Sada je: sub apr 27, 2024 10:41 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet dec 08, 2005 10:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
To je u neku ruku tacno.Nama radi samo 4%-5% mozga.Zamisli sta bismo sve bili u mogucnosti da radimo sa mozgom koji je 100% aktivan. Jos na to dodaj znanje , dobices svest koja moze da uradi sta god zeli,nema ogranicenja.Ovako smo ograniceni :(


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 08, 2005 10:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 25, 2005 9:29 am
Postovi: 84
radi cijeli mozak ali mi koristimo svjesno samo mali postotak


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 11:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
eto kako se neko lepo izrazi u 2 reci i sve jasno :)

ja bi pis`o pola strane :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 6:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
kwizac je napisao/la:
radi cijeli mozak ali mi koristimo svjesno samo mali postotak

Hvala na ispravci!Uostalom,mislio sam na to sto si rekao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 05, 2006 8:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Vrijeme kako ga mi shvatamo ne postoji, pa prema tome ne možemo putovati kroz vrijeme nikakvim kolima niti vozom niti bilo kakvim prevoznim sredstvom.

Putovanje kroz vrijeme za nas je vezano putovanjem kroz naše prošle i buduće živote i sjećanjem na njih.

Za buduće živote nijesam čuo da je iko bio poslije 2012. Jeste li to primjetili?

Nego dodao bih još nešto što je možda povezano sa temom.
Poslije pročitanih priloga „Terorizam“ i priloga u vezi 9./11. zapanjen sam odigravanjem događaja zadnjih dana sa karikaturama Muhameda. Meni lično se čine neukusne, a za muslimane su i uvrijedljive. I što je Evropi to trebalo? I zaista da li joj je trebalo. Sad imamo sve spremno. Opravdani gnijev muslimana, prijetnje Evropi (čak sam na slikama vidio transparent sa natpisom „Evropo i tebi će se desiti 9/11“), zabrinutost evropljanja, i eto idealni uslovi da se EZ uključi u sukob sa arapskim svijetom. I to sve bez ikakve potrebe.
Pitam se je li ovo uvod u posljednje klanje?

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 05, 2006 8:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
FORMICA je napisao/la:
Vrijeme kako ga mi shvatamo ne postoji, pa prema tome ne možemo putovati kroz vrijeme nikakvim kolima niti vozom niti bilo kakvim prevoznim sredstvom.

Putovanje kroz vrijeme za nas je vezano putovanjem kroz naše prošle i buduće živote i sjećanjem na njih.

Za buduće živote nijesam čuo da je iko bio poslije 2012. Jeste li to primjetili?

Nego dodao bih još nešto što je možda povezano sa temom.
Poslije pročitanih priloga „Terorizam“ i priloga u vezi 9./11. zapanjen sam odigravanjem događaja zadnjih dana sa karikaturama Muhameda. Meni lično se čine neukusne, a za muslimane su i uvrijedljive. I što je Evropi to trebalo? I zaista da li joj je trebalo. Sad imamo sve spremno. Opravdani gnijev muslimana, prijetnje Evropi (čak sam na slikama vidio transparent sa natpisom „Evropo i tebi će se desiti 9/11“), zabrinutost evropljanja, i eto idealni uslovi da se EZ uključi u sukob sa arapskim svijetom. I to sve bez ikakve potrebe.
Pitam se je li ovo uvod u posljednje klanje?


=D>

to sto kazes je tacno...uvod u klanje,ali bice ga jos mnogo...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 05, 2006 9:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Mislio sam na veliku svjetsku klanicu. Nama je valjda bilo dosta.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 06, 2006 9:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Gospore... pa postiji i Nojev sindrom?!

Izvinjavam se Forumu što sam ulećeo kao slon u staklaru. Polako učim. Nadam se skorašnjem konstruktivnom djelovanju. Prvo da naučim riječi i značenja riječi. Jeste li primjetili da imate poseban jezik?
Pozdrav svima. :D

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 06, 2006 11:14 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Hehe, bez panike! Otkrit ćeš vremenom i mnogo, mnogo toga "jačega". Samo peri, nedaj se smesti "novim" pojmovima i rječniku. Svaka nauka ima svoje specifične izraze, pa ne možeš sve objasniti "uobičajenim" izrazima iz tv-sapunica ili sportskih prijenosa...

Hehe. Ako što treba - pitaj!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 07, 2006 11:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
:lol: Jack u pravu si potpuno.
Zapravo sam se u početku pitao, što li ovi ljudi pričaju , potpuno su u krivu it.d.. Poslije sam uviđeo vaš posebni rječnik. Klasična nemoć ljudskog jezika koji ne može obuhvatiti sva značenja i asocijacije koje sadrži jedan pojam kojem je dodata riječ. Zahvaljujem na razumjevanju.
Pozdrav forumu :lol:

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 07, 2006 11:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
Vrijeme kako ga mi shvatamo ne postoji, pa prema tome ne možemo putovati kroz vrijeme nikakvim kolima niti vozom niti bilo kakvim prevoznim sredstvom.


Samo da ti kažem da je ovo opća nebuloza koju si izrekao.

Prijateljski ti kažem, da je bolje ovakve izjave pisati s upitnikom ili u kombinaciji s uskličnikom na kraju.

Pa to buni ljude, čovječe.

Netočno!
[-X =;


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 09, 2006 11:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Kalki je napisao/la:
Citat:
Vrijeme kako ga mi shvatamo ne postoji, pa prema tome ne možemo putovati kroz vrijeme nikakvim kolima niti vozom niti bilo kakvim prevoznim sredstvom.


Samo da ti kažem da je ovo opća nebuloza koju si izrekao.

Prijateljski ti kažem, da je bolje ovakve izjave pisati s upitnikom ili u kombinaciji s uskličnikom na kraju.

Pa to buni ljude, čovječe.

Netočno!
[-X =;


Pa dobro. Mogao sam reći vrijeme uopšte ne postoji.
Ti postojiš i to je dovoljno. Postoje i tvoji raniji i budući životi, a dali su oni promjenljivi je za diskusiju. Ti trenutni si sad ali si bio i bićeš a hoćeš li trenutnu svijest prebaciti u prijethodne ili naknadne događaje nije putovanje kroz vrijeme. Zapravo se radi o ograničenjima naše svijesti u ovom trenutku.
Pazi vrijeme nije dimenzija kao što nije ni temperatura ni sadržaj materije ni brzina ni ubrzanje ni milo koja fizička veličina. Ali je zgodno zarad računskih proračina prikazati ih u obliku dimenzije nekog matematičkog prostora i čak ih prikazati u obliku diagrama. Međutim ni jedna od njih nije dimenzija već samo fizička veličina.
Neđe davno sam pročitao neku knjigu više se ne sjećan niti njezinog naziva niti autora, no on je objašnjavao nastanak svemira i zaista logično objasnio da je naš svemir nastao tako da su se razvile tri dimenzije a četiri preostale su zakrivljene i ostale nerazvijene.
Prelistavajući ovaj forum naišao sam na fantastično jednostavno objašnjenje gornje tvrdnje koja mi je tek sad postala jasna (nikad nije kasno a :lol: ). Vrijeme je zapravo sve ono što se nalazi u preostalim "nerazvijenim" dimenzijama i nama ne razumljivo.

Odužih brate. Sad se možda bolje razumijemo. Ćao :lol:

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz