Sada je: ned apr 28, 2024 2:14 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri jun 22, 2005 10:12 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
Jane nisi u pravu, mi ne tražimo paranormalno, mi smo ga već pronašli, štoviše neki se time bave dosta dugo i imaju dosta iskustva s time, a neki su bili i oteti od strane greysa a sve alien rase s kojima se čovjek susreo su rekle da je biblija bila mjenjana od strane malih zelenih, stoga.....ja bi ti preporučija da se ti ljepo načitaš.....barem 1/10 onoga šta zna ekipa sa ovog sajta, pa onda komentiraj......da nebude u prazno.......hvala....!

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 22, 2005 11:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
GD, just give up. Svakih mjesec dana ces isto pisati. Za nekoga je SVE u bibliji normalno za tebe nije i neka tako i ostane. Mislim da raspias energiju na krivim jestima i na krivim stvarima, shvacam ja tvoje stavove ali osoba koja smatra da je:

11. Ako bi se svadili ljudi, jedan s drugim, pa bi došla žena jednoga da otme muža svojega iz ruke drugoga koji ga bije, i pruživši ruku svoju uhvatila bi ga za mošnice,

12. Odsijeci joj ruku, nek ne žali oko tvoje

(Peta Knjiga Mojsijeva, 25)


normalno, pa doro neka tako i ostane. Uopce ne znam zasto se komentira doticna knjiga, pa zar je nismo prerasli :?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 22, 2005 11:56 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
Grunfer je napisao/la:
GD, just give up. Svakih mjesec dana ces isto pisati. Za nekoga je SVE u bibliji normalno za tebe nije i neka tako i ostane. Mislim da raspias energiju na krivim jestima i na krivim stvarima, shvacam ja tvoje stavove ali osoba koja smatra da je:

11. Ako bi se svadili ljudi, jedan s drugim, pa bi došla žena jednoga da otme muža svojega iz ruke drugoga koji ga bije, i pruživši ruku svoju uhvatila bi ga za mošnice,

12. Odsijeci joj ruku, nek ne žali oko tvoje

(Peta Knjiga Mojsijeva, 25)


normalno, pa doro neka tako i ostane. Uopce ne znam zasto se komentira doticna knjiga, pa zar je nismo prerasli :?:


Da imaš pravo, idemo gradit topove :mrgreen: , ima ljudi koji su voljni slušat i kome se može pomoći......

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 22, 2005 12:18 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jun 16, 2005 8:57 am
Postovi: 15
Lokacija: Mesec
Kada bilje razmislim,dođem na stanovište

1.da je uzaludno bacati bisere pred svinje.
svinja nezna sta su biseri i pojede ih umesto kukuruza!
Nije kriva ona,vec onaj ko je to uradio.

2.Uzaludno je učiti svinju da peva,gubi se vreme i dosađuje se svinji!

Vidim da uglavnom citirate starozavetne spise,jeli ko od vas čuo za Novi Zavet i raspetoga Hrista Bogočoveka,koji je radi ljudi i njihovog spasenja sišao sa nebesa i ovaplotio se od duha svetoga i Marije device i postao čovek?

Možda je i on,po vašem tumačenju,došao iz neke galaksije samo vama poznatom metodom.........

Uostalom,ponudio sam projekat izrade posebnog ORGONSKOG razarača negativne energije i ako ste voljni da pristupite gradnji,upitajte se kako.
Molim vas da ga ne upoređujete sa onim nakaradnim konstrukcijama koje imate u glavi.

Bez želje da vas ponizim,dužnost mi je da vas obavestim,da svi oni koji negiraju iznete stavove,ne negiraju moje reči,već negiraju postojanje Boga Životvornog i time se zameraju,ne meni,već njemu.

Takvi bi ga zasigurno,da ponovo dođe među ljude ,ponovo pribili ekserima za krst.

Kad ja to znam,zna i on,i zbog toga će ovoga puta doći sa SILOM,da sudi živima i mrtvima i njegovom carstvu neće biti kraja.

Adamu je dao život i pravilo,koje je on pregazio.
Mojsiju je dao zakon,koji je od ljudi pregažen.
Sišao je sa neba i ličnim primerom pokazao kako treba,ljudi su ga raspeli.

Sledeće pouke neće biti,već STRAŠNI SUD na osnovu ponašanja po odavno datim uputstvima.

..............................


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 22, 2005 1:37 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
ponudio sam projekat izrade posebnog ORGONSKOG razarača negativne energije


Pa gdje ti je tu ORGON?

Drugo,

Citat:
Bez želje da vas ponizim,dužnost mi je da vas obavestim,da svi oni koji negiraju iznete stavove,ne negiraju moje reči,već negiraju postojanje Boga Životvornog i time se zameraju,ne meni,već njemu.


Ma da, pa što si ti "odvojen" od Boga??? Pa što si ti onda?! Mi svi ostali smo zajedno "S NJIM"... haha - ti si se upravo odrekao SVOG STVORITELJA... hehehe - pruži ruku predatorima i viči: "Jdite me, jedite me, slobodno...", "pušio sam, pušim ga i pušit ću ga" i ostale slične stvari.
I dobro si rekao: džabe je bacati bisere pred svinje !!! Tu se slažem 100%!!!

Hahaha... koje ogledalo... ( ovo mnogi zasad još ne razumiju )...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 22, 2005 1:48 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jun 16, 2005 8:57 am
Postovi: 15
Lokacija: Mesec
Mislim da je tvoja prelest tolika da ti ni psihijatar ne može pomoći,osim da te ponovo krste!

Naj veći generator pozitivne energije je ljudsko srce,i ne može ga zameniti nikakva sprava.
Onaj što je uspeo da te ubedi da se pomoću cevi može napraviti sprava sa kojom ćeš se boriti protiv nevidljivih nemani,sjebao te je zauvek.

Uskoro ćeš se osvedočiti koliko je ovo istinito,ali,nikada nije kasno,samo što će više boleti!

Pametan si ,sam ćeš zaključiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 22, 2005 1:57 pm 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Jane!
Znao sam da ćeš se 'prebaciti' na Novi zavjet pa ću ti navesti neke njegove dijelove.

"...Jakovu se rodi Josip,muž Marije,od koje se rodio Isus koji se zove Krist."
-tu je djed Isusov Jakov(po Mateju)

Međutim:

..."Kad je Isus nastupio,bilo mu je oko trideset godina.Bijaše-kako se smatralo-sin Josipov,Elijev,......Adamov,Božji."

-tu je djed Elija(po Luki)

A sad ću ti reći kako je nastao Veliki Petak koji,kao uostalom i svaki 'pravi' vjernik,slaviš s poštovanjem.
Dakle,godine 326.(n.e.) je Sv. Jelena,inače majka kršćanskog imperatora Konstantina,došla u Jeruzalem.U Jeruzalemu su tada bujali poganski kultovi.'Sv. Jelenu',bivšu konobaricu,dočekao je biskup Makarios i njoj u čast dao srušiti Venerin hram ispod ruševina kojeg nađoše ni manje ni više nego ORIGINALNI ISUSOV GROB.U 'Isusom grobu' nađoše,pazi sad:
-TRI KRIŽA NA KOJIMA SU BILI RASPETI ISUS I DVA RAZBOJNIKA
-ČAVLI KOJIMA SU BILI PRIBIJENI
-KOPLJE KOJIM JE PROBODEN ISUS
-KRUNA OD TRNJA SA KRISTOVE GLAVE
-SVETI POKROV U KOJI JE ISUS BIO POKOPAN
-SPUŽVA IZ KOJE JE PIO OCAT
-KAPUT ZA KOJI SU RIMSKI VOJNICI BACALI KOCKU
Kako se u prvi mah nije znalo koji križ je Istinski križ,ubrzo se saznalo jer se Istinski križ poklonio pred caricom!?.Naravno,ni traga bilo kakvom pisanom dokazu sa suđenja i sl.
Sv. Jelena je poznata i po pronalasku leša Sv. Mateja,našla je i pukotinu u kamenu koja je nastala kad je Isus ispustio dušu,te otkrila grob Melkisedeka.
Zanimljivo,zar ne?

Citirati ću i 'Svetu Inkviziciju':
-"Isključujemo i proklinjemo u ime Oca,Sina i Duha Svetoga,na temelju zakona,sve heretike u krilu naše svete katoličke crkve,sve koji ih pomažu ili skrivaju,te ih predajemo Sotoni.Neka su prokleti ma gdje bili,na selu ili u gradu,pri jelu ili piću,živi ili mrtvi.Bog neka im pošalje glad i kugu i neka budu omrznuti kod svih ljudi".

Pa ću dodati Giordana Bruna kojem su 'pravi vjernici' čavlom jezik zakucali na nepce i živog ga zapalili:
-"Slab je dokaz razboritosti razmišljanje u skladu s masama ili većinom,samo zato jer se radi o većini.Istina se ne mijenja jer u nju vjeruje ili ne vjeruje većina ljudi".
ili

-"Onaj tko teži filozofiji mora sve stvari dovoditi u pitanje".

Pa Sv. Augustina koji je,kad su mu rekli da ljudi žive na drugoj strani zemlje,rekao:
-"Kako bi oni,ako je zemlja okrugla,onda mogli vidjeti našeg Spasitelja Isusa Krista kako pobjedonosno stiže na oblacima?".

Pa teološka teorija o kretanju zemlje u svemiru:

"Životinje,koje se kreću,imaju udove i mišiće a zemlja nema ni udova niti mišića pa se stoga ni ne kreće.Anđeli pokreću Saturn,Jupiter,Sunce itd. u svom kretanju.Kada bi se zemlja kretala,morala bi također imati anđela u svom centru;ali sami Đavao tamo stoluje;tako da bi Đavao bio taj koji pokreće Zemlju!..."

Dodat ću i odlomak koji se mene osobno najviše dojmio iz spisa pronađenih u knjižnici Nag Hammadi:

"...moja je duša malaksala,i ja pobjegoh,veoma uznemiren.Okrenuh se sebi i ugledah svjetlost koja me okruživala,i Boga u sebi,postadoh božanski."

Kažeš da je uzaludno učiti svinju da pjeva.No,da li si ikada pokušao?Naravno da nisi.Ti si,kao i svi tvoji istomišljenici,sam sjeo za klavir i odsvirao par lakih nota.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 22, 2005 2:16 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jun 16, 2005 8:57 am
Postovi: 15
Lokacija: Mesec
Prvo:
Citati su ti neodgovarajući i netačni
Drugo:
Veliki petak je nastao onog petka kada je Hrist razapet
Treće:Taj dan se ne slavi,toga dana se tuguje,slavi se hristovo Vaskrsenje
Četvrto:Kada je Sveta carica Jelena pronašla krstove,Hristov je prepoznala po tome što je stavljanjem na kovčeg umrlog,ispod njega umrli vaskrsao.
Peto:Glupo je da vodim raspravu sa tobom jer ti time dajem značaj koji ne zaslužuješ.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 22, 2005 2:41 pm 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
To da je umrli 'vaskrsao' je samo jedna od verzija.Druga je ona koju sam ja naveo,ali ima i treća koja kaže da bi pred tim 'Istinskim Križem' muškarac ili žena bio čudesno ozdravljen.
Čudnije od toga je,zašto Euzebijus u svom djelu "Život Konstantina" opisuje dolazak 'Sv. Jelene' u Jeruzalem kao i podizanje Kršćanske crkve iznad svete grobnice,ali niti jednom rječju ne spominje čudesna otkrića niti išta što bi upućivalo da ih je stvarno i bilo.
Meni osobno je najčudnije zašto je rimski vojnik ostavio kaput koji je dobio na kocki.
Čudno je i to što je grob otkriven UNUTAR zidina a ne izvan,kako to Biblija navodi.
Da ne govorimo o lešu 'Sv. Jelene' koji se nalazi i u Rimu i u Francuskoj.

Osvrnuo bih se na završetak tvog posta,Jane.Nije glupo voditi raspravu.Glupo je u rasprave ulaziti oboružan skromnim (ne)ZNANJEM.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 22, 2005 4:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Jan,

avaj ne ocajavaj jer Krist ce ti dat snagu medutim nosim lose vijesti.

Ta knjiga na koju si se zakacio sa tolkom strascu moguce uopce nema veze sa tim Bogocovekom kojeg spominjes u intervalima od 3 i pol reda.

To da je Krist "Bogocovek" je aktualno od crkvenog sabora u Konstantinopolisu gdje su dvije sukobljene struje imale debatu dal je Krist "Bogocovek" ili jednostavno prosvijetljeni pojedinac koji ima poruku za ostatak ljudskog roda.

I sam pogadas koja je struja pobijedila. Suprotstavljena struja koju je predvodio biskup Arije je proglasena hereticka, te ukoliko odmah nisu bili u stanju promijeniti svoje misljenje bili su proganjani a u ostatku Evrope vrlo uspjesno spaljivani.
Rani krscani NISU smatrali Krista sinom bozijim ni "Bogocovekom".
Na taj nacin Crkva d.d. je zadrzala homogeni birokratski profil i mogla je uspjesno nastaviti sa ubiranjem poreza i zatupljivanjem stanovnistva i upropastavanjem tadasnje Evrope.


Dakle vidis da je Arije unajmio 100 grckih placenika i naj***o se majke ovima drugima a ne ovi drugi ovima prvima danas bi pricao drugo tj prvu verziju ako me shvacas sta ocu rec.

Na zalost nemamu puno zapisa iz tih prijasnjih vremena jer se rani biskupi koji su zasluzni za oblikovanje krscanske doktrine kakve je znamo danas imali tu naviku da unistavaju i spaljuju sve zapise koji im se ne svidaju ili ne daj boze nisu oni osobno napisali.
Tu bih istaknuo aleksandrijskog biskupa Teofila koji je uspio unistiti tj zapaliti najvecu riznicu znanja u tom dijelu Evrope - Aleksandrijsku knjiznicu posto je nahuskao bijesnu rulju na istu.

Znanja koja su Egipcanima sluzila za razne matematicke proracune, sumerska dijela o astrologiji, magiji, povijesti, medicinii, sfernoj geometriji iznikloj ponovo tek kojih 1000 godina kasnije su bila unistena za jedan dan.
Ni Rimljani ni gradanski ratovi nisu uspjeli doc glave svemu tome ali krscani su sredili stvar za jedan dan.

Uzmimo samo za primjer Sv. Augustina koji je bio malo je rec utjecajni crkvin dogmatik. U svom dijelu "City of God against the pagans" vrlo precizno navodi ko je kriv za sva zla u svijetu i koga treba izdoktrinirati i oduzet im kulturu i steceno znanje te pretvoriti u krscane. Pa nikog drugog do pagane naravno. Ono sta oni jesu i zele biti, ono sta znaju..to treba nestati...

Treba li samo rec da se crkva bacila na posao sta sa propovijedi, sta prijetnjama, sta lomacama.
Odlican marketinski potez rekao bih.

Dalje nije naodmet primjetiti da je cijela danasnje biblija i dogma izrasla na njoj nista drugo do laz...ono sta odusevljava je da su to poznate cinjenice. Dakle povijesno prihvacene. Ali od "stada" ignorirane!

Nijedno evandelje od 4 prisutna u bibliliji nije napisao Kristov suvremenik. Svako od njih je cenzurirano prema zeljama Crkve.

Nevjerovatno je da je Sv. Augustin recimo mijenjao Bibliju i tumacenja prema dogmi a ne samu dogmu krscansku prema bibliji.

Nevjerovatan krelac ili genijalni manipulator!

Ali ok buduci su totalno unistili tude vjere nije ni cuda da su i vlastitu...konzistenti su....

Spomenimo samo Sv. Pavla kao tipa koji je od samih krscana u tadasnjoj Judeji smatran za prevaranta, heretika i opcenito za nekog ko nije nikako pozeljan.
U Jeruzalemu dok je dosao prodavati price tamosnjim krscanima su ga kamenovali a kamenovanje je tadasnja kazna za krivi vjerski nauk.
Sami rimski vojnici su ga spasili da izvuce zivu glavu.
Nije ni cudo da je pricu (inace od strane prvobitnih krscana nazvana pavlinska hereza) mogao prodavati daaaaaleko od ljudi koji su bili upoznati sa prvobitnim naukom.

Nevjerojatno da je taj tip danas sam temelj krscanstva a nije se smio prvobitnim krscanima pred ocima pojavit.

Dakle gdje smo onda. Danasnji krscani se kunu u bozju rijec tj. bibliju koju su oblikovali sitni financijski interesi rane crkve koja je cenzurirajuci bibliju i svojevoljno je mijenjajuci pokusali utjerati nepismenom stanovnistvu sta je vise poreza je moguce.
Slave misu u nedjelju sta nema veze sa vezom jer misa treba biti slavljena kao sabat dakle u subotu. Nedjelja je kompromis tadasnjih poreznika na celu Crkve rimskim vladarima koji su nedjeljom stovali kult Sunca - Mitre i to nedjeljom (misa) i oko zimskog solsticija (Bozic/Badnjak). O svitcima sa mrtvog mora i nekim esenskim dokumentima nadenim da ne pricam.

Da me se ne shvati krivo nisu krscani obavezno negativci u tom smislu.
Eto pogledajte recimo Katare koji su prakticki u juznoj Francuskoj zivjeli prvobitni krscanski ideal od iscjeljivanja dodirom do zajednicke imovine itd. itd. Naravno bili su gnostici sta se tada jako kaznjavalo.

Medutim nisu htjeli papi placati porez pa ih je ovaj dijelom spalio, dijelom pobio a dijelom pribio na kriz pa ubio hehe.

Zanimljivo da kolko god krscanstvo unistilo Evropu kratkorocno i dugorocno ono sta ju je izvuklo malo iznad povrsine bila druga religija tj. islam.
Nakon pada Toleda kojim su vladali Saraceni, koji su imali medicinu, matematiku, astronomiju i sve ostalo 400 godina ispred Evrope mnogi njihovi radovi su dosli u ruke evropljanima pa mozemo rec da je to kao polagani izlazak iz jednog od najcrnjih dijelova evropske povijesti.


I jos ta retorika.
Uvijek vidim da netko ima mentalni obrazac kad pocne govoriti u sablonima.
Recimo prvobitni prevodi Biblije na grckom su bili doslovni prevodi starijih tekstova na prvobitnom jeziku, aramejskom npr u kojem redoslijed rijeci nije bio kao u hrvatskom/srpskom tako da ako zelite vidjeti tipa koji ne razmislja svojom glavom nego ponavlja iz Biblije ko papagaj samo obratite paznju na retoriku i poredak rijeci u recenici.


I kakvo je to konstanto spominjanje svinja, bisera i ostale bizuterije?
Moram primjetiti da to nije bas krscanski.
Imas kratke zivce.
Preporucam 45 ocenasa i 23 Zdravo Marije. A moze i kojih 3 pive...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 22, 2005 6:05 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Toooooo, ovo je naš "stari" Organski Portal... u pravom svjetlu. Svaka čast, majstore.

A naš mr. Smith, Jan kaže:
Citat:
Mislim da je tvoja prelest tolika da ti ni psihijatar ne može pomoći,osim da te ponovo krste!

Naj veći generator pozitivne energije je ljudsko srce,i ne može ga zameniti nikakva sprava.
Onaj što je uspeo da te ubedi da se pomoću cevi može napraviti sprava sa kojom ćeš se boriti protiv nevidljivih nemani,sjebao te je zauvek.

Uskoro ćeš se osvedočiti koliko je ovo istinito,ali,nikada nije kasno,samo što će više boleti!

Pametan si ,sam ćeš zaključiti.

Kako znaš da sam uopće kršten?!? A to i nije pozitivno, dapače, tom simbolikom poistovjećuješ se s mnogim sranjima i negativnom energijom rituala. Ali to ionako neznaš dok si mala beba. Jebiga, drugi ti kroje većinu stvari dok sam ne shvatiš neke stvari.

A orgonski generator sam napravio i RADI. Čak i bez cijevi, samo HHG. Mnogi ti to mogu potvrditi od mojih prijatelja. Imaš pravo, već sam se posvjedočio... hehe. Joj, kako "boli" kad ti svi čestitaju na poslu i daju potpore u obliku raznih pisama i kroz razgovor.... hehe. Nemaš pojma kako se lijepo osječaš kad ti drugi daju potporu ( vjerojatno suprotno od ovog što ti sad osječaš na ovom forumu )...

Bio ja pametan ili ne, već sam sam zaključio... hehe! A kao što kažeš, ni psihijatar mi ne može pomoći - pa NI NE TREBA... hehe, pa zar misliš da su oni "bogovi"??? Da je njihova zadnja??? Pa di bi svijet bio da je tako?! Užas. Svako ima svoju psihu i ona se NE LJEČI, već MIJENJA !!!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 23, 2005 6:31 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jun 16, 2005 8:57 am
Postovi: 15
Lokacija: Mesec
Odgovor ORGANSKOM PORTALU:

Oprosti mu Gospode jer on nije svestan svoje nesvesti.
Ko u koga veruje,taj će mu i pomoći!

Naravno za tebe imam i dva pitanja:

-Kako objašnjavaš Blagodetni oganj na Hristovom grobu koji se spušta svakog Vaskrsa i pali sveće prisutnima u crkvi?

-Kako objašnjavaš da su tela Hristovih svetitelja,odnosno ljudi koji su se pridržavali Hristovih zapovesti,pa tako i postali svetitelji,NETRULJIVA,odnosno da su posle više decenija ,pa čak i vekova
iskopavana neraspadnuta,odnosno cela i da se iz njih izliva МИРО,mirišljava uljasta tešnost.

Objasni mi ove dve pojave i ja pristajem da te ostavim u zabludi za uvek.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 23, 2005 6:49 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jun 16, 2005 8:57 am
Postovi: 15
Lokacija: Mesec
JACK987
Ne mogu da verujem da je neko ko veruje u postojanje proizvedene ŽIVOTNE ENERGIJE, koja je nemerljiva,u stanju da negira osvedočeno postojanje Boga Stvoritelja i Svedržitelja.

Čak i da kažemo da je sve napisano običan FALSIFIKAT,nebrojena su svedočanstva postojanja upravo Tog i Takvog boga Stvoritelja i Promislitelja.

Čak i ovo što se sada sporim sa vama oko toga,je jedan od dokaza da je on prisutan.

Da njegovo prisustvo nije evidentno,vaš instruktor,kome ste se stavili u službu nebi tako kidisao da negira Njegovo prisustvo.

No,šta da se radi.

Ne protivite se i ne sporite se samnom,protivite se Njemu.

Pljunete li malom detetu u lice,to su za njega samo kapi rose na licu,no njegovom roditelju koji sve to gleda je to neki drugačiji čin i,avaj,može se završiti na razne načine.

Preosta je mi samo da se molim za vaše prosvetljenje,i siguran sam da ću uspeti.

Danas su "čuda" potrebnija nego ikad.

Antihrist je među nama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 23, 2005 10:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
Evo moj zadnji odgovor janu, neda mi se više, evo zašto....

1. Jahve....navodni bog nije bio bog već reptilsko biće koje se prestavilo kao bog, bog kao nemjerljiva energija uopće ne može doći u doticaj sa fizičkim svijetom.
2. Ono šta je crkva izbacila je ovo, "Ja sam gospodin bog Yahweh, nemaj drugih bogova uz mene, jer ja sam LJUBOMORAN bog".
3. Nadalje, nitko neće osporit postojanje isusa, ali priča o njemu je izmišljena...evo primjera.

Horus, egipatski bog, sin boga jedinoga, rođen od djevice vrlo sličnog imena mariji zemaljski otac vrlo sličnog imena josipu, radio je čuda, i na kraju su ga razapeli, umro i uskrsnuo 3 dan isto kao i isus.
Horus nije jedini, tu je i MITRA....i još neki....ali da sad sve ne ponavljam, rekao sam ono šta sam mislija.
Isus ako se tako uopće i zvao je umro u 117 godini života.

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 23, 2005 10:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Jan Bibijan je napisao/la:
Odgovor ORGANSKOM PORTALU:

Oprosti mu Gospode jer on nije svestan svoje nesvesti.
Ko u koga veruje,taj će mu i pomoći!

Naravno za tebe imam i dva pitanja:

-Kako objašnjavaš Blagodetni oganj na Hristovom grobu koji se spušta svakog Vaskrsa i pali sveće prisutnima u crkvi?

-Kako objašnjavaš da su tela Hristovih svetitelja,odnosno ljudi koji su se pridržavali Hristovih zapovesti,pa tako i postali svetitelji,NETRULJIVA,odnosno da su posle više decenija ,pa čak i vekova
iskopavana neraspadnuta,odnosno cela i da se iz njih izliva МИРО,mirišljava uljasta tešnost.

Objasni mi ove dve pojave i ja pristajem da te ostavim u zabludi za uvek.


Bokte mazo Jan....
Moram ti odat priznanje.
Svasta sam u zivotu cuo i vrlo sam pretenciozno mislio da me ne mozes iznenaditi ali eto...smlavio si me argumentima...

Ja vise jednostavno ne znam sta da ti kazem....

...i zato cu se posavjetovati sa svojim duhovnim i idejnim ocem SOTONOM da bacim svima koji ovo citaju prasinu u oci i skrenem im paznju sa Sveprozimajuceg Boga Netruljivog na nevazna pitanja i dam krivi dojam da imam neki argument...

Dakle odgovor na tvoje prvo pitanje je....

1) Sveti duh ili sibice. Ako ti imas druge informacije podijeli ih sa nama. I gdje je uopce Hristov grob? Pa sta nije tip uskrsnuo? Pa u krajnjoj liniji zar nije i SOTONA dovoljno mocan da zapali vatru? U stanju je ponuditi sva materijalna bogatstva pa valjda je u stanju zapaliti svijecu? Sta nam to dokazuje o bilo cemu? Totalno si fulao poantu.


2)A kako ti objasnjavas da je isti efekt i sa mrtvim tijelima ljudi koji nikad u zivotu nisu culi za Isusa niti na bilo koji nacin bili povezani sa krscanstvom. I daj mi molim te objasni kako to da neki tipovi Indiji lebde, ne jedu godinama, kontroliraju autonomni zivcani sustav a nisu krscani. Mora da im pomaze neko drugi jer u koga vjeruju taj im i pomaze jelte.


Dakle buduci ce mi Bog oprostiti zbog moje nesvesti mozes i ti pa elaboriraj. MAda imam jako cvrst osjecaj da vec znam odgovore ali ako ne zbog mene a onda zbog mnogo izgubljenih ovaca koje ovo citaju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 23, 2005 10:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Jan Bibijan je napisao/la:
-Kako objašnjavaš Blagodetni oganj na Hristovom grobu koji se spušta svakog Vaskrsa i pali sveće prisutnima u crkvi?

-Kako objašnjavaš da su tela Hristovih svetitelja,odnosno ljudi koji su se pridržavali Hristovih zapovesti,pa tako i postali svetitelji,NETRULJIVA,odnosno da su posle više decenija ,pa čak i vekova
iskopavana neraspadnuta,odnosno cela i da se iz njih izliva МИРО,mirišljava uljasta tešnost.



I tebi je sve ovo normalno.
Ti si skroz paranormalan.

Osim toga sve ove efekte, i mnoge druge, Drakoni uspešno izvode da bi se ljudi još više napalili za njihovu veru. Za njihovu tehnologiju to nije nikakav problem.
Zar nije krajnje morbidno da leš ostane očuvan? Zašta se čuva? Zar se tako pobeđuje smrt - zombiranjem? Ili duhovnim vampirizmom?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 23, 2005 10:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
GameDeveloper je napisao/la:
3. Nadalje, nitko neće osporit postojanje isusa, ali priča o njemu je izmišljena...evo primjera.

Horus, egipatski bog, sin boga jedinoga, rođen od djevice vrlo sličnog imena mariji zemaljski otac vrlo sličnog imena josipu, radio je čuda, i na kraju su ga razapeli, umro i uskrsnuo 3 dan isto kao i isus.
Horus nije jedini, tu je i MITRA....i još neki....ali da sad sve ne ponavljam, rekao sam ono šta sam mislija.
Isus ako se tako uopće i zvao je umro u 117 godini života.





Citat:
"At the time of the life or recorded appearance of Jesus of Nazareth and for some centuries before, the Mediterranean and neighboring world had been the scene of a vast number of pagan creeds and rituals. There were Temples without end dedicated to gods like Apollo or Dionysus among the Greeks, Hercules among the Romans, Mithra among the Persians, Adonis and Arris in Syria and Phrygia, Osiris and Isis and Horus in Egypt, Baal and Astarte among the Babylonians and Carthaginians, and so forth. Societies, large or small, united believers and the devout in the service or ceremonials connected with their respective deities, and in the creeds which they confessed concerning these deities. And an extraordinarily interesting fact, for us, is that, notwithstanding great geographical distances and racial differences in the details of their services, the general outlines of their creeds and ceremonials were - if not identical - so markedly similar as we find them.

"I cannot of course go at length into these different cults, but I may say roughly that of all or nearly all the deities above mentioned it was said and believed that:

They were born on or very near our Christmas Day.
They were born of a Virgin-Mother. [178]
And in a Cave or Underground Chamber.
They led a life of toil for Mankind.
And were called by the names of Light-bringer, Healer, Mediator, Savior, Deliverer.
They were, however, vanquished by the Powers of Darkness.
And descended into Hell or the Underworld.
They rose again from the dead, and became the pioneers of mankind to the Heavenly world.
They founded Communions of Saints and Churches into which disciples were received by Baptism.
And they were commemorated by Eucharistic meals."
- Pagan and Christian Creeds, by Edward Carpenter, pp. 20, 21.

These facts can be checked by anyone who cares to do so and who is sufficiently interested to trace the growth of the doctrine of world Saviors in world idealism. Edward Carpenter goes on to say, in the same book:

"The number of pagan deities (mostly virgin-born and done to death in some way or other in their efforts to save mankind) is so great as to be difficult to keep account of. The god Krishna in India, the god Indra in Nepal and Tibet spilt their blood for the salvation of men; Buddha said, according to Max Müller, 'Let all the sins that were in the world fall on me, that the world may be delivered;' the Chinese Tien the Holy One - 'one with God and existing with him from all eternity' - died to save the world; The Egyptian Osiris was called Savior, so was Horus; so was the Persian Mithra; so was the Greek Hercules who overcame Death though his body was consumed in the burning garment of mortality, out of which he rose into heaven. So also was the Phrygian Attis called Savior, and the Syrian Tammuz or Adonis likewise - both of whom, as we have seen, were nailed or tied to a tree, and afterwards rose again from their biers or coffins. Prometheus, the greatest and earliest benefactor of the human race, was nailed by the hands and the feet, and with arms extended, to the rocks of Mount Caucasus. Bacchus or Dionysus, born of the virgin Semele to be the Liberator of mankind (Dionysus Eleutherios as he was called) was torn to pieces, not unlike Osiris. Even in far Mexico [179] Quetzalcoatl, the Savior, was born of a virgin, was tempted, and fasted forty days, was done to death, and his second coming looked for so eagerly that (as is well known) when Cortes appeared, the Mexicans, poor things, greeted him as the returning god! In Peru and among the American Indians, North and South of the Equator, similar legends are, or were, to be found."
- Pagan and Christian Creeds, by Edward Carpenter, pp. 129, 130.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 23, 2005 11:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Uopće nije bitno da li je priča o Isusu izmišljena. Bitna je poruka koju ona nosi, a ta poruka se proteže i prije Isusa u mnogim mitovima i ne samo egipatskim.

Svi ti spisi su duhovne prirode, i likovi u njima označavaju 'duhovne faze' tj. 'duhovnu preobrazbu' u čovjeku.
Sve borbe koje su tamo opisane, svi događaji, su u stvari simbolično opisani događaji u našoj unutrašnjosti, u duhovnom životu čovjeka. Biblija nije povijesna knjiga iako je mnogi takvom drže, bez obzira što su se neki događaji opisani tamo, vjerojatno stvarno i dogodili.

Mi nemamo danas autoriteta koji će nam tumačiti svete spise, autoritet bi trebalo biti samo naše srce. Iako je Biblija prepravljana iz nje još uvijek ipak zrači poruka koju će 'čuti onaj koji ima uši'.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 23, 2005 12:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
ŠTA SE BOJITE GRIJEHA, P LIJEPO VAM U BIBLIJI PIŠE DA JE ISUS KRIST MOTORIST PREUZEO NA SEBE SVE GRIJEHE LJUDSKOG RODA TAKO DA ŠTO GOD VI UČINITE OPROŠTENO VAM JE...

:twisted: :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 23, 2005 1:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
Mimi
Citat:
Iako je Biblija prepravljana iz nje još uvijek ipak zraèi poruka koju æe 'èuti onaj koji ima uši'.


Potpuno tacno, ali poruka imas u svakoj knjizi. Zasto bi Biblija bila nesto posebno?

A evo ti nekih "poruka":
***
Podložni budite jedni drugima u strahu Kristovu! Žene svojim muževima kao Gospodinu! Jer muž je glava žene kao i Krist Glava Crkve - On, Spasitelj Tijela. Pa kao što se Crkva podlaže Kristu, tako i žene muževima u svemu!
(Efežanima 5,21).
***
Kao u svim Crkvama svetih, žene na Sastancima neka šute. (34) Nije im dopušteno govoriti, nego neka budu podložne, kako i Zakon govori. (35) Žele li što saznati, neka kod kuće pitaju svoje muževe jer ružno je da žena govori na Sastanku.
1 Korinćanima 14,34-35


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 30 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz