Sada je: sub apr 27, 2024 8:19 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet jun 23, 2005 2:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Mimi je napisao/la:
Uopće nije bitno da li je priča o Isusu izmišljena. Bitna je poruka koju ona nosi, a ta poruka se proteže i prije Isusa u mnogim mitovima i ne samo egipatskim.

Svi ti spisi su duhovne prirode, i likovi u njima označavaju 'duhovne faze' tj. 'duhovnu preobrazbu' u čovjeku.
Sve borbe koje su tamo opisane, svi događaji, su u stvari simbolično opisani događaji u našoj unutrašnjosti, u duhovnom životu čovjeka. Biblija nije povijesna knjiga iako je mnogi takvom drže, bez obzira što su se neki događaji opisani tamo, vjerojatno stvarno i dogodili.

Mi nemamo danas autoriteta koji će nam tumačiti svete spise, autoritet bi trebalo biti samo naše srce. Iako je Biblija prepravljana iz nje još uvijek ipak zrači poruka koju će 'čuti onaj koji ima uši'.


To sta si rekla nije ni najmanje upitno i ja se apsolutno slazem ali ovdje se radi o necemu drugome...

Prihvacanje cijele doktrine a zaoblizenje sustine u cijeloj stvari, doticnu stvar iskrivljuje i vodi na sasvim drugi put.
Stos je da ako se drzis forme a to je u ovom slucaju krscansvo i Isus valjaju, ostali ne valjaju pa ce shodno tome gorjeti u paklu i shvacanje stvari doslovce, vode u doktrinu i dogmu a ne pravo znanje.

Recimo pravo znanje nije nesto sta ima formu i kvalitetu kao sta je ljudsko bice pa zvalo se ono i Krist proglasavati apsolutom tj. Bogom u smislu u kojem ga se ovdje prihvaca.

Malo otrova je dovoljno da se zatruje puno ciste vode.


Citat:
Podložni budite jedni drugima u strahu Kristovu! Žene svojim muževima kao Gospodinu! Jer muž je glava žene kao i Krist Glava Crkve - On, Spasitelj Tijela. Pa kao što se Crkva podlaže Kristu, tako i žene muževima u svemu!
(Efežanima 5,21).
***
Kao u svim Crkvama svetih, žene na Sastancima neka šute. (34) Nije im dopušteno govoriti, nego neka budu podložne, kako i Zakon govori. (35) Žele li što saznati, neka kod kuće pitaju svoje muževe jer ružno je da žena govori na Sastanku.
1 Korinćanima 14,34-35


Recimo ovo su poslanice Sv. Pavla, covjeka koji se ranim krscanima nije smio pojaviti pred ocima pa je price prodavao u "inozemstvu".
Uglavnom smijesno totalno.
Cijela danasnja doktrina pociva na pricama tog tipa vrlo sumnjivih motiva.

MEdutim ima tu jos stvari ako cemo stvari promatrati plasticno, jedna od drazih mi je ona kad Isus de facxxto govori o tome kako ono sta on nosi nije za sve nest u smislu prvo nahranis celjad u nekoj kuci pa ako sta ostane bacis psima. Netko ko ima energiju za to moze nac citat.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 23, 2005 3:28 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Malo sad čitam ove sve postove i vidim da se pali vatra i požar samo što nije buknuo... no nema veze. Gledam naslov teme i naravno, uočim negativnost u samom početku:

Naslov je: Kako napraviti orgonski razarač negativne enrgije.

Mislim da bi bolje bilo: Kako napraviti orgonski stvarač pozitivne energije.


Ne mijenja smisao, a djeluje pozitivno... pa će i postovi moć biti i malo pozitivniji od ovih svih...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 23, 2005 7:26 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jun 16, 2005 8:57 am
Postovi: 15
Lokacija: Mesec
Dragi JACK987

Siguran sam da te je zadesilo prosvetljenje.

Upravo u tome je smisao.
Ne boriti se PROTIV!
Već boriti se ZA!

Samim stvaranjem pozititivne energije,negativna se razara.

Bitno je samo da li STVARAMO ili RAZARAMO.

Ja sam za stvaranje,što uostalom od početka pokušavam da kažem.

Zato sam i pomenuo Hrista Bogočoveka i njegov način uništavanja zla,
međutim,ova tema se pretvorila u otvorenu borbu protiv Hrista.

Srećan sam da si posle onog posta od pre došao na ovakvu ideju.

Mislio sam da će biti više sugestija u tom pravcu,kao i o načinima kako postići savršenstvo koje Radjard Kipling opisuje u svojoj pesmi"AKO".

Ovaj tvoj predlog je zasigurno u tom smislu,potrebno nam je još svega 364 takva da bi smo dobili ono veliko "Č" od reči "Čovek".

KAKO NAPRAVITI STVARAČ POZITIVNE ENERGIJE?

Radjard Kipling ga opisuje,ali nam ne govori kako se sklapa.
Navodi nam sve potrebne elemente,ali neznamo kako se do njih dolazi.

Čini mi se da nam je bliže i lakše dobiti nešto iz te "4D" ili ti možda sa Kasiopeje ili već nekog imaginarnog sveta,nego zaviriti u sebe i pronaći deliće potrebne za konstrukciju.

Zasigurno bi ih trebalo pozajmiti od komšije,ako ih ima,ili se raspitati na nekom forumu,kako,eto,ja učinih i izazvah III W.W.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 23, 2005 8:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
Organski portal
Citat:
MEdutim ima tu jos stvari ako cemo stvari promatrati plasticno, jedna od drazih mi je ona kad Isus de facxxto govori o tome kako ono sta on nosi nije za sve nest u smislu prvo nahranis celjad u nekoj kuci pa ako sta ostane bacis psima. Netko ko ima energiju za to moze nac citat.


I gle, žena Hananejka izađe iz onih krajeva, i povika k Njemu govoreći: Pomiluj me Gospodine sine Davidov! Moju kćer vrlo muči đavo. A On joj ne odgovori ni reči. I pristupivši učenici Njegovi moljahu Ga govoreći: Otpusti je, kako viče za nama. A On odgovarajući reče: Ja sam poslan samo k izgubljenim ovcama doma Izrailjevog. A ona pristupivši pokloni Mu se govoreći: Gospode pomozi mi! A On odgovarajući reče: Nije dobro uzeti od dece hleb i baciti ga psima. A ona reče: Da, Gospode, ali i psi jedu od mrva što padaju s trpeze njihovih gospodara. Tada odgovori Isus, i reče joj: O ženo! Velika je vera tvoja; neka ti bude kako hoćeš. I ozdravi kći njena od onog časa.
Matej 15, 22-28 (Prevod Djuro Daničić)

Ko ima oči neka čita i izvlači "poruke".

A evo jedne karakterne osobine Pavla, beskrupuloznog lažova u "plemenite" svrhe:

Jevrejima sam bio kao Jevrejin da Jevreje pridobijem; onima koji su pod zakonom bio sam kao pod zakonom, da pridobijem one koji su pod zakonom; Onima koji su bez zakona bio sam kao bez zakona, premda nisam Bogu bez zakona nego sam u zakonu Hristovom, da pridobijem one koji su bez zakona. Slabima sam bio kao slab, da slabe pridobijem; svima sam bio sve, da kakogod spasem koga.

1. Korinćanima 9, 20-22 (Prevod Djuro Daničić)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 27, 2005 3:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
VV i Portal, prvo moraš imati Znanje i tek onda ćeš shvatiti neke biblijske poruke, pa i poslanice Pavla, a onda će ti biti jasni i svi drugi spisi i svi stari mitovi i bajke u kojima se simbolično krije Istina jer istina se i ne može iskazati riječima nego simbolično.

Ovako gledano površno sigurno Pavao ispada kao neki mrzovoljni starčić kojem fali sexa pa trabunja gluposti. I kad bi to bilo tako, ja bi se prva kao žena pobunila protiv toga.

I zaista, Pavao nije govorio svima, govorio je svojim učenicima koji su mogli razumjeti te njegove riječi. Ovo kako ljudi čitaju Bibliju ispada kao da ja sad dođem na neki uhodani tečaj konstrukcije svemirskih letjelica, a nemam blage veze o čemu se tu radi, a mislim kako sam užasno pametna, a onda poslije prodajem okolo neke fore što su mi se učinile zgodne i kao 'jasne' iako mi u stvari ništa nije jasno i sama vidim neke nelogičnosti. A istina je da nemam pojma o čemu pričam.

I zato je i Gurđijev na primjer bio oprezan u onome koje će tekstove objaviti i što će uopće napisati, uostalom, čini mi se, on nije ništa ni objavio nego su to učinili njegovi učenici.

I one riječi što je VV citirao: 'ja sam poslan SAMO izgubljenim ovcama izraela' sigurno ne znači da je on poslan današnjem narodu koji mi zovemo izrael ili nekom drugom narodu. Ali je poslan onima koji 'imaju uši'. Ti koji 'imaju uši' ne moraju nikad ni čuti ni za Bibliju ni za Kista, ali oni će ipak 'čuti' zov koji zove za izlazak iz podruma.

A ljudi se uvrijede kad neki kažu da je to samo za izabrane. Pa nisu li mnogi zvani...svatko od nas ovdje može postati izabran, svatko tko je tražitelj. A tržitelji smo upravo jer čujemo zov ali često ne znamo na njega odgovoriti, a da ne govorim kolike su barikade postavljene kako taj zov ne bi čuli, kako bi ga ugušili.
Crkve su prvi gušitelji toga glasa, iako to ništa nije rađeno od zlonamjernih ljudi. Crkveni svećenici su većinom dobri ljudi, ali ljudi koji nemaju Znanja i rekla bih, Svijesti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 27, 2005 4:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Citat:
Upravo u tome je smisao.
Ne boriti se PROTIV!
Već boriti se ZA!


Boriti se ZA, je potpuno isto kao i boriti se PROTIV. To su samo dvije strane istog kotača. Onaj tko čuje zov, čezne napustiti taj kotač. On se navozao i vrijeme je za izlazak.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 27, 2005 8:41 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ne boriti se PROTIV!
Već boriti se ZA!


Da, ali ovo dvoje nekada i ne moraju biti suprotnosti, pa nije onda isto... Jer protiv i za ne moraju nužno biti potpune suprotnosti.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 28, 2005 11:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
Citat:
MIMI
I one riječi što je VV citirao: 'ja sam poslan SAMO izgubljenim ovcama izraela' sigurno ne znači da je on poslan današnjem narodu koji mi zovemo izrael ili nekom drugom narodu. Ali je poslan onima koji 'imaju uši'. Ti koji 'imaju uši' ne moraju nikad ni čuti ni za Bibliju ni za Kista, ali oni će ipak 'čuti' zov koji zove za izlazak iz podruma.


Evo citata iz Novog Zaveta. Prosudite sami kome je Isus bio poslat, da li (današnjim/nekadašnjim) Židovima ili ušatima.

Isus: "K poganima ne idite i ni u koji samarijski grad ne ulazite! (6) Pođite radije k izgubljenim ovcama doma Izraelova! (7)
(Po Mateju 10,5-6)

" A on im reče: "I drugim gradovima treba da navješćujem evanđelje o kraljevstvu Božjem. Jer za to sam poslan." (44) I naučavaše po sinagogama judejskim. "
(Po Luki 4,43-44)

"Ne dajte svetinje psima; niti mećite bisera svog pred svinje, da ga ne pogaze nogama svojim, i vrativši se ne rastrgnu vas."
(Po Mateju 7,6)

" Njega Bog desnicom svojom uzvisi za Začetnika i Spasitelja da obraćenjem podari Izraela i oproštenjem grijeha. "
(Dela apostolska 5,31)

Citat:
MIMI
I zaista, Pavao nije govorio svima, govorio je svojim učenicima koji su mogli razumjeti te njegove riječi.


Već sam naveo stihove:
***
" Ali htio bih da znate: svakomu je mužu glava Krist, glava ženi muž, a glava Kristu Bog. "
(Efežanima 5,23 i 1. Korinćanima 11,3).
***
Podložni budite jedni drugima u strahu Kristovu! Žene svojim muževima kao Gospodinu! Jer muž je glava žene kao i Krist Glava Crkve - On, Spasitelj Tijela. Pa kao što se Crkva podlaže Kristu, tako i žene muževima u svemu!
(Efežanima 5,21).
***
Kao u svim Crkvama svetih, žene na Sastancima neka šute. (34) Nije im dopušteno govoriti, nego neka budu podložne, kako i Zakon govori. (35) Žele li što saznati, neka kod kuće pitaju svoje muževe jer ružno je da žena govori na Sastanku.
1 Korinćanima 14,34-35
***

I evo kako ih tumači jedan “ušati koji razume njegove reči” (inače moj kolega):

“Kako je Bog simbol Istine i Pravde, a Hrist simbol Ljubavi, šta je loše u tome da ženi bude GLAVA muž koji živi u Istini, Pravdi i Ljubavi”

Dakle, jasne i nedvosmislene gore navedene stihove ne treba shvatati doslovno jer se govori u simbolima i svako ih može tumačiti prema situaciji i raspoloženju?!?
A ono na čemu se zasniva Hrišćanstvo (devičansko rođenje, oživljavanje mrtvaca, raspeće, vaskrsenje, uznesenje...), što je jednako današnjoj SF produkciji, je nepobitna istina?!?

ČESTITAM!

Citat:
MIMI
Ti koji 'imaju uši' ne moraju nikad ni čuti ni za Bibliju ni za Kista, ali oni će ipak 'čuti' zov koji zove za izlazak iz podruma.

Tako je, samo što svrha Biblije nije izlazak iz podruma, već sasvim suprotno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 28, 2005 1:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
VV, ja ne govorim o kršćanstvu kako ga uče crkve. Takvo kršćanstvo je zaista SF fikcija i za mene.

Mislim da je uzalud ovdje tumačiti kozmičko dvojedinstvo, i objašnjavati što doista znače stihovi Pavla kad kaže da je muž glava žene. Samo ću ti reći da to nema nikakve veze s ovosvjetskim brakovima.

Netko uže koristiti da se njime objesi, a netko ga koristi kao pomoć u izlasku iz jame. Svatko prema svojem stanju svijesti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 28, 2005 8:59 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Netko uže koristiti da se njime objesi, a netko ga koristi kao pomoć u izlasku iz jame. Svatko prema svojem stanju svijesti.


Jao ! Ovo prvo vuče grdu karmu. Ovo drugo je super. Slažem se s time. Samo mi je još gore za čuti kad neko uže koristi da VEŽE drugog, i poslije mu radi svašta ( uključujući i krajnji prekid funkcioniranja tijela )... užas.

No, ima i vedrijih načina korištenja, recimo... kao kad pričvrstimo mrežu za spavanje za 2 drveta... hlad... povjetarac... živjelo uže !!!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 30, 2005 7:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Citat:
No, ima i vedrijih načina korištenja, recimo... kao kad pričvrstimo mrežu za spavanje za 2 drveta... hlad... povjetarac... živjelo uže !!!


Da, taj 'vedriji' način koristi većina, i spavaju i spavaju i spavaju uz pomoć svog užeta...dok uže jednom odjednom ne pukne ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 30, 2005 3:37 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Da, taj 'vedriji' način koristi većina, i spavaju i spavaju i spavaju uz pomoć svog užeta...


Da, tu si u pravu... a šta ćeš kad su većina=ovce.

Streamer, daj nam onu sliku... hehe!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 30, 2005 6:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
Onu staru nikako nemogu nac :cry: Sve sam pregledao :cry:

Al evo jedna koja izgleda jednako tupasto:

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 27, 2005 7:40 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Radi dupliranja teme, prebacimo se na temu Orgon - životna energija:

http://www.galaksija.com/forum/viewtopic.php?t=13

:wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 83 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz