Sada je: čet mar 28, 2024 12:39 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kako se nosite s korona krizom?
PostPostano: sri apr 14, 2021 12:56 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2014 9:34 am
Postovi: 25
Pozdrav, znam da ima već tema u "manipulaciji", no mene zanima ovaj svakodnevni, ljudski aspekt :)

Pretpostavljam da većina ljudi ovdje vidi što se dešava i kako se dešava. Godinama smo predviđali i prognozirali što bi moglo biti, kako bi mogli uvesti NWO, koji će biti trigger... i sad odjednom vidimo kako se sve agende (digitalni novac, potpuna kontrola hrane/lijekova, kontrola i cenzura interneta, jasna i neprikrivena kontrola medija, uvođenje obaveznog cijepljenja /svake godine/, totalno zaglupljivanje i skoro pa zabrana socijalizacije djece, propadanje malih-privatnih biznisa i opstanak megakorporacija), kroz lijevak korone, spajaju u jednu.

S druge strane imamo horde koje su jednostavno zarobljene u strahu i laži. Ljudi kojima nije jasno niti nakon godinu dana ovog terora da nešto nije u redu.
Ti isti, priključuju se medijima u blaćenju onih koji traže razum i odgovore. Antivakseri, ravnozemljaši, po novom i antiMASKERI, samo su neki od konstruiranih termina. Ponavljaju se iste frazetine o tome kako nam ne treba pružiti pomoć, ako nam zatreba (to što desetljećima plaćamo sustav zdravstvene zaštite koji praktički NIKAD ne koristim/o/ nema veze) valjda.

Iskreno, mene ponekad stvarno preuzme bezvoljnost i depresija, teško mi je kad vidim gdje sve vodi, što se događa - a oko mene i dalje walking dead. :) Mladi ljudi po gradu, na otvorenom hodaju s brnjicama... Ove godine 0 slučajeva gripe i svi vjeruju u službeni narativ. Već godinu dana pričaju o "iduća dva tjedna" kao presudna, a ljudi i dalje ništa. Čekaju da prođu ta dva tjedna.
O bolesnicima koji po komentarima na portalima traže potpuno zaključavanje i zabranu izlaska nemam pametnih riječi... je li moguća tolika apsolutna disocijacija od zdravog razuma, da ne vide što podržavaju i gdje to vodi?

Neke nade ipak ima, npr neki prijatelji, koji nisu ni blizu "teoretičara zavjere", konačno uviđaju da tu nešto ne valja. Recimo 10% njih...

Iako se ugl "isključim" i zapravo nemam dojam kao da vani vlada crna smrt, nije se moguće potpuno distancirati, kad je sve oko nas podređeno toj prevari. Nekad jednostavno u potpunosti izgubim nadu :/

Kako vi podnosite sva ova sr***a? Jeste li depresivni? Kako se nosite s tom depresijom? Je li vam svejedno? Koje metode/ventile/filozofije za opuštanje imate?


Zadnja izmjena: Eloel; sri apr 14, 2021 2:27 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se nosite s korona krizom?
PostPostano: sri apr 14, 2021 1:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Lično, osećam se opušteno. Jednostavno me baš briga. Masku ne nosim, osim u nekim prodavnicama kad moram. Jedino me brine obavezna vakcinacija. Radim u bolnici i već smo dobili upozorenje da će biti obavezna.

Žao mi je i glupo mi je da gledam uplašene ljude. Jednom mi se desilo da sam bez maske bio u prodavnici i jedna žena se uplašeno sklonila od mene ko da imam kugu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se nosite s korona krizom?
PostPostano: sri apr 14, 2021 11:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 27, 2005 11:53 pm
Postovi: 99
Lokacija: nemam pojma gdje sam
Bili smo upozoreni na dolazak NWO, ali nisam mislio da će to biti za vrijeme moga života.
Međutim, napredak tehnologije omogućava glavnim igračima sve što je potrebno za porobljavanje čovječanstva.
Kako se osjećam?
Zabrinuto.

Nije isti osjećaj kao u ratna vremena, ovo je potpuno drugačije.
Gutam informacije, filtriram ih i pokušavam predvidjeti buduće događaje. Razvijam raznorazne scenarije kako izbjeći cijepljenje.
Znam da će na kraju biti sve dobro, samo da se dovoljan broj ljudi probudi.

Tu i tamo bacim neku mrvicu sumnje korona vjernicima. Brat, koji se među prvima prijavio za cijepljenje je odustao. I još par ljudi kojima sam stidljivo "ubacio bube u uho".
Sretan sam zbog toga.

_________________
Ja sam još mali!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se nosite s korona krizom?
PostPostano: čet apr 15, 2021 1:35 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2014 9:34 am
Postovi: 25
Rajko je napisao/la:
Jednom mi se desilo da sam bez maske bio u prodavnici i jedna žena se uplašeno sklonila od mene ko da imam kugu.

Ja isto brnjicu stavim kad idem u trgovinu, jednostavno nemam energije ni živaca svađati se s ljudima :)
Nedavno su mi prijateljicu napala 2 tipa usred šume zato što nije nosila brnjicu (iz Slovenije je, tamo moraju nositi i po vani)... sad je jasno zašto sustavno, godinama rade na feminizaciji muškaraca. Tako da ga prime i šute u strahu...

bob je napisao/la:
Zabrinuto.

Također... kažem, ima dana kad je kao da se ništa ne događa, a ima i dana kad jednostavno ne vidim izlaz i izgubim volju za sve :)

Najgore mi je kad pomislim kako se ljudi bude, kako ima nade. Onda izađem van i vidim kako su ljudi itakako još zarobljeni u strahu i kako zapravo većina ipak vjeruje u službenu propagandu.
Cijelo vrijeme mislim kako ovo neće moći samo tako prodati narodu, ali ipak izgleda da plan ide... jer "oni" su svakako predvidjeli našu reakciju i sigurno imaju (backup) planove za slučaj "buđenja" naroda...
a ono što mi je grozno i što sam pretpostavljao, jest pojava novih i opasnijih "mutacija". ono u početku je bilo relativno malo opasno i ljudi bi brzo shvatili, ovako će konstantno dolaziti nove i opasnije verzije... toga, što god to jest.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se nosite s korona krizom?
PostPostano: čet apr 15, 2021 6:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 27, 2005 11:53 pm
Postovi: 99
Lokacija: nemam pojma gdje sam
Eloel je napisao/la:
a ono što mi je grozno i što sam pretpostavljao, jest pojava novih i opasnijih "mutacija". ono u početku je bilo relativno malo opasno i ljudi bi brzo shvatili, ovako će konstantno dolaziti nove i opasnije verzije... toga, što god to jest.


Od početka sam pretpostavio nove sojeve i mutacije jer su tako, u ratu protiv terorizma, stalno spominjali nove terorističke grupe. Varijacija na temu.
A mislim da je i Galaksija nešto slično pisao.
Dakle, vječni rat protiv korone.

Tome pogoduje i cijepljenje gdje cijepljeni mRNA cjepivom stalno proizvode nove mutacije.

_________________
Ja sam još mali!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se nosite s korona krizom?
PostPostano: čet apr 15, 2021 6:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 26, 2008 5:03 pm
Postovi: 31
Lokacija: Balkan
Ne utice na mene. Zivim malo dalje od vecih gradova, i nista se ne oseti.

Sve je kao i pre. 8)

A vidim na Fejsbuku mnogo informacija, od onih koji su mi prijatelji, vecinu protiv korone. Ali i nesto za koronu, tj sto pokusava dokazati da je to ozbiljna stvar. "Mainstream medias" guraju non stop sve to, bez prestanka.

Ne sekiram se uopste, zato sto sam odavno shvatio da je ovo zatvor planeta, vec uveliko pod kontrolom onih koji vladaju odozgo, oni su na visem nivou, na lokalnom galaktickom nivou.

_________________
[]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se nosite s korona krizom?
PostPostano: pon apr 19, 2021 11:41 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2014 9:34 am
Postovi: 25
Postaje sve očitije što slijedi, brojke unatoč cijepljenju neće padati i tko će biti kriv - mi koji nismo cijepljeni.
Naravno, daljnja polarizacija ljudi.
Nakon što ljudima unište još jedan Božić, kako bi još malo slomili duh ljudi, neće biti druge nego obavezno cijepljenje u 2022. :)

Također, sve je jasnije zašto će uništiti male poduzetnike i prosječne radnike npr. u tvornici - kad bi uveli planiranu robotizaciju bez ove krize, ljudi bi se vjerojatno pobunili jer bi pola planeta ostalo bez posla.
Ovako će na drugi način ljudi ostati bez posla, a sva zanimanja koja se mogu zamijeniti robotima jednostavno će morati biti zamijenjena, jer brojke ne padaju i moramo misliti na druge!
Tako će pod isprikom zaštite uvaliti robote, pod isprikom teške (zdravstvene) krize ugasiti poslove, a dobar dio stanovništva "skratiti" i smanjiti si muke s njima. Teraformiraju planet prema svojim potrebama i planovima :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se nosite s korona krizom?
PostPostano: uto apr 20, 2021 11:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 17, 2015 12:36 pm
Postovi: 80
Da ne pišem dvaput... :-)

https://puzzle51.wordpress.com/2021/04/ ... viti-vlak/


Sent from my iPad using Tapatalk Pro


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se nosite s korona krizom?
PostPostano: pon maj 17, 2021 10:34 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2014 9:34 am
Postovi: 25
Zaiskrilo mi neki dan na razgovoru za novi posao, rekao sam da se ne zelim cijepiti, tamo ih je pola vec cijepljeno i direktor se hvalio kako sad i njegov sin ide. Ima 19 godina. :)
Na starom poslu brojim dane do uvodenja kovid oznake, tako da i to uskoro odlazi u vodu...
Za vikend se posvadio sa šogorom, sestra se cijepila, on će isto uskoro, ljudi u ranim 40-ima. Mi smo svi idioti i vjerujemo u gluposti, oni znaju kakvo je stanje u bolnicama i u Indiji... :)
Ljudi spavaju, obruc se steze, bunta nema, kao niti nade.
Jedino visa sila moze nesto napraviti, za ljude je gotovo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se nosite s korona krizom?
PostPostano: pet okt 29, 2021 6:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 448
Lokacija: Zagreb
Užasno me je strah. Mama koja se dvaput cjepila cijepit će se najvjerojatnije po teči put, što bi moglo biti kobno za nju. Nikako je ne mogu odvratiti od cijepljenja. Kad joj dam na kompu da nešto čita, ne želi čitati, dam joj da gleda videe, ne želi ih gledati. Kad sam joj dao koji tjedan prije nego što će se prvi put cijepit da makar sluša Bujicu ako joj se već neda gledat, na kojoj je bio neki naš dr. Možda Valerije Vrček, rekla je da Bujica vrijeđa Andreja Plenkovića kojeg ona voli i za kojeg je glasala. Čini mi se da najbolje prolazim ako joj samo nešto kratko, veoma kratko kažem oi pročitam o nelogičnostima u ovoj insceniranoj korona krizi.

Tako sam joj jučer-prekjučer pročitao naslov sa Facebooka - cijepljenje ili život o 21-godišnjaku iz Starih Kukuruzara pokraj Hrvatske Kostajnice da su liječinici ucijenili njegovu obitelj ili đe se cijela obitelj cijepiti ili će ga skinuti sa transplatacijske liste. Ima nerazvijenost srca zbog čega mu se stvaraju krvni ugrušci. Doživio je moždani udar 2020 i izgubio je (djelomično?) govor i korištenje desne ruke, ali ne i kognitivne sposobnosti.

Danas kad sam od jedne grupe koja pripada Inicijativi za Prava i Slobode preko Messengera vidio prouku da će doktori od početka studenog zvati pacijente starije od 65 godina (mama je starija od 65g) radi cijepljenja smruznuo sam se od straha i još se nisam potpuno oporavio.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se nosite s korona krizom?
PostPostano: pet okt 29, 2021 6:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 448
Lokacija: Zagreb
Eloel je napisao/la:
Rajko je napisao/la:
Jednom mi se desilo da sam bez maske bio u prodavnici i jedna žena se uplašeno sklonila od mene ko da imam kugu.


Ja isto brnjicu stavim kad idem u trgovinu, jednostavno nemam energije ni živaca svađati se s ljudima :)


Kad uđem u samoposlugu ne stavljam je. Pravim se lud. Jednom mi je neka blagajnica povikala Piskavče - masku stavit. Pa sam je brže bolje navukao.

Svima teško pada nošenje brnjice. No ipak ima slučajveva kada je to zaista izuizetno zamorno. Npr. Astmatičari, pa onda osobe koje jako slabo vide i ne mogu ni deset minuta biti bez naočala, a naočale im se magle kad stave brnju preko nosa. Ja sam slabovidan. Samo je jedanput blagajnica povikala na mene da stavim brnju. Mislim da joj je mooooožda netko od drugih blagajnica ili neki kupac rekao da ja jako slabo vidim i da ne mogu izdržat dugo bez naočala.

Opet... možda i nije nitko rekao. Možda je taj dan jednostavno bila na**kana, pa je viknula. Kad sam kasnije dolazio u samoposlugu nije mi pravila probleme.


Eloel je napisao/la:
Za vikend se posvadio sa šogorom, sestra se cijepila, on će isto uskoro, ljudi u ranim 40-ima. Mi smo svi idioti i vjerujemo u gluposti, oni znaju kakvo je stanje u bolnicama i u Indiji... :)


Došao sam nekom rođaku kod kojeg rijetko idem. On je počeo govoriti o Coroni i rekao jesvečanim i samouvjerenim tonom: - Ja sam učio i naučio o Coroni. Mislio sam sad će reći bogzna kakve izvore na Internetu. A on nastavi: - ""Cijepio sam se i to dva put. Oduvijek sam morao raditi onako kako mi drugi govore i tako živit. - A ti Piskavče, jesi li se cijepio?""

- ""Nisam odgovorih"".
- Pa kad češ se?""
- Na godinu lakonski sam mu odvratio. Zatim nastavio ozbiljnim tonom: - ""Znaš li da je Indija tužila Kinu međunarodnom krivičnom sudu za pokušaj genocida pomoću koronavirusa?""
- ""Ma, Indija može samo prdnut u čabar"" - odvratio je

i već sam odlazio od njegove kuče. On mi je na ulici rekao ako se do kraja ove godine ne cijepim da će me on dovuč na cijepljenje.

Bilo je grozomorno slušati ovo da Indija može samo prdnut u čabar, još grozomornije da je uvijek živio onako kako su mu drugi naredili. Nestalo je svakog borbenog duha u njemu. A bio je vojnik HV-a u Domovinskom Ratu. Moram li uopće dodati da si je sredio PTSP mirovinu???


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz