Sada je: sri maj 22, 2024 3:13 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kako pomoći bližnjima u nevolji i kako se nositi s tim
PostPostano: sub apr 18, 2009 2:48 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Da li da napravim novi topik ''Kako pomoći bližnjima u nevolji i kako se nositi s tim'' i stavim ovo iskustvo ili je ovdje mjesto za to ostaviću modratorima jer ne želim da razvodnjavam forum. Možda malo kukavički ali ne mogu sad da se prelamam preumoran sam iscrpljen nisam spavao cijele noći ( i ne mogu protiv ega isto tako ) a vratio sam se upavo iz iznajmljenog stančića kojeg je cimer u napadu bijesa razlupao. Dok sam pravio virtuoze po našem forumu cijelo rano jutro moj dragi drug i cimer se u polupripitom stanju vratio iz grada, zapeo glavom za štrik u zajedničkom dvorištu, pao, potom izvređao komšije na rasnoj osnovi (on misli da su oni cigani). Dobro je da mu se niko nije suprotstavio, ti ljudi ga nisu čuli čvrsto su spavali (štrik je njihov) ali je ostatak zgrade jeste čuo i zo samo kako. U napadu besa je 10 minuta lupao željeznom kapijom, kako li to odzvanja u 4 ujutro, razbio šalter ( od zvonca ) Potom je razupao tanjire navodno jer mu se smučilo što je sve u haosu. Poslije je prešao na pokućanstvo. Fotelju je razalupao u parmparčad o plafon visok 4-5 metara i skinuo luster. Šutao sve po kući, sjebao prst na nozi. Bjes, bjes u afektu, znam šta je to imao sam napad negdje 94-95 , ma isto samo sam se iskalio drugačije i nije bila ta silina koja može ubiti. Bili drotovi neko ih pozvao i otišli. Ovo još nisam doživjeo. Činjenica je da on već duugo vremena kipti. A niti je glup, niti je lud, somalijer je radi 12-24 6 dana u sedmici a to melje.Rječit, ima snove da postane neko, odlično poznaje vina, no godine idu a sranje oko nas jača. Hoće jedan normalan običan život, ženu djecu (nism vidjeo čovjek koji bolje zna sa djecom i životinjama ). Prije tri dana mi je rekao da mu treba pomoć psihijatra jer nije dobro. Juče mi je pričao neke nebuloze o ratu tipa šta su nama (Srbima) radili ovi ili oni ne mogu ni da vam pišem. Nije rat vidjeo. Ja ga već duže vrijeme snimam ali kako sam i sam bio u daunu i crnih misli već 2 mjeseca bavio sam se više sobom. Znači čovjek koji oko sebe sije haos kad je pitanju urednost u kući no kako su mi braća neuredna ja sam navikao na to i znam da se oni dobro snalaze u tome pa sam kontao da je i ovdje taj slučaj. Mislim, nikad nije bio uredan ,ok, znam to. I tako odem do vinskog bara, nigde žive duše, ovdje su Uskršnji praznici, sjednemo po kaficu. Čovjek sjeban, ništa mu nije jasno, osjećaj krivice, djavo mu na pameti i slično. Bolje da postanem plaćeni ubica. Ma odoh u svijet iz Srbije itd. Reče mi da nije siguran , a to je i meni jasno, ali da je neko bio i rekao nešto... ko zna kako bi se završilo. I ja se osjećam odgovornim jer sam imao tako loše misli u ova dva mjeseca. Uf majko mila ... Ošo je negdje spomenuo da ljudi upravo ubijaju i ratuju jer o tome misle kad su pod stresom.Šta mislite o čemu li sam mislio. A to nisu moje misli nisam takav ili jesam Šta učinih ? Isto i kod njega to šta učinih.Tipa tjeram sve dobro od sebe i sl. Pustih ga da se ispriča. Onda sam lagano ispričao ono što sam imao. Nikakva razlika nije među nama, sluđeni smo obojica ali nismo samo mi krivi, vidi svijeta oko nas ,vidi ludila. (u tom trenu prolazi djevojka sa kerom na povodcu i džokejskim bičem u drugoj ruci ? ). Nesvesni smo sebe itd..I lagano o svemu (bez reptila OPD OPS 4D). Priču o Egu nije htio primiti ali sam ipak ispričao moje viđenje i kroz šta prolazim ne udubljujući se previše odakle mi sve to. Čovjek nije loš.U stvari ja još nisam upoznao ni loše ni glupo ljudsko biće. Jesam nesvjesne kakav sam i sam ili bio sam. Možda sam bolje trebao vama objasniti šta sam mu pričao vjerujem da pretpostavljate kako je to teklo. Razmislih ajde da mu dam da se bavi nečim.Da proba da doživi nešto. Ostavio sam ga da gleda Kimatiku nisam imao bolju ideju. Objasnio sam mu da je sve otišlo po lošem. Rekoh vidiš ovog kauboja bibopa koliko dokumentaraca ima o tome šta nam zlo radi....Pokazao mu Kimatiku na youtubeu...i ostavio ga.Meni nije bilo dobro.Vidjeo je on u ovih godinu dana i moju glad kad nisam imao leba da jedem i besparicu.Šta mislite ko mi je pomogao tada a i sada kad se desi šit? Jel plačem pa jebeno plačem, sve ti jebem.Izvinite.. Ali je vidjeo i spokoj u svemu tome jer se nikad nisam bolje osjećao nego tad.Kad sam bio gladan i kad me je mljelo. Mislim ostaje samo da slušamo. Da ne osuđujemo. I onda da kažemo ali naokolo bolnu istinu. I da uputimo koliko možemo.
E kamo sreće da sam ranije prošao moju tamu pa da sam još i siguran kao stijena sa tim iskustvom.Ali mnogo je za jednu noć brale. I na kraju jesam li i ja odgovoran.O da izgleda da je tako.Da li me je strah. Ne nije. Imam li osjećaj krivice. Malo . Ne mogu više da pišem. Ajde pa mi pišite. Treba mi vaša pomoć.Kritika može obavezno. Uf....A ovdje na Ostalo tako dobrih stvari sam pročitao.Cijelo jutro mi trepti monitor pred očima. Tope se boje. Lopatice mi se zakočile.Boli kičma.Mogao sam da radim za pare e pa mogu i za SEBE.Upijam hoću da dodam hej pa i ja sam nečto slično kontao. Osjećam se kao dijete. Sorry raja mora ovako nemam kud i menam kome. Možda nije ovo u redu. Ne znam. Odoh po druga odoh na rijeku u prirodu valjaće.
Nemojte šta zamjeriti. Vidimo se.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 18, 2009 3:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Uh, sta reci, dodje to tako mnogima, izgubi se covek, a nema pojma zasto, uhvate ga tako neke crne gluposti a opet nema pojma zasto. Iako sve ustvari ima svoje objasnjenje, ponekad i toliko neobicno da "obican" covek tesko to moze da svari.

Ali ja ti to ovako gledam: gde je bes, tu je i potencijal, koji covek zna da popizdi, taj zna bogami i da razmisli (iz licnog iskustva). Tvog cimera vidim kao coveka od velikog potencijala, pa sad dal ce to da prevagne ili taj cemer sto ga vuce, pitanje je. Al mislim da bi morao opet to sam da shvati. Mislim da si ti dobro uradio pre svega sto si bio smiren i sto se nisi dao provocirati ili tako nesto. U takvom stanju okolina mnogo znaci. Uporedi tebe smirenog i da je bila naprimer neka budala koja bi provocirala coveka, sta bi se sve desilo.

I nemoj mu odma "denzitete i reptile", hoce to da odbije coveka u pocetku, nego polako, ima i tu na forumu i na sajtu dosta zgodnog materijala.

U zadnje vreme je ovo eto vec 3-4 takav slucaj za koji cujem, i to sve ljudi po 20 i kusur do 30 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 18, 2009 9:04 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ja sam baš na PM sa jednim članom pričao o sličnim problemima... a i dobivam sve više i više e-mailova o iskustvima drugih koji se "bude"...

Što reći... počelo je "pucati" po šavu... bit će zbilja zanimljivo...

Ovdje bih samo ohrabrio sve one koji žele napisati o nekim svojim iskustvima... iako imamo i već temu za to ( Moja iskustva promjena )...

Dakle, poteškoće su vidljivije i vidljivije, a ima i sve više i više ljudi koji shvaćaju da se svi nalazimo u ovakvoj situaciji... da bi se čaša napunila sa čistim sadržajima - potrebno ju je ISPRAZNITI. Dakle - sve što ne valja - van!

SVATKO je sam odgovoran za neke svoje postupke... bilo da mu netko drugi turi dokumentarac, tekst ili bilo što drugo. Sad, jel će pristupiti pameti, početi razmišljati i istraživati - ili će razlupati pola stana - to je njegov IZBOR. Kako će dalje - to ovisi o njemu.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 19, 2009 6:02 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Slobodna Voljo ( Arbitrium Liberum, valjda sam dobro guglao ) nisam gledao nikad na bijes kao potencijal. U stvari nisam o njemu nikad RAZMIŠLJAO. Tvoje gledište mi je pomoglo. Hvala. Mislim da nisi dobro shvatio ali nisam bio prisutan kad se to desilo. Bio sam na drugom mjestu ( nemam komp kući ) i pisao sam na forumu cijelu noć i jutro i prolazio kroz neku vrsu katarze ( u nedostatku bolje riječi ). Ova dva događaja su sinhronizovana vremenski. Ja u katarzi a drug u bijesu. Moje pisanje gore je dosta zbrkano, bio sam preemotivan, toliko empatije....Smiren sam prišao da razgovaram kod njega na poslu. A možda ja nisam dobro shvatio tvoje riječi. Nebitno, to je to. Jedino što sam mogao je da pristupim smireno. Poodavno naučio od roditelja. Shvatam da je uzaludno pričati ljudima o svemu što se dešava. Kad sam došao do Ega danas, ma to je totalno odbijanje da se sluša. Vidjeo sam kroz govor tijela, odabir riječi, grimase lica.. I nema tu na silu sipanja u ćup. Znam to iz vlastitih životnih iskustava. Dobro je prošlo na kraju, nismo toliko neiskusni ima se i godina ( meni 36 a njemu 41 ) a kako će dalje to je već Jack lijepo napisao. Njegov izbor. Promaklo mi u prvom čitanju ali :

Citat:
SVATKO je sam odgovoran za neke svoje postupke...


preletio sam ''neke'' nisam ni registrovao riječ. Tek ponovnim čitanjem sam primjetio i shvatio. Hvala Jack.
Eh, da, ko zna na kojem sam topiku bio kad sam pisao ovo ( pišem u notepadu ispod mi forum). Na kraju sam ipak odlučio otvoriti temu. Nadam se da će nekome pomoći.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 19, 2009 5:21 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jul 16, 2006 11:34 am
Postovi: 15
Imam i ja blisku osobu u sličnoj situaciji.
Zadnji mjeseci su mi strašno mučaljivi jer se i sam počinjem gubiti u pokušajima da joj pomognem i da ne dozvolim da potone.

Jack, hvala ti na onome ..."bude"...Ulio si mi nadu :kiss:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 19, 2009 10:35 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
:mrgreen: Krenulo je na bolje. Pogledao je dokumentarce samoinicijativno i skontao. Baš me iznenadi :D Danas, šetnja, priča, kafica i na kraju sam ja učio od njega :love3: . Arbitrium Liberum tvoje gledište se obistinilo. Naravno, tek sad se počinje. Na njemu je.
Jaga, drven kakav sam bio, okrenut ka sebi, nisam obraćao paznju na ljude, moje bližnje. Tako sam izgubio toplinu. I onda prestajem da brinem i da osjećam prijatelje, porodicu, kolege, slučajne prolaznike ili vas na forumu npr. Iz toga slijedi da nema akcije, nije mi stalo ili ako je ima akcija je krivo utemeljena jer se ''iza'' nje krije neki interes ili samo puka inercija, ono, družimo se ili ''volimo se'' ili radimo zajedno ili jedemo zajedno i sl. Meni je sad pomoglo to što sam pokazao emocije i razumijevanje, da ne povlađujem iz kurtoazije niti kontriram, što sam uspio da ćutim, slušam i gledam. A naročito da ne sudim, ni u mislima ni u DJELIMA poduži vremenski period, ovo je kod mene bilo jaaako bitno i uspjeo sam. I da ne namećam ništa ( nekad uspijem i to). Na kraju sam pokazao ka izvorima informacija i pustio. Ovako sam se ja ponio.
Moj drug je sad svjesniji nego juče a ovo je važnije i značajnije od svega što sam učinio. Ali da bi se do toga došlo valjalo mu je razbucati stan. To je njegov put. Valjalo je ''potonuti u svoju tamu'' ili ''udariti u svoj zid''. Problem nije od juče, ja ga gledam kako kipti već više od godinu dana a koliko to seže u prošlost boga pitaj. Kap po kap, dan za danom. A i ja dodah koju kapljicu. Nadam se da će te oboje uspjeti.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 19, 2009 10:49 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Lepo je videti da si ti zadovoljan, ali meni je nesto palo sad na pamet.

Ja sam nekoliko godina pokusavao drugima "otvoriti oci". Da, mnogo je proslo dok nisam shavtio da je to uzaludan posao i da ja nisam taj koji treba drugima otvarati oci, ako oni to sami ne zele i ne traze. Sada samo posmatram, a ni svojoj zeni ne pokusavam nametnuti nesto, niti "otvarati oci".

Iz jednog razloga. Ako nesto krene kako se njoj ili nekom drugom ne svidja, kad vide neke istine, moguce je da se desi da i oni, a i ja sam sebe pocnem okrivljivati za nesto, sasvim bespotrebno i neopravdano. Ljudi su skloni krivicu prebacivati na druge.

Jesi li spreman na tako nesto? Zar ti nije dovoljno i samog sebe i svoje borbe? Ako se nesto zakomplikuje, zar mislis da ces moci da se snadjes i opet mu "pomognes"?

Mislim da to pomaganje i otvaranje ociju drugima nije uopste naivno i jednostavno. Nismo mi ni pozvani, a ni svesni dovoljno da drugima "pomazemo" da se probude. Nas zadatak je da ucimo, jer sve su lekcije. Mozda ti samo treba da za sebe nesto naucis iz tog njegovog iskustva, a on nesto sasvim drugo od onoga sto mu ti "poturas".

Sve je ovo samo moje misljenje. Ne zameri sta.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 20, 2009 12:27 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Citat:
Lepo je videti da si ti zadovoljan...

Ovo što si napisao me je tako prodrmalo !!! Da tu su problemi.

Citat:
Jesi li spreman na tako nesto? Zar ti nije dovoljno i samog sebe i svoje borbe? Ako se nesto zakomplikuje, zar mislis da ces moci da se snadjes i opet mu "pomognes"?


Zapitao se jesam ali se nisam zadržao dovoljno dugo na tome da shvatim šta sam se zapitao.

Citat:
Mozda ti samo treba da za sebe nesto naucis iz tog njegovog iskustva, a on nesto sasvim drugo od onoga sto mu ti "poturas".


Uf...možda je tako. Nisam postavio to pitanje sebi. Ne razmišaljam na takav način očigledno.

ovo sam napisao gore...
Citat:
Kritika može obavezno


''Negdje'' sam svjestan šta radim, s toga i da hoću ne mogu ti zamjeriti.
Nisam provalio da koristiš moje riječi. Ajoj.... Neće ovo ići lako...

Cezare, hvala ti puno, hvala na odabranim riječima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 20, 2009 9:58 am 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
I sve sto sam napisao, nije bilo u cilju kritike. I ja sam sebe analizirao kroz to, pa probaj i ti sebe.

Sve su samo lekcije, ali nekada prebrzo prodjemo kroz neku i kad je ne vidimo ili ne shvatimo, verovatno ce da nam se vrati.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 20, 2009 10:26 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jul 16, 2006 11:34 am
Postovi: 15
Joj Cezar, što ti je ovo trebalo #-o

Stalno me proganja to pitanje pomoći ili ne! Osjećam veliki nagon u sebi da pomognem. Kad god se tako osjećam znam da radim ispravno. Taj instikt me ne vara.
Opet s druge strane me muči imam li pravo mješati se u put druge duše? Ako joj pomognem da pređe dvije , tri stepenice, hoće li biti svjesna tog dijela puta ili će ga morati ponoviti sutra...?
Iz nekih razgovora sam dobila "dozvolu" da mogu pomoći i mogu se umiješati ako me netko traži pomoć. U ovom slučaju je tako!

Sad mi ti opet vraćaš na početak :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 20, 2009 12:09 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Mozda trebamo svi da se zapitamo da li je to stvarno instikt koji ti kaze da radis ispravno, ili samo ego.

Drugo, nije isto "pomagati" nekome ko to trazi ili otvarati oci nekome ko to nije ni trazio.

Zar mislis da ce ti neko zameriti ako mu ti ne pomazes, nego sam pronadje ono sto trazi. Mislim da je svako sretniji ako sam pronadje.

I vi ste mene sada vec uvukli u "pomaganje". Do neke granice se ovo sve moze smatrati analizom, ali mozda sam i ja vec usao u poamaganje.

Mislim da je najbolje da svako sedne i dobro razmisli o svemu sto mu pada na pamet. Mozda nista ne pada na pamet za dzaba. Samo treba poslagati svako svoje kockice i tu su odgovori. Meni se pre nedelju dana desilo da nisam mogao zaspati, jer su mi dolazile kockice. Kad sam ih poslagao, nasao sam odgovor i bio sretan.

Ajd uzivajte i ne vucite me da vam "pomazem i otvaram oci".

U jednom trenutku sam se "dobro" osecao kad sam video da je neko bio zadovoljan mojim postom, a to je sigurno ego.

Svako to moze sam.

:occasion5:

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 21, 2009 3:04 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Citat:
I sve sto sam napisao, nije bilo u cilju kritike.


To sam shvatio iz prve i jasan si mi da se tako izrazim.Kao da govorim sam sebi. Čim sam pročitao prepoznao sam šta si napisao i kome ili
čemu se obraćaš . I kad sam shvatio mene je protreslo i to je dobro, ljekovito....
Citat:
I ja sam sebe analizirao kroz to, pa probaj i ti sebe.

Vidiš ovo je novost za mene. Znači ti prihvataš apsolutno sve oko sebe kao poticaj na samoanalizu. Probaću. O ovome bih volio više da prodiskutujemo u neko naredno doba.
Citat:
Sve su samo lekcije, ali nekada prebrzo prodjemo kroz neku i kad je ne vidimo ili ne shvatimo, verovatno ce da nam se vrati.

Da iskusio sam. Nekad i više puta u intervalu od 10 ili 20 godina. Ponavljalo se sve dok nisam shvatio da je to zakonitost. A evo samo jedan od zašto se ponavljalo u mom slučaju. Citiraću sebe...
Citat:
Zapitao se jesam ali se nisam zadržao dovoljno dugo na tome da shvatim šta sam se zapitao.

Cezare slažem se sad sa tvojim pogledom kad govoriš o ''pomaganju''. Što se tiče tvoje dvojbe odnosno ''uvlačenja''. Jebiga, reagovao si i nosi se sad sa tim. Nemoj sad da se ''izvlačiš''. Ja ti neću pružiti to zadovoljstvo aplauza. A znaš zašto? Kad sam se spustio do Dunava prije neki dan da dođem sebi znaš šta mi je bilo bitno? Da mi se ne plješće smajlijima i da me ne '' tapšu po ramenu '' uz ''bravo majstore'' kad otvorim forum i pogledam odgovore. Ego me je vodio na to putovanje. E da je bilo tako, aplauzi uf... to bi me skršilo. To bi me unazadilo jer ne bi više mogao ništa barem ne neki poduži period života a možda ni do kraja. Nadam se da se razumemo. Ovako tvojom akcijom ja sam se konsolidovao, pomakao sam se za milimetar na svom putu u ''određenom''(možda te ovo muči no nije tako) pravcu a tek treba da radim. Mogao sam i drugačije da reagujem na tvoje pisanje. Da li si se to pitao? Od tebe i drugih učim, za sada, ovdje. Nemam od koga drugog a od sebe da učim mi je najteže i ''varljivo'', barem trenutno. Ponekad treba reper i odgovor. U rijeci života u kojoj plivamo nekad mi treba i da se uhvatim za balvan koji se tu nađe i zajedno s njim da se odpluta. To je trenutak predaha. U ovom slučaju forum. Živimo različite živote. Imamo drugačije situacije. Ja ne stižem da sednem i dobro razmislim, no ide na bolje svakim danom. Ovo nije opravdanje ovo je tako sad. Hvala je u ovom slučaju kao i kad se zahvališ nekom kad ti pridrži vrata od zgrade dok nosiš TV sa opravke. Verujem da svako to može sam ali onda mora spustiti TV a to nije baš dobro nekad za kičmu. A mene boli kičma.S toga hvala. Eto toliko.
Da, nemoj šta zamjeriti :mrgreen:

Ako se uzme da smo mi jedan drugom na ovo forumu bližnji moj post je onda :ontopic: nadam se....

(!)ovim putem se izvinjavam dragom čovjeku što mu nisam odgovorio na post adekvatno ovaj odgovor mi je bio preči.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 21, 2009 3:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Java je napisao/la:
Vidiš ovo je novost za mene. Znači ti prihvataš apsolutno sve oko sebe kao poticaj na samoanalizu. Probaću. O ovome bih volio više da prodiskutujemo u neko naredno doba.

tvoji postovi kao pisani nusprodukt tog "probanja" su meni prava poslastica za chitanje =D> :thumbup:
sve shto je potrebno za istrajnost u tome su muda od chelika :mrgreen: :wink:
o tome kako se cheliche muda nije na odmet prochitati i ove teme:

http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... 20&start=0
http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... 39&start=0
http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... 31&start=0
http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... 23&start=0
http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... 15&start=0

Citat:
Ako se uzme da smo mi jedan drugom na ovo forumu bližnji moj post je onda :ontopic: nadam se....

sasvim :ontopic: :D
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 21, 2009 6:31 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Pa dobro komšija, majka mu stara, jesmo li rekli bez tapšanja! :mrgreen:

Vidiš, nisam tako gledao, kad se pogleda sa strane ja ''probam''. Koja nesvjest. Havarija mozga, kako reče moj poznanik. Hvala nat. Mada smisao Cezarove tvrdnje je bio drugačiji tj. ja sam ga drugačije shvatio. Ha, pa obojica ste u pravu. Objavio sam negdje tu namjeru valjda na Zaitgeistu šta za mene znači ovo pisanje a i drugdje isto tako. Kad pišem onda mi rade sive ćelije (u sardnji sa egom (*)) . A imam i kome da pišem. Ljudima koji će me razumjeti a nadam se i ja njih.
Ti ga nat dođeš kao tačka na kraju ili bolje reć' jagoda na vr' kolača :D Nadam se da ti ego prede od miline :mrgreen:
Nemam pojma zašto ali bježim od Gudjiefa i te linije znanja. Više od godinu dana kako čitam (sa daunima od par mjeseci pa opet) a tu se nisam pomjerio ni za jotu. Lažem, znam. Ošamarila me je jedna rečenica (koje djelo?) pa sam se uplašio da će biti salva šamara a to nije bilo baš u mom ''interesu''. Nešto tipa ''ko nije sposoban u životu nije sposoban ni u duhovnom radu''. E, jbg, kompleks manje vrijednosti je prevagnuo (ko zna čega tu još ima). I konformizam donekle jer bih htio ta naveda djela da listam a nemam ih i nemam love da ih kupim za sad. Kontao sam da se učlanim u bibilioteke po Bg-u pa da tako probam (svaka inf. bila bi poželjna na PM ili javno). Ili ako neko od vas ima da mi posudi. Što se tiče meditacije jasno mi je da je to sljedeći korak. U narednoj sedmici ( loto mi u glavi, ccc ''Secret'' ) dobijam sken Ošoove meditacije pa ću da probam. Što se tiče djela ''Kontajnirana svijest...'' od Om-a odštampaću ga (mislim da si i ti tako postupio) jer mi se čini da je došao tren da ga mogu ispravno razumjeti, a za to mi treba pomoć kreveta (kući nemam komp a i zbog leđa). Njegovo izlaganje ima ''neku'' dozu prirodne matamatike ili matematičke univerzalnosti a ja sam sklon matematici, mogu je dočarati u umu...Samo djelo ''negdje'' razumijem ali shvatanje mi je do sad izmicalo a iskren da budem nisam se ni mnogo trudio. Ostaje još tema Predatorov Um a to je čini mi se Kastaneda. Nisam zalazio na tu temu ili ako jesam nije mi ostavila dublji trag. I on mi je stran. Čitao sam ga još kao tinejdžer ali sam fulao sa shvatanjem. Možda zbog toga.
Elem, iz svega navedenog ''back to basic''. Da, to je doista sljedeći korak.
Šta reći, fala komšo i svrati na jednu ljutu. Pozdrav nat i nemoj šta zamjerit'.
Sad meni prede :mrgreen: :wink:

(*) aluzija na slogan Fruktala, ''U saradnji s prirodom.''
p.s.- ceo post je :offtopic: osim minijaturnog dijela na početku. nekad se i tako mora.I naravno dobio sam epohalnu ideju šta da stavim za potpis.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 21, 2009 5:02 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Citat:
I ja sam sebe analizirao kroz to, pa probaj i ti sebe.

Vidiš ovo je novost za mene. Znači ti prihvataš apsolutno sve oko sebe kao poticaj na samoanalizu. Probaću. O ovome bih volio više da prodiskutujemo u neko naredno doba.


Citam mnoge postove, kad neko iznosi svoja iskustva, pa kroz to sebe analiziram. Kako bih postupio u toj situaciji, gde je ego itd.

Ja sam usao u detalje, a nat ti je dao linkove odakle su i moje misli dosle. Citaj ti samo Gurdjijeva. Kaze uspenski u 4. putu da dodje momenat kad bice na prati znanje. Zanci, citas, ali nikako da ti sedne. Citaj samo, jednom ces uci u neku situaciju, pa ce ti ono znanje sesti. Meni se to jako cesto desava. Dva dana se pitam sta je sta, a onda neka sitnica dodje i slozi sve kockice, jer upotrebi ono znanje iz citanja. Bas sam danas tako nesto slozio, ali nije ova tema.

Kazes da neke tekstove ne mozes naci? Probao si ovde?

http://www.4shared.com/dir/11088109/677 ... aring.html
http://www.4shared.com/dir/4123559/491b ... aring.html
http://83.226.249.23/knjige/index.php?d ... 118fc30279

P.S. Kad ti je vec Dunav tako blizu, samo idi pored njega i razmisljaj. Sve to sedne samo. Nikako drugacije ne moze. Dzaba da ti neko nesto prica, jer ne moze pogoditi pravu zicu ili kockicu.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 21, 2009 8:57 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Cezare, prijatelju. Moram da odahnem. Ali ne brini nastavićemo i ovdje i ondje. Imamo mi tol'ko toga jedan drugome reći a i drugima a i oni nama. Baš imamo. Ja sad moram da pičim kako umijem i znam da završim ovu špicu. A već sam na low battery. Pišem i aktivan sam van ovog cyber space-a od tačno u ponoć pa ti vidi. 3:04 am sam ti pisao ono gore i to je trajalo fest! Posle tvog posta odgovor natu a i tu sam cepao fest vremena a poslije sam pisao Dobrom čovjeku. A pisao sam je i prepravljao do 16 ili 17 danas ne'am pojma. A sad sam na poslu i rmbam jer sam zapostavio drage ljude ovdje. A trebam im i kao i ja njih, od mene sad nešto zavisi ne bih da im pravim probleme a bogami ni sebi. Ovo će da traje do cca petka. Ako bude recharge uspio možda se i ranije vrnem.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz