Sada je: ned jun 16, 2024 1:07 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Jesam ja u lud ili što? :)
PostPostano: čet apr 09, 2009 3:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2008 12:44 pm
Postovi: 227
stavio sam si u sig nešto sa ovog foruma, o predatorskom svijetu i programiranju. frend je to vidio i počeo mi govoriti da se trebam opustiti, da sam ja najisprogramiraniji od svih, da on svoje znanje crpi iz svemira a ja da svoje uzimam od drugih... ne znam zašto to i takva reakcija. on je "openminded" razumije dosta toga no ne istražuje ništa, kaže da to zna i ne radi na tome niti na sebi zapravo. ne vjeruje u programiranja, u "zavjere" i ostalo. kaze da je dokaz tome da je on u pravu to sto je on sretan, a ja nisam... sad, ni ja ne znam da li sam sretan, znam da tražim nešto vise od kruha i igara, znam da ne znam sto je to, al znam da idem prema tome. tako nešto me zapravo zabrinulo. u zadnje vrijeme sam znatno smanjio krug ljudi s kojima se družim, odkantao sam neke ljude, pogotovo kada sam čuo da neki pričaju kako se "brinu za mene" jer sam ja kao lud, brijem na "zavjere", svijest, van(ovo)zemaljce, kontrolu i manipulaciju, frekvencije i dimenzije, i-ching... radim takav posao da sam svaki dan na drugom mjestu, u kontaktu sa najrazličitiji mogućim spektrom ljudi. svakodnevno sam svjedok ljudskoj sreći i veselju, ali i patnji i nepravdi. jako dobro vidim kako ovaj svijet (država) funkcionira na kulisama i iza kulisa. možda sam zato jos vise nezadovoljan... i sad, jesam li ja "lud" zato sto nisam "sretan", a on u pravu zato što je bolje volje? zapravo ni nisam nesretan, ne znam što sam :)
jesam li lud i je li ovaj svijet potpuno pod kontrolom, nadzorom i sve teče po nekom planu?
razumijem da sam sam prizvao njegovu takvu reakciju, no ne znam kako ni zasto, samo se osjecam loše...

možda bi trebao kod psihologa, bar bi mi dao neku tableticu. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: jesam ja u lud ili što? :)
PostPostano: čet apr 09, 2009 4:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
mrktrb je napisao/la:
... i sad, jesam li ja "lud" zato sto nisam "sretan", a on u pravu zato što je bolje volje? zapravo ni nisam nesretan, ne znam što sam :)
jesam li lud i je li ovaj svijet potpuno pod kontrolom, nadzorom i sve teče po nekom planu?
razumijem da sam sam prizvao njegovu takvu reakciju, no ne znam kako ni zasto, samo se osjecam loše...


Par citata, Kas transkripti:

***

P: Momci, želim da znate da se ponekad osjećam kao mala i sitna poput pijuna na šahovskoj ploči!
O: I trebala bi se, ti naseljavaš OPS okruženje 3. denziteta.
P: U najmanju ruku sam se nadala da ako sam bila pijun, da su neki igrači dobri momci. Da li je to pitanje previše?
O: Da. Dobri momci ne igraju šah.
P: Ali tu je bilo toliko mnogo stranih događaja, toliko sinhroniziranih dešavanja. Da li to dobri momci pomažu ili me loši momci vode u krizu?
O: Niti jedno. Priroda ide svojim smjerom.

***

P: Dobro. Jedan od osjećaja kojeg sam iskusila je taj da sam imala obrve nabijene toliko negativnom energijom i doživljajima u 3. denzitetu, i kasnije sam pomislila da mi je svega dosta u apsolutnom smislu, i jedan je od primarnih motivacija kod želje pronalaženja izlaska iz ove zamke u kojoj jesmo. Želim van iz toga. Da li je to dio te "prirode", kako ste ju vi nazvali?
O: Da. Kad vi vidite uzaludnost ograničenja života 3. denziteta, to znači da ste spremni za napredovanje. Primjetite one koji se valjaju u njemu.
P: Neki se, očito, ljudi valjaju u ekstremnom materijalizmu. I tu izgleda ima jedna druga stvar koja je više podsvijesna, koja ima nešto s tim da vi kažete da želite rasti i postati prosvjetljeni, i još uvijek takva osoba nije u mogućnosti probiti veo svojih vlastitih iluzija oko toga kako postati prosvjetljen, a onda se valjaju u iluziji da čine napredak...
O: Valjanje ima mnoge oblike. Ćešće, znak valjanja je netko tko se ne osjeća strano očitim zamkama i ograničenjima 3. denziteta.

***



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 09, 2009 5:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
Citat:
možda bi trebao kod psihologa, bar bi mi dao neku tableticu. Very Happy


da, crvenu tableticu :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: jesam ja u lud ili što? :)
PostPostano: čet apr 09, 2009 5:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
mrktrb je napisao/la:
... sad, ni ja ne znam da li sam sretan, znam da tražim nešto vise od kruha i igara, znam da ne znam sto je to, al znam da idem prema tome.

samo nastavi da idesh,
znash i sam shta se desi kad voda stoji,pretvori se u baru i zabokrechinu
a sve je Voda :wink:
Citat:
... i sad, jesam li ja "lud" zato sto nisam "sretan", a on u pravu zato što je bolje volje? zapravo ni nisam nesretan, ne znam što sam :)
jesam li lud i je li ovaj svijet potpuno pod kontrolom, nadzorom i sve teče po nekom planu?

nisi lud :D
Citat:
razumijem da sam sam prizvao njegovu takvu reakciju, no ne znam kako ni zasto, samo se osjecam loše...

ovo shto si razumeo je dobar pochetak,
sasvim solidna osnova za dalje kontanje toga kako i zashto si to uradio,
kao i toga zashto je tvoj frend tako reagovao,
posle chega sledi i kontanje zashto se posle toga osecash loshe

btw,
ovo je vrlo uobichajen "problem" sa kojim se pre ili kasnije svi koji se bave i zanimaju ovom tematikom suoche,
tako da cesh chitajuci ovaj forum naleteti na postove onih sa slichnim iskustvima,jer takvih postova ima zaista rasutih u mnogo tema i podforuma,pa ce ti mozda biti od pomoci kad prochitash i uporedish sa svojim iskustvom


Citat:
možda bi trebao kod psihologa, bar bi mi dao neku tableticu. :D

:mrgreen:
to zavisi od tebe

zamisli to recimo ovako,
spavash dubokim snom,i u pola noci te neshto naglo trzne da izadjesh iz tog dubokog sna u neki kao polu-san,
dakle ne dovoljno da te potpuno probudi ali ipak dovoljno da skontash da si do malopre bio u dubokom snu
i da sada vishe nisi
a i da ono shto si sada nije ono stanje kad si potpuno budan
i sad si pred odlukom:
1.umiriti/trankvilizovati se
da bi nastavio da spavash duboko i bezbrizno
ili
2.chiniti neshto da iz tog maglichavog polusna shto pre stignesh u stanje potpune budnosti

ako odaberesh prvu opciju,ta "tabletica" ti je pravi izbor
za drugu opciju,
ovaj forum obiluje mogucnostima izbora
na tebi je :wink:
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 09, 2009 7:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
1.umiriti/trankvilizovati se
da bi nastavio da spavash duboko i bezbrizno
ili
2.chiniti neshto da iz tog maglichavog polusna shto pre stignesh u stanje potpune budnosti

ako odaberesh prvu opciju,ta "tabletica" ti je pravi izbor
za drugu opciju,
ovaj forum obiluje mogucnostima izbora
na tebi je
:occasion5: :occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 09, 2009 8:17 pm 
Ona poznata:

Citat:
You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 09, 2009 10:24 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 05, 2009 1:01 am
Postovi: 4
ta naravno da nisi lud. no nije niti tvoj prijatelj nimalo... jedino sto mozes u svemu tome je raditi na sebi.. a to ne mora biti niti tesko niti mukotrpno. niti treba zaboraviti i ne obazirati se na manipulaciju utjecaje i ostalo. ali i sa svim tim mozes ti za sebe biti i sretan i ispunjen. na taj ces nacin najlakse i ispasti iz cijelog tog kruga. a i najlakse ces dati primjer ostalim ljudima da se izvuku iz toga. informacije i obavjestenost jesu bitni. ali ne zato da bi te to opterecivalo i da bi bio time opcinjen i istrazivao u beskraj(jer u ovom beskraju u kojemu jesmo nema tome kraja..uvijek ce biti nesto novo za saznati) nego samo da ti pokaze sto i kakav ti ne zelis biti. da te potakne na promjenu u tebi. kada ti pocnes da se mijenjas nece vise bitni niti grayevi ni NWO ni stanje burze ni demoni niti ista. sve je to stvarno. ali nebitno. bitan je svatko od nas, da se mrdne dupence i krene sa radom.
i normalno je biti i ljut i nezadovoljan i zbunjen i ogorcen i svijetom i nepravdom i kontrolom i organizacijom. ali nezadovoljstvom se ne mijenja nista. bitno je nauciti se biti sretan usprkos tome.. svemu tome u facu ipak biti sretan. nekada... da se napune baterije.

tako da se ustvari slazem sa tvojim prijateljem. pretjerana koncentriranost na bilo sto takoder odvraca nas od nekog nazovimo ga tako 'krajnjeg cilja' . odi negdje van s nekom lijepom kolegicom.. popij pivo na balkonu u miru.. prekrasna je noc. stvarnost se ne topi kada se cvrsto drzis za bilo kakve ideje.. sto si opusteniji granica je to tanja. barem je meni tako. nigdje mi se to ne kosi sa vjerovanjem u zavjere vanzemaljce kontrolu i manipulaciju.a pogotovo ne u svijest.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 10, 2009 12:37 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Većina ljudi misli kako će biti sretnija u budućnosti. Ako nisi sretan sada - najvjerojatnije i nikad nećeš biti.

Sreća je znanje da ju ne trebaš!

Raj i pakao su samo-kreirajuća stanja uma.

Većina ljudi živi u iluziji koju prihvaćaju kao realitet.

Život je čudo istine koja sama sebe pokazuje.

Prosvjetljenje je poput sreće. Imaš ih oboje kad znaš da ih ne trebaš.

- Gerardus Grist -

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 10, 2009 12:37 am 
Evo da i ja nesto konstruktivno pridodam.

Mrktrb, vidim da dosta toga shvacas i percipiras no bez obzira sto to znas, naglasit cu da zivis u svijetu illuminata. Pod time ne zelim reci to u doslovnomo smislu vec u smislu da svi mi imamo njihov mozak a ne nas. Obicno kad nisi siguran tipa ovako:

Ako se pitas dali si indigo, jesi indigo.
Ako se pitas ides li u dobrom smijeru, stvarno i ides.
Ako se pitas nesto 20-to i to isto te zastrasuje ili ti stvara osjecaj nelagode obicno onaj koji zelis da jesi u tom momentu stvarno i jesi.

Prvo sto bis stvarno trebao shvatit jest da ne postoje losi putevi. Postoji primitivni mozak koji tako razmislja. Svaki put tu je jer ga moramo proc. Kad si svjestan tog puta, preuzimas veliku odgovornost al bas i je u tome problem...

Znas ono kad nesto stvarno zelis bas suprotno ti se desi a kad si chill out, kad te to zanima ali opet i ne toliko vec si flegmatican bas to sto zelis se desi pa se onda pitas i "gundjas" vidis sad kad to ne zelim , bas sad sam to dobio.

Moras pustit da stvari idu svojim tokom. Sto ih prije pustis, oprostis sam sebi te zavolis sve sto si do sada imao u zivotu i sto ti jesi sada i ovaj momenat zivot ce ti se okrenut 200 na sat ako vec i nije generalno ( sto smatram da jest jer se pitas svasta ) no znaj da je najbolji lijek prestat se pitat. Ovo je jako tezak koncept za shvatit jer se trebas prestat pitat i pocet zahtijevat stvari te pustit da se stvari same od sebe dese.

Ne nisi ti lud, s obzirom na to da sam i ja prosao neko odredjeno ludilo moram rec da je vrlo velika mogucnost toga da ti u ovom momentu pocinjes shvacat stvari. Pocinjes koristit desnu polovicu mozga a lijeva te zajebava reklo bi se. Logika ti se siri, mudrost ti se povecava tj. mozak ti mutira.

Sto prije shvatis ne tko si ti, sta i zasto si ti tu, dali postoje vanzemaljci ili ne, kako ih vidjet, kako stvorit sve sada i ovaj momenat itd... vec

1.)
Da je ljubav sve sto jest jer je sve tu energija i ako mrzis jedan komadic energije mrzis i sebe a sebe mrzit nije way out vec way in u pakao di su i ostali.

2.)
Da je balans naj bitnija stvar od svega. Sve sto postoji, sve sto je postojalo ili ce postojat u odrazu na tebe i to sto si ti bio, sto ces ti biti ili itko drugi na ovoj planeti, nista ti ne smije smetat. Doslovce kad netko nekoga ubije to ti nesmije ni mrvicu zasmetat. Moras stat gledat na vanjstinu tj. kako netko kaze ili sta je on rekao ili sta je svijet rekao ili on je losiji ili bolji od mene. To se takodjer zove zivljenje 'zivota' preko drugih osoba. Zato ako netko nekog ubije, to nije tvoj problem vec njegov. Desilo se, over tocka. Da si bio tamo i mogao nesto poduzet to je drugi par rukava.

Netko ce rec da je tu ogromna doza OPS-a no nije. To je samo pustanje ljudi da budu ono sto jesu. Da ih se pusti da se izrazavaju. Da svi tako rade, nitko nikog nebi ubio. Tu i je problem matrix-a jer kao sto sam rekao, ljudi na svasta gledaju. To treba izbacit iz svakodnevnice.

3.)
Pozitivno gledanje na svijet ali ne i odbacivanje negative. Dapace, izbalansiraj isto da budu doslovce iste ali odaberi pozitivan pogled na sve tako da u sebi znas da postoji i negativan kad zatreba.

Ima tu jos dosta toga no ovo naj bitnije sto je meni pomoglo u svemu sam napisao. Vrlo je bitno znaci stat i prestat mislit. Mislit, pricat, filozofirat bez da nesto radis nema ucinka. Znaci radje sanjaj i pricaj dok sanjas. Zivi svijet maste tj. ono sto je za tebe masta i isto ce ti se ostvarit ako to istinski zazelis no ne istog momenta vec ce ipak trebat neko vrijeme da se otvoris.

Ako nisi gledao the secret, preporucujem ti ga takodjer.

I da dodam, zajebi zavjere. Ne zivi u negativi. Prestani gledat televiziju, slusat radio, citat novine dokle god se kompletno ne regeneriras u pozitivno bice. Inace ces se gubit pa se izgubit pa ce ti nesto opet neki dio aktivirat pa ces se vratit i tako tko zna koliko puta dokle se ne izbalansiras da si uvjek pozitivan no matter what. Meni je trebalo za to dosta dugo.

Najbitnija stvar jest stat na noge, prestat mislit da si drugaciji od ostalih vec isto sto i svi drugi, pocet volit sve oko sebe i jednostavno zivjet zivot.
Nakon nekog vremena, kraceg ili duzeg, "Magija" starta i moram ti rec da je osjecaj prejeben.


Aragorn je napisao/la:
P: Dobro. Jedan od osjeæaja kojeg sam iskusila je taj da sam imala obrve nabijene toliko negativnom energijom i doživljajima u 3. denzitetu, i kasnije sam pomislila da mi je svega dosta u apsolutnom smislu, i jedan je od primarnih motivacija kod želje pronalaženja izlaska iz ove zamke u kojoj jesmo. Želim van iz toga. Da li je to dio te "prirode", kako ste ju vi nazvali?
O: Da. Kad vi vidite uzaludnost ogranièenja života 3. denziteta, to znaèi da ste spremni za napredovanje. Primjetite one koji se valjaju u njemu.


Aragon, ako smijem iskomentirao bi nesto.. Well nema te pa I quess da smijem lol :D

Ovo sto sam boldao tj. kas odgovor rekao bi da je to vrlo vrlo dvosmislen odgovor te da isti ide direkt i pravo u OPS.

Zivjet sa ocekivanjima, sa zeljom odlaska ca negdje na bolje samo te switch-a u 4D OPS ili naj vjerovatnije 3D OPS.

Ako ista osoba zeli u OPD, to gore nije put ka tome vec bjezanje od odgovornosti. Odlika OPD-a jest da se za neke stvari ipak treba stavit svoju grbacu te indirektno pomoc drugima dok se ova transformacija ne zavrsi pa makar ista ne bude zavrsena dok mi budemo zivi. OPD-ovci su defakto katalizatori te je nasa odgovornost da negativu pretvaramo u pozitivu tj. transformiramo u pozitivu.

Znam da si htjeo to drugacije rec, samo komentiram kaZovce :)

I'm out :)


p.s. lol Jack pogledaj sat kad smo postali ti i ja comment :D Od svih bash to lol :D ( 12 . 37 = 1+2+3+7 = 13 = 1+3 = 4 :D hahaha! )


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 10, 2009 9:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2008 12:44 pm
Postovi: 227
hvala na odgovorima

noxten je napisao/la:
I da dodam, zajebi zavjere. Ne zivi u negativi. Prestani gledat televiziju, slusat radio, citat novine dokle god se kompletno ne regeneriras u pozitivno bice.
e vidis, ovo je tesko ostvarivo... radim u jednom nasem mediju i konstantno sam okruzen vijestima... sudjelujem i u njihovom stvaranju.
tako i vidim svijet na pozornici i iza pozornice
i do koje mjere su stvari lažne, u kojoj mjeri su nategnute, kad je cijela istina vani, kako sve funkcionira...
volim svoj posao, no koliki je blagoslov toliko je i prokletstvo :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 10, 2009 3:18 pm 
E onda kompa dobrodosao kao i 99% svih ostalih. Morat ces glavom kroz zid i udri :D Ovo gore sto sam ti napisao po meni barem to je 'dobar nacin' odnosno najlaksi mozda nacin no 99% nas je islo tezim. Valjda je nemoguce laksim :D

Uglavnom, i ja citam novine, surfam po netu po vijestima no nisam negativan. Moras se naucit kontrolirat. Za to ce ti trebat vremena. Jedna od dobrih meni barem radnji kako to rijesit jest rec sam sebi, ja vladam sobom i tako se i ponasat. Tlo ce ti se drmat pod nogama no znaj da je uvijek iza kise dolazi sunce :D


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 12, 2009 9:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
I ja sam se zapitao jesam li lud. :)

Pomislio sam - što ako sve ove zavjere i reptili i iluminati zapravo ne postoje? Što ako je svijet zaista onakav kakvim ga vidimo?
Što ako se sve vrti oko ljudske pohlepe i neravnomjerne raspodjele bogatstva (kako kaže moj stari)...što ako je sva ta ezoterija i duhovnost samo priča?

Bila je jedna epizoda Dosjea X kad je Mulder (nakratko) izgubio vjeru...zapitao se:
Što ako je sve ovo samo predstava za one koji žele vjerovati?
Što ako smo mi samo čudaci i naivci koji žive u oblacima?
Što ako uzalud trošimo dragocjeno vrijeme na takve knjige?

Jel još netko imao takve misli?

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 12, 2009 9:46 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Pretpostavljam da je mnogo takvih, samo ako su iskreni da priznaju. U jedno sam siguran. Mozemo vise nego sto mislimo.
Danas sam procitao knjigu Osho_-_Tantra-spiritualnost-seks i znam da sam doziveo takvo iskustvo. Tada sam osecao kao da sam sasvim spojen sa zenom, ali tada nisam znao da smo zajedno bili spojeni sa kosmosom. Ona je znala i rekla mi je to, ali ja nisam to osetio. Kada sam to danas procitao, mogao sam da ponovo osetim to isto sto sam tada osetio, a to nije ni blizu ni jednog osecaja koji sam imao sa zenama. Sex je nesto predivno i jako mocno, ako se koristi na pravi nacin.
Znam da ovo nije tema za to, ali napisacu to i u onoj temi.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 13, 2009 10:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
extranoize je napisao/la:

Što ako je sve ovo samo predstava za one koji žele vjerovati?
Što ako smo mi samo čudaci i naivci koji žive u oblacima?
Što ako uzalud trošimo dragocjeno vrijeme na takve knjige?

Jel još netko imao takve misli?


Welcome to my world ... :-)

Znaci konstantno se preispitujem..kad god nesto "uspem" postavim sebi zilion takvih pitanja. Jednostavno me ne zanima to sto bi mi vise odgovaralo da sve to lepo postoji - hocu istinu, i ona mi je jedini motiv. A do istine se ne moze doci bez mnogo pitanja, i to cak i gadnijih od ovih koje si naveo..

Jedna stvar koja uspeva da me ekstremno zbuni je - kako to - da bi bilo koja tehnika, za prosvetljenje, dolazak do nechega, i tako dalje - da se zasniva na bezuslovnoj veri u nju? Nekako me to mnogo podseca na biblijskog boga(od njega (ili rezultata) ni traga ni glasa, a jedini argument je " pa to je zato sto ne verujes dovoljno..a to dovoljno je verovatno tacka u kojoj je ispran mozak) .. :-) Kao samo ako bezuslovno verujes da ce da upali upalice .. Pa zar nema nishta za nas koji mnogo vise volimo da pratimo realne rezultate pa da onda damo ocenu? Prvo sam se osecao kao ludak zato sto "trazim" .. sada ponovo ne znam sta da mislim posto sam izgleda totalno nesposoban da se odluchim - jer gde god pogledam vidim neku prevaricu, iluziju i prazne priche, generalno. (i to mislim na ezoteriju u glavnom) U glavnom.. mnogo mi je sumnjiv taj deo sa bezuslovnom verom da bi se nesto postiglo. Ne znam da li ima jos neko ko slicno rezonuje... Argumenti su 51:49 procenata u korist mistika, jer je sve ipak moralo da pocne jednim chudom koje je mnogo vece od najobicnijeg slucaja. :-)

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 13, 2009 11:59 am 
Ukratko. Znate sta cu ja rec na ovaj pojam.

Sto ako je to predstava sve skupa... Ajmo ovako...

1.) Vidjas okolo svakakve stvari.
2.) Spajas se sa svojim ja. Sjedis sa njime na tepihu i pricate kroz meditaciju
3.) Uspijevas se toliko smirit, tako ti je lijepo, tako ti sve pocne ici od ruke.
4.) Pocinjes dobivat ideje za krepat, ideje i nacine kako nesto realizirat sto si prije mislio da je nemoguce a kamo li da jos to ti mozes i znas
5.) Prestanes vjerovat u skolstvo, kreces vjerovat sam sebi i svojim saznanjima.
6.) Pricas sa 'drugim entitetima', drugim svjetovima, itd...
7.) Mos se izlijecit tek tako sa thetom ako znas kako i imas ZNANJE

itd... itd... itd...

Ako je sve to amusement park, onda je vraski dobar amusement park. Ako je to samo jedna od 'droga' onda je to najbolja droga koja postoji.
Ako je to samo jedna od religija kako nas privuc negdje, onda je to isto tako najbolja religija koja postoji.

Uzivajte u zivotu, istrazujte umjesto da se pitate jeli to dobro ili lose i sta bi bilo kad bi bilo. Anstajn je bio lujka, Tesla je bio lujka. Sve te lujke su se isto pitanje pitale. :)

Isto tako ne vjerovat samome sebi, nije odraz znanja vec straha i omalavozavanja jer nekome trebas vjerovat. Ako se hoces spojit i uzdignut negdje, sebe moras pocet cijenit. Sebe u smislu tebe sa vise ja. Svi su tu da bis nesto naucio a na tebi je da samo PROMATRAS stvari. Ne da vjerujes, ne da ovo ne da ono... Da promatras, naucis nesto novo i odes dalje u druge vode, druge zadatke. Da uzivas :D

extranoize je napisao/la:
Što ako smo mi samo èudaci i naivci koji žive u oblacima?


Da zato i vidimo toliko razaranja u svijetu. Zato i zelimo da bude mir. Zato i zelimo da se sa zivotinjama kao i prorodom pocne na malo moralniji nacin komunicirat i ponasat, zato i zelimo da se svijet pocne koristit crnu tehnologiju kako bi ona bila bolja, cisca itd... Zato i zelimo da sebe pocnemo postivat, da svi zivimo u skladu itd... Sve to zelimo zato sto smo naivci koji zive u oblacima a ne na tlu i u sada i ovaj momenat?

extranoize je napisao/la:
Što ako uzalud trošimo dragocjeno vrijeme na takve knjige?


Jedina knjiga jest komunikacija tebe sa svojim Higher self te drugim entitetima. Jedina prava knjiga je tvoj vlastiti chaneling. No ironicno, chanelinga se svi boje :D Ostale knjige su samo filozofija, vecinom ono sto su drugi dal zbog toga da dezorijeniraju ili zbog toga da nauce druge nesto napisali. To treba procitat al se ne kacit na to vec na ono sto si ti sam shvatio iz svega toga. To sto si shvatio u vecini slucajeva nema ama bas nikakve veze sa temom koju citas. S toga, samo svoje... I po meni channeling sa samim sobom.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 13, 2009 12:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2008 12:44 pm
Postovi: 227
extranoize je napisao/la:
Jel još netko imao takve misli?

o da! :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jesam ja u lud ili što? :)
PostPostano: uto apr 14, 2009 12:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
mrktrb je napisao/la:
i sad, jesam li ja "lud" zato sto nisam "sretan", a on u pravu zato što je bolje volje? zapravo ni nisam nesretan, ne znam što sam :)
jesam li lud i je li ovaj svijet potpuno pod kontrolom, nadzorom i sve teče po nekom planu? :D

e pa dobrodosao u klub :mrgreen:
gurdjijev je to lepo objasnio u nekoj knjigi :lol:
kaze otprilike da kad se "probudis" i "progledas" i "zaista vidis" svet oko sebe neces se vise nasmejati do kraja sveta :mrgreen:
a mora da sam ja jos uspavan, evo crce od smeha kad citam sta sam napisao :lol:

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 14, 2009 12:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
noxten je napisao/la:

Aragorn je napisao/la:
P: Dobro. Jedan od osjećaja kojeg sam iskusila je taj da sam imala obrve nabijene toliko negativnom energijom i doživljajima u 3. denzitetu, i kasnije sam pomislila da mi je svega dosta u apsolutnom smislu, i jedan je od primarnih motivacija kod želje pronalaženja izlaska iz ove zamke u kojoj jesmo. Želim van iz toga. Da li je to dio te "prirode", kako ste ju vi nazvali?
O: Da. Kad vi vidite uzaludnost ograničenja života 3. denziteta, to znači da ste spremni za napredovanje. Primjetite one koji se valjaju u njemu.


Aragon, ako smijem iskomentirao bi nesto.. Well nema te pa I quess da smijem lol :D

Ovo sto sam boldao tj. kas odgovor rekao bi da je to vrlo vrlo dvosmislen odgovor te da isti ide direkt i pravo u OPS.

Zivjet sa ocekivanjima, sa zeljom odlaska ca negdje na bolje samo te switch-a u 4D OPS ili naj vjerovatnije 3D OPS.

Ako ista osoba zeli u OPD, to gore nije put ka tome vec bjezanje od odgovornosti. Odlika OPD-a jest da se za neke stvari ipak treba stavit svoju grbacu te indirektno pomoc drugima dok se ova transformacija ne zavrsi pa makar ista ne bude zavrsena dok mi budemo zivi.


Možda bi moglo i tako da se tumači, medjutim mislim da ne treba ostati kod jednog tumačenja i držati ga kao 100% istinom. Lično mislim da je dobro što je odgovor dvosmislen, jer to znači da je nama ostavljena mogućnost da razmišljamo svojom glavom, tj koristimo više našu slobodnu volju, što je pre OPD princip nego OPS. Drugo, koliko ja vidim u kas odgovoru se nigde ne spominje "očekivanje" niti bežanje od odgovormosti. Pre bih rekao da kasiopejci tumače "osećaj" koji je Laura nevešto opisala u tadašnjem mentalnom stanju, i to osećaj koji smo verovatno većina nas imali u nekom periodu našeg "razvoja", u stvari pre bih rekao da je taj osećaj nužan u jednom trenutku našeg "duhovnog napretka", zato što je on pokazatelj našeg "šoka" kada zaista shvatimo gde živimo. Isto tako treba obratiti pažnju šta kaže Laura a šta kasiopejci.

Dalje ona pita da li je to deo "te prirode" koju su predhodno spomenuli kasiopejci, na šta oni odgovaraju:"O: Da. Kad vi vidite uzaludnost ograničenja života 3. denziteta, to znači da ste spremni za napredovanje. Primjetite one koji se valjaju u njemu.". Dakle, ispada da oni kažu da je to samo deo te prirode, a ne cela stvar, i dodaju da kada vidimo "uzaludnost ograničenja života 3. denziteta" to znači da smo spremni za napredak, a ne za prelazak na 4D. Možda je taj "napredak" stepenik pre izlaska iz 3D, koji inače OPS individue teže da ubrzaju i stignu prečicom, apstrktnije govoreći. Lično mislim da je "bolje" tumačiti citat koji sam citirao u celini, jer mislim da je tako lakše uočiti suštinu na koju su kasiopejci skrenuli pažnju. Mislim da je vrlo značajno za suštinu ove priče razmisliti o krajnjem odgovoru kasiopejaca:"Valjanje ima mnoge oblike. Ćešće, znak valjanja je netko tko se ne osjeća strano očitim zamkama i ograničenjima 3. denziteta". U stvari, onaj ko je spreman za napredovanje, taj se manje "valja" u ovom 3D okruženju, a "valjanje" ima puno oblika. Možemo predpostaviti koji su najbanalniji, na primer prepuštanje emotivno/hemijskom zadovoljstvu prilikom gledanja neke utakmice, ili možda osećaj "sreće i zadovoljstva" zato što imamo dobro plaćen posao i uzornu obitelj po standardima društva, ili beskrajna posvećenost sportskom treningu i teretani, prepuštanje lepom emotivnom osećaju koji u nama izaziva posmatranje prirode, mislim da da sve to može biti "valjanje" u materijalnosti, jer suština je ta da svi podražaji iz sredine oko nas u nama izazivaju emocije, i prijatne i neprijatne, a ceo taj "osećaj" je zapravo reakcija naše telesne hemije, koja nam prija ili ne. Tako ispada da kada se osecamo "pozitivno i srećno" puni zadovoljstva i radosti u stvari mi se tako osećamo jer je takva posledica naših telesnih hemijskih reakcija, dakle naše telo i njegova hemija! Što je "materija", mi smo na taj našin "ovisni" o materiji, bez obzira koliko se nama neki osećaj čini pozitivan i radostan. Tako je u new ageu vrlo poželjno osećati se pozitivno i pun ljubavi, medjutim to je samo mentalni program na koji se neko "navuče" jer mu izgleda on aktivira odgovarajuće "hemijsko punjenje", koja kreira iluziju "spiritualnog napretka", a u stvari je "adikcija" na materijalne supstance. Odličan primer toga se može videti trenutno na susednom podforumu 'zdravlje..", gde jedna osoba vodi topic, predstavljajući jednu alternativnu "veštinu", mada taj primer je zanimljiv i zbog dosta drugih stvari.

Mislim da neko ko radi na sebi, tj svojoj svesnosti, u stvari nikada ne može biti srećan i zadovoljan životom, može umereno ali ne i da "uživa" u "sreći", jer je zapravo svestan njene suštine, i "oseća" da u stvari nema razloga za "euforiju radosti", nego suprotno. O toj suštini govori ova kass rečenica:
"Ćešće, znak valjanja je netko tko se ne osjeća strano očitim zamkama i ograničenjima 3. denziteta".

Predlažem uporedo čitanje kass transkripata i wave serije, ili možda čak prvo wave seriju pa onda transkripte. Mislim da neke stvari tako postaju jasnije.

Citat:
OPD-ovci su defakto katalizatori te je nasa odgovornost da negativu pretvaramo u pozitivu tj. transformiramo u pozitivu.


Mislim da se negativno ne može pretvoriti u pozitivno, kao što se 4D OPS ne može pretvoriti u 4D OPD i da je stvar u tome da se u OPS okruženje uvedu OPD frekvencije, koje će stimulisati entitete "sive zone" kakvi smo mi ljudi da "pojačamo OPD frekvenciju a utišamo OPS u nama samima".



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 14, 2009 10:34 am 
Vis nisam gledao tako na to. fala fala. Citam wave i kazovce kad stignem, malo su predugacki a nikako da nadjem neko duze vrijeme da se tome posvetim. No ne smatram od onoga sto sam procitao kao i opcenito inace da su losi ili dobri vec da su takvi kakvi jesu.

Ovo mi je gore zvucalo samo dvosmisleno pa sam nataknuo kao 'mogucnost'.

No mislim da je moguce pretvorit negativnu u pozitivnu pa makar u tvojoj glavi. Glupo mi se nakon nekih stvari koje sam prosao ogranicavat sa necim da je ili nije moguce. Mislim da je sve moguce no to pod katalizacijom najvise sam mislio da se uvede i pozitivna a ne samo negativna percepcija u covijecanstvo.

No tko ce ga znat, ono sto je sigurno jest da cemo jednom saznat :D Dalje nist nije sigurno lol.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 14, 2009 11:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Aragorn je napisao/la:
prepuštanje lepom emotivnom osećaju koji u nama izaziva posmatranje prirode


ako kontamo da je i sunce priroda, sto ima lose u tome (OPS-owsko) da posmatram sunce dok stojim bos na zemlji okruzen drwecem? zar nisam na taj nacin (bar nekako) powezaniji sa pra-stwarateljem? :love3:
ta on i jeste stworio to drwece koji nam daje kisik, tu toplu zemlju na kojoj bos stojim, to sunce da mi da energiju. zasto da ne uziwam u necem iskonski ljepim?

istina ako cemo kontati kako sam sretan sto imam tu priliku da ziwim gdje mi je na raspolaganju swe to, dok drugi nemaju ni za kruh, e onda to jeste OPS-owsko. ustwari, tesko je ponekad uwidjeti sto je zaprawo sto. toliko se toga mjesa, gurka (u glawi) da cowik nemoze a da ne ostane zbunjen i da na (ponekad) najnormalnije osjecaje ne gleda sa nekim cudnim razmisljanjem - je li owo ok ili je to neka poweznica sa OPS-om koju jos nemogu uociti? #-o :mrgreen:

cesto se pokusawam opustiti i prepustiti. pokusawam objektiwno i "sa strane" promatrati samog sebe. bez obzira na moje osjecaje, samo ih pokusawam posmatrati i biti swjestan tih osjecaja. onda uwidim da su swi powezani sa nekim kacenjem, sa powrijedom mog ega i programom koji se wrsi wec tisucljecima.

i onda uwidim da je to jedan od nacina ka promjeni sebe na bolje, no tesko je cesto jer ego je lukaw manipulator. a i owa programiranost od pocetka swijeta. tesko je to swe. istina, ne pokusawam gurkati, goworiti "NE!" nekim stwarima jer cu tak stworiti jos goru situaciju, no tesko je ali ne i nemoguce! zajebana situacija... 8) :glasses7:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz