek), s tim da je anđeo na desnom, a đavo na lijevom...možda ima neke veze.

Isto tako mislim da u magiji postoji okretanje u desnu i lijevu stranu, gdje kad idemo u desnu se obraćamo dobrim duhovima, a u lijevu zlim.

Mislim da je posmatranje pojava oko sebe i nastojanje njihovog tumačenja kao predznak budućnosti jedan način da se razvija naša intuicija.

Ja sam lično uvjerio se u neke predznake.
Npr. kad pođem nekud, obratim pažnju na znakove pri izlasku kroz vrata ili kapiju. Ako dijete plače pred vratima, loš znak. Zgodne djevojke nailaze baš kad izlazim kroz kapiju: dobar znak.
Mislim da ne nabrajam da je sve u ovom stilu i da je prilično lako ocijeniti da li je nešto dobar ili loš znak, a ključno je da se desi u trenutku kad namjeravamo da nešto obavimo i tad se odnosi baš na to što želimo da obavimo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz