Sada je: pet maj 10, 2024 3:39 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 83 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Postoji li "pokret otpora"?
PostPostano: sub jul 11, 2009 10:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
Danmagorez je napisao/la:
Sto se tice onoga sto sam pre napisao mogu ti reci da mi mozemo pokusavati cvetati spiritualno koliko hocemo al ce nam to tesko polaziti za rukom ako nas stavljaju u sve manje saksije (Materijalna Realnost).
Kavez u kojem nas drze je sve jaci i jaci. Zakon im je materija od koje se kavez sastoji.


Protiv tog kaveza se neces izbaviti govorom mrznje.
Iz tog kaveza se ljudi mogu izbavljivati samo individualno svaki zasebno tako da radi na sebi. Npr ja nemogu tebe doslovno izbaviti iz kaveza, iz kaveza se neces ni sam izbaviti ako eliminiras onoga tko ga tisucljecima izgradjuje, iz njega ces se izbaviti uz pomoc svoje svjesti, kada se uzdignes izvan ovog sistema i programiranja i shvatis pojam jednote. A jednota nije govor mrznje, vec lukavi segment pokreta otpora koji siri svjest i znanje brze nego si to mozes predociti. Zato sam rekao da si mlad i da bi trebao jos mnogo uciti. Da si iskusao to, da si tragao za informacijama putem literature ili filmova ili ljudi vjerujem da bi prosirio vidike i vidio na osnovu prakse da je to moguce. Ali nikada nije kasno i uopce nesumnjam da si na putu ka tome. Samim time sto si s nama na ovome mjestu kojemu je namjena bas ovo sto sam rekao - da ucimo jedni od drugih (barem sam ga ja tako shvatio).

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Postoji li "pokret otpora"?
PostPostano: sub jul 11, 2009 4:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Nije ovde u pitanju nikakav govor mrznje. Ok jeste po malo, ali ti svrstavas odbranu u mrznju i zlo. Nesto mi izgleda da ne razumes ono sto hocu reci.
Ti pokusavas naci odgovor resenju problena tako sto se basires na razvoj sebe. Ali pitanje je koliko ljudi ce razviti sebe a koliko ce biti uhvaceno u crnu mrezu ovih manijaka na celu. Oni su trenutno u velikoj prednosti jer ako pokusas da pricas sa vecinom ljudi o bilo cemu izvan sistema (Sport, plata, plotika i razne gluposti) bices shvacen kao cudak i ludak koji prica nepovezano jer vecina nije u stanju da razume to sto im pokusavas, koliko istinito, reci.
Postoji mogucnost da proces "razvijanja svesti" naroda se obavi ali veoma polako i tesko, da sa jedne tacke gledista taj proces je toliko spor da suprotna strana (Elita) ce brzim procesom to ubiti, jer su oni vec u boljoj sahovkoj poziciji. Recimo da imaju kraljicu a mi ne kao ni jenog topa. Partija je tu zavrsena u koliko ti ne zamenis suprotnog iskusnog igraca sa nekim pocetnikom protiv kojeg mozez se dovesti u dobitnu poziciju i nadoknaditi manjak.
Metaforicki gledano to je kao da sada neko od nas pokusava da pobedi vise puta svetskog sampiona u sahu i to u situaciji da njemu fale 2-3 poteza do sah mata. Koje su ti tu sanse.
Jedina koju ja vidim je da eliminises (zamenis) protivnika sa nekim koji nema pojma i izvuces se iz govana.
Jer u poziciji ostaju isti piuni ali bitno je ko njima upravlja.
Ja pokusavam naci resenje sa svih tacaka gledista. Situacija je veoma slozena kada je u pitanju "kako da covecanstvo postane ono sto treba i moze da bude", pogotovo sa sjebane pozicije u kojoj se nalazi.
Tvoja verzija je Ok ali samo ako svi to tako urade ili barem vecina... ali tebas iamati u vidu da je stvar blizu nemoguceg. Potrebna je jedno multidimenzionalno resenje.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Postoji li "pokret otpora"?
PostPostano: sub jul 11, 2009 5:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
Danmagorez je napisao/la:
Nije ovde u pitanju nikakav govor mrznje. Ok jeste po malo, ali ti svrstavas odbranu u mrznju i zlo. Nesto mi izgleda da ne razumes ono sto hocu reci.
Ti pokusavas naci odgovor resenju problena tako sto se basires na razvoj sebe. Ali pitanje je koliko ljudi ce razviti sebe a koliko ce biti uhvaceno u crnu mrezu ovih manijaka na celu. Oni su trenutno u velikoj prednosti jer ako pokusas da pricas sa vecinom ljudi o bilo cemu izvan sistema (Sport, plata, plotika i razne gluposti) bices shvacen kao cudak i ludak koji prica nepovezano jer vecina nije u stanju da razume to sto im pokusavas, koliko istinito, reci.

Nisam rekao da je pokret otpora samo izgradnja sebe i rad na sebi. Rekao sam da je ono potrebno da bi spoznao bit sebe u odnosu sa svime oko sebe. Da bi usao u pokret otpora moras razumjeti stvarnost oko sebe. Kada ne ´íscjelis´ sebe tada se dogadja sljedece: onda si aktivist npr za animalrights i vrijedjas ljude koji npr jedu meso, ili pak radikalno osudjujes one koji nisu tvoji istomisljenici ili cak, dobijas ideje da po kratkom postupku uzmes oruzije i pobijes one koji ti smetaju. A kada shvatis stvarnost i rjesis svoje´ja´i stabiliras ssvoju svjest tada mozes biti aktivist koji ce vise ljudi educirati i pomoci im da shvate jer ces imati drugaciji pristup i drugaciju vibraciju, na kraju krajeva sve se vrti oko vibriranja.
Svi smo vibracije i ako ti npr radikalno sudis, mrzis i prijetis tada na svoju vibraciju hvatas ostale negativne stvari i tu se dogadja do zacepljenja energetskih vodova. Vrtis se u spiralu od cega nema koristi.

Ja sam bio takav i znam o cemu pricam. Tek sada sam poceo postizati rezultate nakon sto sam se poceo ´iscjeljivati´.

Danmagorez je napisao/la:
Postoji mogucnost da proces "razvijanja svesti" naroda se obavi ali veoma polako i tesko, da sa jedne tacke gledista taj proces je toliko spor da suprotna strana (Elita) ce brzim procesom to ubiti, jer su oni vec u boljoj sahovkoj poziciji.

Ako si proucavao teorije zavjere onda ti moram skrenuti pozornost na sljedece:
Protokoli iluminata su navodili na mikrocipiranje i po svim analizama ustanovljeno jest da jos nije vrijeme za mikrocipiranje, tj ono je odgodjeno zbog toga sto su shvatili da se svjest pocela buditi. Po njihovom planu mi bi vec odavno bili svi odreda mikrocipirani. Medjutim vrlo je jasno, a to i sam mozes primjetiti, da je mikrocipiranje bilo ponudjeno u medjuvremenu, ono bi bilo odbijeno.
Ako malo proucis nadolazecu 2012.godinu doznat ces za spekulacije oko prelaska u novu svjest, u prijelazno razdoblje u kojem zavrsava jedan ciklus i zapocinje novi.
Oni su toga svjesni i zato ubrzavaju ovaj proces i sve nas vise bombardiraju s programom manipulacije i razno raznim drugim softverima za pranje mozgova. Opirat se mozes tako da se uzdignes na visu vibraciju koja je imuna na te stvari i da sa sobom povlacis sto vise ljudi oko tebe.
Vremena je preostalo malo.
Cak i da objektivno pokusas posloziti svoj plan tako da realiziras ideju ´eliminiranja´odmah u startu ces se suociti s nepremostivim problemima. Prvo, zasigurno nisi obucen za prikradenog tihog ubojicu, drugo; nemas dovoljno sljedbenika, trece; nemas sredstva za organiziranje tako golemih prokekata, cetvrto; cak i da sve imas, nemozes doci do svojih meta. Ako idemo ozbiljno razmatrati te teorije onda ih razradimo ozbiljno i realno. Praksa ce ti dokazati da je ovo o cemu ja pricam daleko ucinkovitije.

Educiranje, citanje, sirenje svjesti, aktivizam (u svakom pogledu).

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Postoji li "pokret otpora"?
PostPostano: sub jul 11, 2009 6:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
chiril stipsa je napisao/la:
Prvo, zasigurno nisi obucen za prikradenog tihog ubojicu, drugo; nemas dovoljno sljedbenika, trece; nemas sredstva za organiziranje tako golemih prokekata, cetvrto; cak i da sve imas, nemozes doci do svojih meta. Ako idemo ozbiljno razmatrati te teorije onda ih razradimo ozbiljno i realno.

Ne znam kakvu ideju imas ti o pritajenom ubici ali verovatno ja ne bih to tako uradio.
Ne trebaju mi slesbenici nego isto misljenici i saradnici.
Sredstva ako mislis na oruzje barem zapravo nabavka mi i nije neki problem a celokupna sredstva za to treba prvo videti sta je neophodno za celi put pre pocetka svega.
Ovo bi zahtevalo vrlo detaljno proucavanje svih meta i mogucnosti tako da do nabavke se nemoras vise vraciati sve do kraja. Nabavka konpleksnijih sredstava podrazumeva i ciniti, na oko normalnog coveka, ruzne stvari. Pod kompleksnija sredstava spadaju i odani i bliznji meti kao i njihove familije i deca, ili prosto receno sve sto je ljudski blizu i korisno za postizanje cilja. Ne sekiraj se postoji uvek nacin da se iskoristi neko, a veruj mi za to postoje ako ti je u interesu samo cilj stvarno surovi nacini.
A za ono zadnje bi rekao da i nisam bas toliko daleko od svojih meta. Mada bi oni mogli se svrstati vise u piune ali pravac je taj.
Sve ovo pada u vodu jer na kraju za koga bi uopste vredelo boriti se. Ima jedan deo mene koji smatra da ovo sto im oni cine ljudi i zasuzuju, jer vecina nije ni zasluzna nista bolje.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Postoji li "pokret otpora"?
PostPostano: sub jul 11, 2009 10:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
#-o :shock: [-X
:read: :glasses7:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Postoji li "pokret otpora"?
PostPostano: ned jul 12, 2009 1:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Danmagorez je napisao/la:
Sredstva ako mislis na oruzje barem zapravo nabavka mi i nije neki problem a celokupna sredstva za to treba prvo videti sta je neophodno za celi put pre pocetka svega.
Ovo bi zahtevalo vrlo detaljno proucavanje svih meta i mogucnosti tako da do nabavke se nemoras vise vraciati sve do kraja. Nabavka konpleksnijih sredstava podrazumeva i ciniti, na oko normalnog coveka, ruzne stvari. Pod kompleksnija sredstava spadaju i odani i bliznji meti kao i njihove familije i deca, ili prosto receno sve sto je ljudski blizu i korisno za postizanje cilja. Ne sekiraj se postoji uvek nacin da se iskoristi neko, a veruj mi za to postoje ako ti je u interesu samo cilj stvarno surovi nacini.
A za ono zadnje bi rekao da i nisam bas toliko daleko od svojih meta. Mada bi oni mogli se svrstati vise u piune ali pravac je taj.
Sve ovo pada u vodu jer na kraju za koga bi uopste vredelo boriti se. Ima jedan deo mene koji smatra da ovo sto im oni cine ljudi i zasuzuju, jer vecina nije ni zasluzna nista bolje.


Mislim da je ispravnije prvo srediti sebe i "svoju glavu", pa tek onda krenuti da se menja svet. Mislim da se psihopate na vlasti ne mogu pobediti njihovim psihopatoloskim metodama, jer su u krajnjem slucaju za to i najspremniji. Mislim da je pogresna koncepcija po kojoj ti zrtvujes sebe i postajes psihopata ubijajuci "zle" ljude da bi narednim generacijama bilo bolje, jer je to u stvari iluzija i "zeljno razmisljanje", jer bi to radio zbog sebe a ne drugih ljudi. U krajnjem slucaju vecina ljudi se ne bi slozila da neko ubija u njihovo ime, pa u tom smislu to ne mozes raditi za njih nego iskljucivo za sebe. Kada bi poduzeo neki takav poduhvat, ti bi u stvari krenuo "linijom manjeg otpora", po kojoj je neuporedivo lakse i sam postati psihopata nego pokusati naci "izlaz" za "covecnost" u nama u jednoj psihopatoloskoj sredini.

Citat:
Ovaj drugi primer oko otkaza i prenosa negativne energije me je naveo na razmisljanej nabrzaka da ta negativna energija putuje kroz ljude, kod nekih se jedan deo talozi ili gomila, ta negativna energija onda postaje vecia i raste kroz neuke ljude. Jedini nacin da talas pokrenut kroz niz ljudi je da se prekine kod nekoga koji je jaci od nje i zaustaviti ili konvertovati u positivnu a za to treba zrelost duse i znanje. Tako se celokupna negativna energija koja luta unaokolo smanji.


Mislim da vecinu te negativne emotivne energije u stvari konzumira neko drugi. Mislim da se "realnost" u kojoj zivimo,i zasto je ona takva kakva jeste, mozda moze shvatiti jedino ako se ukljuci hiperdimenzionalna komponenta kosmosa. A cini se da su u tom slucaju i vece sanse da se shvati i na koji nacin "menjati svet".



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Postoji li "pokret otpora"?
PostPostano: ned jul 12, 2009 11:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
RESISTENCE IS FUTILE!!!
prenadmoćni su... otprilike slika je ovakva: mi smo u kokosinjcu i mi smo kokoske oni mogu da nas ubiju kad oce, jedini izlaz je znanje i probudjivanje svijesti, znači igrat pametno i prikrit se u masi kokošiju koje spavaju i trazit izlaze iz kokosinjca a kad dodje val tj kad nas "puste" malo vani, onda pobjec u slobodu, a put ka slobodu i nije vise tolko fizicka kolko psihicka, kokosi se vracaju oept u kokosinjac i skupa ti snjima neznajuci sto ih ceka, sad ako ti znas sta moras raditi i to uradis, postaces slobodan i gonjat cete jedno vrijeme, jer covjek nezeli da mu kokos utekne ali samo smo 1 od 1000 pa im i nije toliki problem, stanu nakon nekog vremena...

svi smo pozvani, malo odazvanih!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Postoji li "pokret otpora"?
PostPostano: ned jul 12, 2009 11:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
probudjena svijest pojedinca je najjači otpor istoga
probudjenja svijest vise ljudi omogucuje ubrzani razvoj skupine koja postaje imuna na bilokakve manipulacijske utjecaje, kljuc: znanje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Postoji li "pokret otpora"?
PostPostano: ned jul 12, 2009 4:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
Judziin je napisao/la:
kljuc: znanje


fala ku%cu!!!!

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Postoji li "pokret otpora"?
PostPostano: ned jul 12, 2009 9:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Svo to vase znanje odgovara idealnom svetu, ali jedno je kakav bi svet trebao da bude a drugo je kako do toga doci.
Vi ovde izigravate neke super pozitivce al znam da to nije tako, stoga da bi potvrdili sebi lazan identitet super positivca necete da razmotrite resenje sa svih aspekata.
Ako treba da "sredim svoju glavu" samo da bih pravolinijki razmisljao onda neka mi glava ostane nesredjena.
Postici cilj idealnog sveta za covecanstvo i prirodu zajedno treba paralelan ili vise dimenzionalan rad jer samo osvescivanjem ljudi nije dovoljno. Ja ne kazem da sam sto posto siguran da bi trebalo pobiti skotove, al razmatram ideju da je i to neophodno zajedno sa drugim neophodnim stvarima da se urade. Samo ubijanjem nekoliko glavnih i da se u tome uspe ne bi dovelo nikuda. Jer bi to bilo samo to. Tako i samo osvescivanjem sebe ne bi imalo svrhu sem za mene. Rusenjem celog sistema ne bi dovelo nukuda sem u haos ako ljudi nisu dovoljno svesni da zive bez zakona.
Pokret otpora ne postoji jer niko nece da razmotri sve sto treba.. crno, belo i nijanse...
Ja licno priznajem da jos uvek nemam ideju svega sto bi trebalo uciniti i postupci razni da se covecanstvo oslobodi bede.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Postoji li "pokret otpora"?
PostPostano: ned jul 12, 2009 10:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Danmagorez je napisao/la:
Ako treba da "sredim svoju glavu" samo da bih pravolinijki razmisljao onda neka mi glava ostane nesredjena.

=D>
Citat:
Postici cilj idealnog sveta za covecanstvo i prirodu zajedno treba paralelan ili vise dimenzionalan rad jer samo osvescivanjem ljudi nije dovoljno. Ja ne kazem da sam sto posto siguran da bi trebalo pobiti skotove, al razmatram ideju da je i to neophodno zajedno sa drugim neophodnim stvarima da se urade. Samo ubijanjem nekoliko glavnih i da se u tome uspe ne bi dovelo nikuda. Jer bi to bilo samo to. Tako i samo osvescivanjem sebe ne bi imalo svrhu sem za mene. Rusenjem celog sistema ne bi dovelo nukuda sem u haos ako ljudi nisu dovoljno svesni da zive bez zakona.

Što zapravo znači paralelno i višedimenzionalno razmišljanje.Ajde da prvo odredimo u kojoj smo mi dimenziji.Dakle u 3-ćoj.Pitanje je dal mi možemo razmišljati u kako se razmišlja i postoji u 4-toj?Možemo imati neke naznake ali teško da možemo razmišljati kao da jesmo u 4 dimenziji.(O tome odlično piše Uspenski u svojoj knjizi "tetrium organum",čini mi se da je na Galaksijskom 4shareu)
Paralelno razmišljanje ili lateralno?Jednostavna bi definicija toga bila,pomatrati istu točku sa neke sasvim druge pozicije i pratiti nit kamo će nas to odvesti.Nasreću,postoji ona uzrečica "Uči na tuđim greškama kako se nebi opekao.",pa prema tome možemo neke paralelne "puteve" razmišljanja vidjeti gdje završavaju a da ih ne moramo sami prolaziti.Tj. trijezno razmišljanje.Naravno uz svaki naš korak mi imamo izbor lijevo ili desno,krivo ili ne toliko krivo i kad mi mislimo da smo trijezni možda zapravo nismo.Uglavno,stvarno nije lako.
Pa zašto mi to tvoje ubijanje nekako ne štima,kako mogu zaključiti dal je to prava stvar ili ne?Kako mi to višedimenzionalno i paralelno razmišljanje može pomoći?
Možda bi mi pomoglo to da sam siguran tko sam ja,kad razmišljam dal su to moje misli?Jer ako to neznam,kako mogu razmišljati u više dimenzija ili lateralno i biti siguran da to JA mislim?hm...
Još znam da recimo svaki čovjek ima vlastitu slobodnu volju i da svatko bira svoj put.Ako već mislim raditi na sebi,imam li JA pravo nekoga ubiti jer moje trenutno mišljenje je da on ne zašlužuje biti živ?Jeli to moja misao?Jesam li u nekakvom misaonom kontejneru,proglamu,...?Mogu li ja uopće koga osvijestiti???Kako?Zar ga mogu natjerati da čita recimo ovaj forum i da shvati što mu želim reći,ako on to neće a znam da ga tjeranjem da to učini poništavam njegovu slobodnu volju?Kako onda?Možemo li što naučiti iz ljudske povijesti?
Što znači biti svjestan sebe i svoje okoline?Dal to znaći upoznati sebe kao čovjeka sa svim svojim talentima i nedostacima i sa tim znanjem ići "procijenjivati" svoju okolicu.Ali ako ću to uraditi tad ću znati da zapravo nemogu,takav kakav sam trenutno,vidjeti pravu,objektivnu situaciju.Pa kako onda JA mogu osvijestiti druge ljude ako ni sam nisam svijestan?
Mogu li slijepac i gluh čovjek funkcionirati zajedno?Moje mišljenje je da mogu,čak i dva slijepca ali puno teže i sporije.
Ovo me sve podsjetilo na današnju vijest da je neki branitelj htio napraviti atentat na slovenskog premijera.Zamisli da je za te pare što je nabavio oružje i uz tu požrtvovnost stao na neki Ljubljanski trg i na neki način širio informacije o manipulaciji kojoj smo svjedoci.Što bi bilo brže ili uspješnije?
Kako mislim da nije of topic,ovdje su neki filmići koje bi možda bilo dobro pogledati.
Pozdrav.


_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Postoji li "pokret otpora"?
PostPostano: sri jul 15, 2009 9:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Ne prican o denzitetina 3D, 4D i tako to na tu temu... nego ideja je "bila" da se oslobadjanje od elitne robije moze postici sa vise resenja istovremeno. Jedan od tih je osvestiti ljude i sebe, usmeriti ih u korektno znanje pa ko hoce nek izvoli, a medju raznim resenjima ideja je bila da ipak se mora slomiti po koje jaje da se napravi kajgana.
Ja sam bio u nedoumici sto se tice toga ali mislim da sam se danas opredelio. Jebe mi se vise za ljude i za njihovu buducnost. Ljudi kakvi su danas a i kakvi su bili oduvek mislim ne zasluzuju nista drugo nego bedu u koju su se danas navukli. Zlatno pravilo je da Kralj sam ne komanduje nicim. To sto ga vecina prati i omogucava mu da ih jebe je njihov izbor.
Zasto to sad kazem .... pa evo primera koji me je danas navuko na razmisljanje na temu da li vredi uciniti nesto za ljude ili ne:
Stojimo na semaforu, mi imamo uslovno za desno a lik stoji za pravo. Nama fali mozda deset santimetara da bi prosli a on stoji bar metar i po od stopa za napred. Od njega niko ko hoce desno nemoze. Mi mu svirnemo a on nista ... nastavimo sve jace da sviramo a on nista!!!
Na kraju uspemo da ga zaobidjemo tako sto smo se popeli na trotoar i jedva izmedju njega i jednog stuba prosli. Tu sam mu pogledao facu a on sa nekom pockom nas gleda i smeska se u fazonu .."Staje bre". Lik je bio onako krupniji kako ih ja najvise volim (Da im lomim libanju umisljenu da su jaki) ... tu sam mu se izdrao i gadjo ga kartonskom casom za kokakolu dok smo odlazili ali picka od coveka je na zalost ostala tamo u mesto da nas prati pa da mu jebem mater i oca zajedno. Kolega mi u medjuvremenu govori govori da se smirim dok drugi se smejao jer zna kakav sam kada popizdim al kako da se smirim kada te tako neko namerno jebe ..... :evil:
Da sam bio sam i sa svojim kolima verovatno bi pokusao da pretrpim stvar te da ga pratim dok na nekom "opustenijem" mestu stane te bi ga tu njega i onu njegovu kurvu sa metalnom sipkom tako izlomio da ne bih se ni seciali sta ih je snaslo... u slucaju da je bas mesto opusteno slomio bi mu i kicmu tako da vise nece nikada voziti i jebati nekog drugog :twisted: to je bas lep oseciaj kada ostavis "utisak :angel4: " na zle ljude.
(sad za detalje kako to izvesti a da vas ne uhapse koristite svoju mastu..)
Sada ... da li vredi uopste biti deo nekog pokreta otpora ili boriti se za ljude koji su u principu samo jedna gomila mesa i kostiju koja smeta prirodi i zivotinjkom svetu. Gledaju ci se oko sebe sada znam da ta elita koja tezi ka novom svetskom poretku i smanjenju populazije je u stavari u pravu. Ko jebe ljude ... ti ih maltretiras, trujes lekovima, hemijom i hranom, radis im svasta, skracujes im zivot, oduzimas im slobodu ... ali to tako i treba, jer to je stoka koja ne saljuzuje nista drugo. Svako misli da je naj pametniji te da se svet mora vrteti oko njega. Svi zive samo u nekoj svojoj realnisti a dugi su samo pojave! Njuh i treba trovati i pobiti. Na ovom svetu se ljudi samo razmnozavaju kao crvi. Skoro svaki od njih ne sluzi nicemu sem da trosi, smeta drugima, i zagadjuje okolinu... Ljudi su kancer ove planete.
Svi teze ka nekim sebicnim ciljevima kao muve na govno! Njihove zelje su samo JA, JA sto vise a za to unistavaju svet oko sebe. Serem ti se u ljude...!!!
A najgore od svega ljudi su ljubomorni drugoga ... idu po principu ako ja nemogu onda nemoze niko, ako je meni lose onda neka je celom svetu lose. Oni nece da znaju.. jednostavno NECE!!! Raspodelili su se po randovima u piramidi i svako uziva u svom malom jadnom statusu koji je dostigao.
Ko je pametan taj se zastitio, a ko je lenj i glup taj ce vecno patiti i crknuti ne znajuci nista.
Podcenio sam "glavonje" ovoga sveta jer da sam ja na njihovom mestu, videci kakav je narod od pamtiveka, radio bi im verovatno i gore.
Na kraju to je kao filter za budale... Jebes ih sa svih strana a ostavis samo malo lufta za one koji stvarno hoce, te nisu lenji da se obrazuju kako treba. Taj luft ostavis samo malo taman kolko treba da samo naj pametniji do toga dodju.
Mi koji tezimo ka razumevanju stvarnosti i istine nismo nista drugaciji od njih... Vladara sveta iza zavese. Samo sto su se oni pomirili sa idejom da se ljudi dele na jedan veoma mali deo koji su u mogucnosti da se osveste a oslalo je samo djubre bez nade za bazanje.
Sada napokon razumem. Problem nisu nikada bili vladari nego sami ljudi.
Sovrapopulacija je veliki problem ovoga sveta, ali ne mozes ti objasniti glupim ljudima da se manje jebu... Evo primer ovaj forum sam po sebi.. ovde se niko ni na jednoj temi ne slaze potpuno sa svima.. grupisu se istomisljenici a najgore je sto niko ne menja misljenje nego svi pokusavaju samo da ubede na finjaka da su oni u pravu. Niko nije na ovom forumu prihvatio misljenje drugoga koji je u pocetku bio u suprotnom sa njegovim. Samo su se grupisali ljudi slicnomosljenici da tvrde svoje. Interesantno je da su svi stekli ta toliko tvrda mosljenja samo citaljuci miljenja drugih ali potvrdjenijih mudraca un'aokolo po internetu ili po knjigama ne kontajuci da isti ti sto su napisali te knjige su samo ljudi nista drugaciji od svih nas ovde na forumu. Ali ipak kada je to rekao neki provereni mudrac onda to je to i preko njega se stice svoje misljenje te se onda pametuje protiv drugih ovde koji nemaju neku svoju popularnu knjigu kao da su oni na nekom nizem nivou misljenja od onoga koji je publikovao nesto. To znaci da vi prihvatate ideje samo onih koji su uspeli dopreti visoj masi preko neke vrste medija.
Opet poenta price o forumu je da ako ste vi nalazite u polozaju da odlucujete, kao ta elita koja ternutno vlada svetom, verovatno imate visegeneracijsko znanje da sa ljudima kako god da ga okrenes nema vajde te je jedina da ti sam iz stecenog znanja, o coveku i njegovoj prirodi, preuredis svet... Tako sto sa ces "slomiti sva jaja i na kraju ces imati kajganu".
Dobro i lose pod ovakvim uglom imaju sasvim drugi pojam.
Recimo treba smanjiti populaciju za 70\80% da bi sve funkzionisalo kako treba... OK,
Racunajuci da nema vajde to sve postici fino sa ljudima jer ce oni uvek pametovati ili filozofirati tu nesto te da za neke stvari jednostavno sa ljudima, znajuci njihovu masovnu prirodu, nema duge nego da ih NATERAS (jebem ih u dupe) da urade kako treba.
Ti nasi vladari su se jednostavno pomirili sa time da treba i crno i belo ako hoces da usmeris covecanstvo na pravi put. Oni ostavljaju uvek ono malo lufta da se pametni spasu ako ste to primetili. Treba se razumeti funkcija filtera... I ovaj sam sajt je ono sto filter dozvoljava.Jer je tu.. al nije lako dostupan te ces ga naci samo ako hoces, a i da ga nadjes ne trebas biti lenj da ga pogledas... jeste lako je prepustiti se gluposti nekih drugih sajtova cisto jer to ne remeti tvoj status glupog coveka al aonda i trebas da crknes, veselo i zadovoljno u ono sto ti serviram.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Postoji li "pokret otpora"?
PostPostano: sri jul 15, 2009 10:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
=D> =D> =D>
Mislim da je uros zlo napisao"Matrica izaziva" i da ti se to događa.
I promašio si smisao foruma,barem kako ga ja shvaćam.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Postoji li "pokret otpora"?
PostPostano: sri jul 15, 2009 10:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
A sta ti je ta matrica po tvom misljenju ako mogu znati?
I ne objasnjavaj mi ono sto je vec "napisano"..... ocu tvoja iskustva i misljenja.
A promasio sam smisao foruma samo zato sto ga ti drukcije tumacis.. Al ajde dobro ti gledas na sve ovo kao na neko rasmenjivanje misljenja .. Ne kontas da ovde razmene nema nego samo neko potvrdjivanje svojih i udaljavanje od tudjih.
Vecina je ovde ne zato sto trazi odgovore nego da potvrdi svoje ideje.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Postoji li "pokret otpora"?
PostPostano: sri jul 15, 2009 10:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
Danmagorez je napisao/la:
Vecina je ovde ne zato sto trazi odgovore nego da potvrdi svoje ideje.

Mislim da si fulao.
Niti jedno ni drugo vec trece:ucenje.

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Postoji li "pokret otpora"?
PostPostano: sri jul 15, 2009 11:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Danmagorez je napisao/la:
A sta ti je ta matrica po tvom misljenju ako mogu znati?
I ne objasnjavaj mi ono sto je vec "napisano"..... ocu tvoja iskustva i misljenja.

Može ovdje viewtopic.php?f=5&t=1400&start=20
Citat:
A promasio sam smisao foruma samo zato sto ga ti drukcije tumacis..

Da,to sam i napisao.Moja je predpostavka da osnivač foruma nije mislio na taj smisao koji si ti naveo.To znači da možda griješim,mada mislim da nije tako,i da bi saznao smisao trebalo bi pitati njega.http://www.galaksija.com/intervju.htm
Citat:
Vecina je ovde ne zato sto trazi odgovore nego da potvrdi svoje ideje.

Tad sam u manjini.
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Postoji li "pokret otpora"?
PostPostano: sri jul 15, 2009 11:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Osnivac foruma nema veze tacno sa onim sto sam napisao. Njegova ideja je jedno i spada u nesto dobro al ono na sta sam mislio je kako se taj sav forum odigrava. Sva ova misljenja korisnika foruma se mogu koristiti kao psihoanaliza onih koji "traze nesto drugo" od onoga sto je u "ponudi". A stim i kako dalje postupiti sa njima i takvom vrstom karaktera.
Takva analiza se moze vrsiti i na drugim forumima po svetu na raznim jezicima gde mozez primetiti male nijanse razlike od nacionalnosti do nacionalnosti i od mesta gde ko sta pise.
Sve uvek vodi ka jdnom odgovoru..... :dontknow:
A druga prica su sami administratori i moderatori foruma su ovde po prilicno cudo od ljudi... uzimajuci njihov nacin i odnos prema drugima i njihove reakcije spadaju u onaj vrlo uski krug pravih pozitivaca. Mada ima i clanova foruma koje bi svrstao u kategoriju.. bez obzir na njihovo trenutno znanje.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Postoji li "pokret otpora"?
PostPostano: sri dec 09, 2009 12:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 01, 2009 12:29 pm
Postovi: 41
Danmagorez je napisao/la:
Postici cilj idealnog sveta za covecanstvo i prirodu zajedno treba paralelan ili vise dimenzionalan rad jer samo osvescivanjem ljudi nije dovoljno. Ja ne kazem da sam sto posto siguran da bi trebalo pobiti skotove, al razmatram ideju da je i to neophodno zajedno sa drugim neophodnim stvarima da se urade. Samo ubijanjem nekoliko glavnih i da se u tome uspe ne bi dovelo nikuda. Jer bi to bilo samo to. Tako i samo osvescivanjem sebe ne bi imalo svrhu sem za mene. Rusenjem celog sistema ne bi dovelo nukuda sem u haos ako ljudi nisu dovoljno svesni da zive bez zakona.
Pokret otpora ne postoji jer niko nece da razmotri sve sto treba.. crno, belo i nijanse...
Ja licno priznajem da jos uvek nemam ideju svega sto bi trebalo uciniti i postupci razni da se covecanstvo oslobodi bede.


Pokret otpora ti je kad se skupi grupa ljudi i kad kažu da neće nešto što se pokušava progurati kao nešto potrebno.Takvi će reći da neće pa makar bilo i na njihovu štetu.
Sad je situacija koliko toliko ok,ali što će biti ako svi budemo čipirani i uspavani kao što neki predviđaju?Kome će onda biti do ikakvog pokreta otpora(ako uopće budu u stanju razmišljati o njemu i općenito razmišljati)?
I prije svega definirajte kome se odupirete.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Postoji li "pokret otpora"?
PostPostano: pet jan 08, 2010 12:43 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet dec 31, 2009 9:20 am
Postovi: 3
"Pokret Otpora" je opasna stvar. U prosloscu je pokret otpora zapravo bio iskoriscen od strane illuminata da bi stvolrili sopsrvene marjonetske vlade i drzave. Franzuska Revolucija je vesto orhestriran lazni pokret otpora. Komunizam u rusiji, nasoj bivsoj Jugoslaviji, je isto tako otpor stvorio jedan od naj gorih rezima ikada, gde su svi sretni sto su sluge. Ko ne zeli taj ispada, i niko o njemu nece ni znati. Komunizam, jednolinijski nacin zivota i razmisljanja je produkt "Pokreta Otpora".
Visevekovno znanje illuminata je dovelo do toga da se stvaraju vestacki pokreti otpora, stvaranje novog svetskog poretka, iskoriscavanje ljudske muke da se pridobiju glasovi, obecanjem boljeg, ljudi su se borili protiv sopstvenih robovskih rezima samo da bi na kraju iz jednoga zla presli u vece, sa obecanjem da ce biti bolje.
Danasnji svet, i demokratija, nije to sto se kaze. Demokratiju ako gledate kao slobodu grdno ste se zavarali. Danasnja demokratija nije nista drugo nego preobradjena varjanta komunizma. Imas lidere (Kraljeve, imperatore, diktatore, lazove, vlasnike drzave i tebe samoga, zovi ih kako ti je volja to je jedno te isto) i imas nas, one koji placaju porez, taxe i hteli ne hteli moraju da placaju i prate liniju koja drzava dozvoljava. Demokratija i Kapitalizam nisu nista drugo nego samo prelazna faza ka jednoj svestkoj illuministikoj-komunistickoj globalnoj drzavi. Ono sto ce zapravo tu svetsku vladu (Jednu i jedinu) ostvariti, je zapravo opet "Pokret Otpora". Otpor prema danasnjoj situaciji ce stvoriti (Uz pomoc i drugih faktora, kao lazna vanzemaljka invazija) novi svetski poredak. Vanzemaljska invazija ce potvrditi Humanizam-Illuminizam kao svetsku religiju (Religiju bez religije, jer illuminizam ce se potvrditi kao "cinjenica" a ne teorija o univerzumu), i svet ce se ujediniti pod "naucno potvdjenim cinjenicama". Taj pokret otpora ce dovesti do mnogo gorih rezultata nego sto je otpor u sovjestkom savezu kostao 20 miliona mrtvih od gladi i istrebljenja.
U zavisnosti od sopstvene sposobnosti indoktrinacije jedan deo populacije ce biti istrebljen a drugi preobradjen. Ko se "ne probudi" on predstavlja pretnju i zlo, ugrozava humani kolektivni napredak, siri negativnu energiju, on mora biti uklonjen ako se ne prihvati razvoju svoje svesti (pod razvoj spostvene svesti se podrazumeva illuminizam, jedan i jedini "istiniti i iskreni" nacin razmisljanja za kolektivno dobro)... jedan primer illuministickog-satanistickog (Khabbalah) primera razmisljanja imamo ovde na samom sajtu.
Bogovi koji jesmo
(Verovanje coveka da je Bog je tipicna satanisticka doktrina, gde covek se smatra kreatorom sopstvenog sveta i realnosti (Narcizizam)).
Interesantna izjava se krije pod ovoim delom:
Naše duše pate i umiru…
Telesni um, svesni ego je odneo prevlast! Naša duša pati i umire! I to je razlog zašto je svet ovakav kakav jeste – velika masa ega hranjena u svojim telima i njihovi prazni umovi. Nikakvo čudo da takvi umovi kreiraju mizeriju! U svakom slučaju, vremena se menjaju i promene u bliskoj budućnosti će biti veoma ozbiljne i neće svako biti u stanju da održi korak sa njima. Moguće je da će mnogi ljudi morati da napuste svoje telo…
... Svako je slobodan da interpretira cemu ovakvo vidjenje vodi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Postoji li "pokret otpora"?
PostPostano: pet jan 08, 2010 1:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Lanze je napisao/la:
... jedan primer illuministickog-satanistickog (Khabbalah) primera razmisljanja imamo ovde na samom sajtu.
Bogovi koji jesmo
(Verovanje coveka da je Bog je tipicna satanisticka doktrina, gde covek se smatra kreatorom sopstvenog sveta i realnosti (Narcizizam)).


Kakvo je tvoje misljenje u vezi odnosa izmedju coveka i boga? Kako bi ti objasnio sta je Bog?

Inace ako malkice vise obratis paznju na materijale koji su prezentovani na forumu, videces da se covek u sustini ne smatra kreatorom sopstvenog sveta i realnosti, nego upravo suprotno, on je uglavnom samo "piun". Ali sa druge strane ovde se dosta prica o covekovom potencijalu, koji on ima ali usled svog neznanja o tome nije sposoban da ga izrazi. Da li ti je ideja o "sakrivenom covekovom potencijalu" takodje satanisticka?



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 83 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz