Sada je: uto maj 21, 2024 1:42 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ayahuasca?
PostPostano: sub okt 14, 2006 5:21 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub okt 14, 2006 3:38 pm
Postovi: 4
Lokacija: Mostar. BiH
Da li je neko bio u prilici da isproba? Ako da, kakva su iskustva, slicna onome sto prica D.Icke?, il je to ipak od osobe do osobe, odnosno onoga sto svjest umisli pod uticajem kemikalija.

Jel ima sanse za nabaviti bilo gdje?, rado bih isprobao :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 14, 2006 7:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jun 12, 2004 11:01 am
Postovi: 86
Lokacija: Split, Croatia
Otprilike slicno onome sto Icke prica. Samo jedna od potencijalnih nuspojava ti je i smrt pa budi siguran u sto uzimas :)

I ne, nisam jos, samo prenosim sto sam cuo.

_________________
Whatever you want to be you are, don't hesitate, just be! mito.blog.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 15, 2006 3:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Nešto kratko o Terrence McKenni i ayahuasci, tek toliko da se dobije kompletnija slika:

Citat:
Terence McKenna i cyber-šamani

Mnogi su u McKenni vidjeli nasljednika Timothyja Learyja. Nažalost, on je Learyja slijedio tako što je umro nekoliko godina nakon njega od posljedica rijetkog tumora na mozgu.
Godine 1971., u kolumbijskom gradu Chorrera, Terence McKenna i njegov brat Dennis progutali su izvjesnu količinu droge ayahuasce, koju koriste mjesni šamani, a čiji se aktivni sastojak, veoma moćan, naziva DMT. Nakon nekoliko sati doživjeli su prosvjetljenje. Terence i Dennis stupili su u doticaj s duhovima prirode, elfima, koji su svojom neobičnošću više nalik na izvanzemaljce iz Dosjea X, nego na drage anđelčiće iz new age ili dječjih priča. Terence je tijekom toga putovanja imao otkrivenje o prirodi vremena nadahnuto Ji-Džingom.
Vrijeme uopće nije pravocrtno, nego se sastoji od različitih valova, koji će se poklopiti 20. 12. 2012. kako bi pokrenuli Eshaton - apokalipsu. No, ta apokalipsa ne sadrži negativnu konotaciju svršetka svijeta koja je svojstvena kršćanskoj teologiji. Za McKennu, taj je Eshaton zapravo radosna vijest. Na neki je način riječ o tome da bi brzina oslobađanja dosegnuta "ubrzanjem" tehničkog napretka, toga datuma trebala izbaciti čovječanstvo iz povijesti.
Godina 2012. Terencea McKenne na neki je način mitološka verzija jedne drukčije, više racionalističke vjere u tehnološku singularnost, koju propagiraju znanstveno-fantastičan autor Vernor Vinge i neki transhumanisti. Naravno, pristašama singularnosti koji odbijaju svaku povezanost s bilo kojom religioznom idejom, McKenna nije prirastao srcu. Sljedbenici 2012. koji su manje pobožni, bez sustezanja se pozivaju na ideje Vernora Vingea.
TEHNIKE: Drogiranje. McKennin omiljeni sastojak je DMT, koji se puši u luli i već nakon prvih nekoliko dimova izaziva trip neujednačene žestine koji, pak, traje vrlo kratko: desetak minuta. Putovanje je popraćeno gubitkom svijesti i preporučljivo je imati kraj sebe pomagača koji će prihvatiti lulu nakon što ona ispadne iz ruku.
POZICIJA: Sve te priče o elfima i 2012. djeluju prilično suludo na prvi pogled (uostalom, i na drugi također). No, McKenna je, poput pravog erudita, bio sposoban razgovarati o velikom broju tema, od Wittgensteina do alkemije i virtualne stvarnosti, koja ga je jako zanimala kao primjer vizualnog jezika.


Iz jednog broja Zarez-a.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 15, 2006 4:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Ima nešto informacija na http://en.wikipedia.org/wiki/Ayahuasca

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 17, 2007 9:23 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub jan 06, 2007 7:51 pm
Postovi: 7
Lokacija: Rijeka
www.erowid.org mislim da ces naci najpodrobnije informacije o bilokojoj drogi!

_________________
--- Vrijeme je najbolji učitelj, ali nažalost ubija sve svoje učenike! ---


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 15, 2008 6:07 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Interesuje me da li DMT dovodi u zabludu onoga koji ga koristi, ili pomaze "otvaranju"?
Potpuno sam ozbiljan, posto sam citao da se i Kundalini moze probuditi nekim travama, ali pisac nije hteo da kaze kojima.
Hvala.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 15, 2008 10:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Ali moram napomenut da su koliko ja znam... pouzdano... David Wilcock i David Icke imali iskustva sa halucinogenim supstancama.

Icke je koristio ayahuascau (DMT+MAOI), a Wilcock LSD. To su i jedan i drugi rekli.

Do not deny it! Halucinogeni su ono što otvara um različitim mogućnostima. Ako i ne želiš vidjet, obje supstance ce te prislit na to. Pa je daleko bolje i zanimljivije se prepustit njihovim čarima. No koliko čujem od jednog kolege LSD sjebava auru (ne znam kako, niti zašto. niti koliko, niti što to točno znaci), a to je dovoljno za ne korištenje. Uostalom LSD trip je predug. I zna biti naporan (info od ljudi koji su probali).

No DMT je stvar koju treba isprobat. A time i psilocybin/pilocin jer su srodni spojevi (triptamini).

Naravno činjenica je da otkad je ljudi a se koriste halucinogene supstance za postizanje različitih mističnih stanja.

Onda... koji bi bio sljedeći korak? Jedno takvo buđenje?
(ovo postam ponovno.. jer je post bio itbrisan ili od strane admina/moda ili zbog greške u sustavu)

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 15, 2008 11:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
Ljudi koji su probali DMT opisuju nevjerojatna iskustva, stvarnost jednostavno nestane i zamjeni se nekom drugom, to su iskustva vrlo slicna Near death exp-sima (mnogi ljudi koji su "probali" i jedno i drugo to tvrde) zato se predpostavlja da mozak izluci DMT (inace DMT postoji u mozgu) u krvotok, na neki nacin kao obrambeni mehanizam... Ljudi svasta opisuju o NDE iskustvima - od blazenstva do neke patnje i straha. To paše uz cinjenicu da droge poput DMTa ovise o stanju onoga ko ih uzima tj. iskustvo ovisi od covjeka do covjeka...
Sjecam se jednog filmica u kojem McKenna govori o svojem iskustvu s DMTom... kao da je probao mnoge halucinogene droge dok je istrazivao shamane i da je bio uvjeren da je puno znao o njima ali da mu je DMT pokazao da zna - virtually nothing. :mrgreen:

http://en.wikipedia.org/wiki/Ayahuasca

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 16, 2008 10:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Cezar je napisao/la:
Interesuje me da li DMT dovodi u zabludu onoga koji ga koristi, ili pomaze "otvaranju"?
Potpuno sam ozbiljan, posto sam citao da se i Kundalini moze probuditi nekim travama, ali pisac nije hteo da kaze kojima.
Hvala.


A koliko se možeš više dovest u zabludu? You have nothing to lose.

Ko što Nietzsche kaže "..ali da mu je DMT pokazao da zna - virtually nothing." Od njega i srodnih saznaš mnoge stvari. Ma da sve što saznaš ovisi o tebi i ta istina jedino vrijedi za tebe.

Naravno ovisi kako tretiraš tu substancu, tako ce ona i djelovat, ako je tretiraš kao drogu, to će i biti, ako je tretiraš kao božanski alat biti ce upravo to.

Pravilo je da što se više možeš pustit, da ceš više od toga i dobit.
Ako nemaš problema da ti kao takav nestanše u sve ili ništa. Onda ti je to vec samo po sebi super.

Treba um s time polagano otljucavat, u više navrata po malo. Jer bi vjerojatno neka "herojska" kolicina bila možda za prvi put ... to much to handle!

It bows your mind!

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 16, 2008 11:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
en1di0n je napisao/la:
Cezar je napisao/la:
Interesuje me da li DMT dovodi u zabludu onoga koji ga koristi, ili pomaze "otvaranju"?
Potpuno sam ozbiljan, posto sam citao da se i Kundalini moze probuditi nekim travama, ali pisac nije hteo da kaze kojima.
Hvala.


A koliko se možeš više dovest u zabludu? You have nothing to lose.

Oo jes ju hev,jes ju hev 8) :mrgreen: :wink:

dobra stvar je shto izgubish vecinom ono shto nisi Ti i shto ti ne samo ne treba vec te i drzi u okovima Iluzije

manje dobra stvar,da ne kazem losha,//jer je i onako terminologija dobro-loshe samo operativna i konsezualna,svako za sebe najbolje zna shta mu je chiniti//
je shto ponekad izgubish i neshto shto nisi Ti ali ti je josh uvek neophodno za normalno operativno funkcionisanje ovde u Mrezi,3D,pa dolazi do daljne distorzije percepcije,i okretanja u krug bez mogucnosti izlaska iz Iluzije u chijem stvaranju se ovog puta aktivno uchestvuje svim kreativnim potencijalom

josh manje, manje dobra stvar,koja se zna dogoditi u ovakvim situacijama,jer se chesto radi o osobama nespremnog psihofizichkog sklopa,
zato i biraju prechicu jer nisu spremni na dug i mukotrpan rad na sebi,nemaju dovoljno volje,energije,namere,votev'r... i kao takvi ulecu u to nestabilne vibracije shto ih otvara za uticaje iz nekih drugih dimenzija,pa ne treba da chudi shto se chesto dogodi da takve osobe posle takvog otvaranja dobiju gosta/4dpriljepak :twisted:
tada su vec duboko trankvilizovane i ne primecuju promene u svom delovanju,nastavljajuci da chine sve shto chine misleci da manifestuju svoju volju a ustvari isvrshavaju volju svog priljepka :twisted:


Citat:
Ko što Nietzsche kaže "..ali da mu je DMT pokazao da zna - virtually nothing." Od njega i srodnih saznaš mnoge stvari. Ma da sve što saznaš ovisi o tebi i ta istina jedino vrijedi za tebe.

Naravno ovisi kako tretiraš tu substancu, tako ce ona i djelovat, ako je tretiraš kao drogu, to će i biti, ako je tretiraš kao božanski alat biti ce upravo to.

Pravilo je da što se više možeš pustit, da ceš više od toga i dobit.
Ako nemaš problema da ti kao takav nestanše u sve ili ništa. Onda ti je to vec samo po sebi super.

Treba um s time polagano otljucavat, u više navrata po malo. Jer bi vjerojatno neka "herojska" kolicina bila možda za prvi put ... to much to handle!

It bows your mind!

:D tako nekako
kome se zuri prechicom ,njegova stvar,svako treba biti svestan mogucih posledica i rizika
oni iskusniji na Putu
znaju da sve te supstance koje uzimanjem iz biljaka ili votev'r deluju tako,postoje i u ljudskom umu i mogu se radom na sebi i spoznati i aktivirati,
pa je takvima ovakav rizik besmislen i nepotreban 8)
oni manje iskusni,pa josh ako su lenji da rade na sebi a zedni da piju sa izvora Spoznaje,njima ovaj rizik izgleda dovoljno fer i takvi se i upushtaju u tu avanturu sa biljkama moci
samo da podsetim,nekad se desi da neko odtripuje i vishe se ne vrati,josh uvek je u tripu,decenijama,da,da,ima takvih sluchajeva itekako...
dakle,pamet u glavu,i bez zurbe,svako zna shta mu valja...
PLUR :occasion5:
:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 16, 2008 12:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Citat:
znaju da sve te supstance koje uzimanjem iz biljaka ili votev'r deluju tako,postoje i u ljudskom umu i mogu se radom na sebi i spoznati i aktivirati,
pa je takvima ovakav rizik besmislen i nepotreban


Nat sto se dobija aktiviranjem/spoznajom tih sfera Uma cak i tim dugotrajnim radom na sebi, od kada je Um aparat za spoznaju i moci Uma kakve veze imaju sa Duhom.
U tome je cijela prevara sa uzimanjem Droga sto se misli da ce naci nesto u Umu i spoznati, ej zar se Duh sveo tako nisko da ce se objelodaniti netkome na takav nacin a u Umu ima dosta fantazija i Droge ne trebaju za to.
Samo mirno lezite i pustite da vas Um vodi bez ikakve kontrole i moci ce te napisati knjigu za par sati takvog imaginarnog putovanja samo nista od tog nece biti stvarno niti istina.
Svi mudri ljudi su govorili da se Um treba smiriti , Ego dovesti na najmanju mogucu mjeru da bi se pustio prostor Duhu da se ispolji i kakve sad veze imaju Umne moci sa tim.
Sve neke moci Uma , manje vise dolaze iz sfere Zmije i u tu sferu se spuste i oni sto uzimaju Droge, biljke ..i slicne stvari , zato poslije i donesu sa sobom razne entitete koji ih muce a nekima daju i odredjenu Moc ali je ta Moc put u propast.
I stvarno koliko je nekima od vas godina da vjerujete da se uzimanjem Droga moze nesto Duhovno spoznati.
A sad mi je jasno odakle su neki crpili inspiraciju za svoju literaturu i mase citaju. Zalosno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 16, 2008 5:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
Sophia je napisao/la:
I stvarno koliko je nekima od vas godina da vjerujete da se uzimanjem Droga moze nesto Duhovno spoznati.


Ofkors da moze... ali kao što nat kaze... ko oce precacem - njegova stvar.
Neshvacam zasto se uzrujavati zbog tude "gluposti"... To da se svasta moze spoznati pomocu DMT-a za mene nije upitno, ali covjek isto tako moze i tobože spoznati neku "istinu" i tako upasti još dublje u iluziju... Ovo da su ljudi ostali zauvjek u tripu sam isto cuo (jedan slucaj sa LSD-om) tako da covjek ima puno stvari za izgubit...

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 16, 2008 8:32 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Nisam imao nameru probati nesto. Samo se secam jedne emisije na exploreru. Tip je bio u nekom plemenu, a oni koriste ibogain, za te svrhe. Citao sam i o kundaliniju, pa sam tamo pronasao da ima oko 10 nacina za budjenje kundalinija. medju njima i uzimanjem neke trave, ali pisac nije hteo da napise koje. Postoji i nacin pomocu telegrama ili pisma ili telefonskog poziva.
Nemam nameru ni da budim kundalini, ali sam to procitao da bi se informisao.
Odatle sam se setio uzimanja ovakvih trava ili droga.
Hvala na misljenjima.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 16, 2008 10:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Citat:
Ofkors da moze... ali kao što nat kaze... ko oce precacem - njegova stvar.


Moze li malo vise detalja sto se sa ovom visoko rizicnom precicom moze spoznati i konkretno Duhovno spoznati ili primjer osobe koja je spoznala to uzimanjem Droge i koliko ju je kostala ta spoznaja.
Ja imam osjecaj da se time upada u paralelene realnosti u okvirima materijalne kreacije, recimo oni sto jedu magicne gljive vidjaju neke patuljke i bica iz raznih Bajki, svijet snova i fantazija ...itd...realnosti koje nisu ni malo objektivne takodje ali zato sto su drugacije nego ova, onaj sto ih vidja cini mu se da je to sad Duhovnog karaktera a sve se opet odvija u okvirima materijalne percepcije suptilnije nego ove na koje smo uglavnom navikli.
I kako to ima veze sa Duhovnom spoznajom, je li se netko od tih sto su prezivjeli taj visoko rizicni poduhvat probudio u Duhu?
Kad covjek zadobije Umne moci i pristup takvim relanostima gdje mu se otkrivaju informacije koje sad jedan obicni zemljanin ne zna, ili zadobija moci koje drugi ljudi nemaju, to ne znaci da je taj covjek probudjen u Duhu, i da mu ta sposobnost je bazirana na povecanoj Duhovnoj svjesnosti, ili pak dolazi od takvog izvora.
U svakom stanju gdje covjek gubi kontrolu nad sobom postaje otvoren raznim priljepcima tako da taj uvid koji takva sredstva daju treba nazvati pravim imenom.
Naravno da sad ja necu sjesti i plakati zbog tudjih "gluposti" ali radi se o tome da nema ovdje nista tudje, sve je povezano sa svim i svacija glupost je i licna i globalna iako to nije mnogima vidljivo ni vizuelno a ni osjecajno.
I zasto bi covjek svoj Duh , spoznaju sebe trazio na tako rizicnom mjestu, mislim da mu se Duh tamo nikad ne bi otkrio ali ne sumnjam da ce mu pruziti ruku da se izvuce iz provalije u koju je sam sebe ubacio ako covjek nadje nacin da ga zove tamo gdje jeste.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 17, 2008 1:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
vide dugega posta...ki ce to čitat...
Svatko ima totalno svoju viziju što to radi. :-) Interesantno.
Čak i među ljudima koji su koristili recimo gljive postoje znatne razlike u tome što su doživjeli, proživjeli i kako je to utjecalo na njih. Možda je bitno za ustanovit s kojom namjerom su ih koristili. Također znam da u >90% ljudi odzvanja

function farmaceutska_tvrtka{
lijek = "ono što mi kažemo da je dobro za vas";
droga = loše; //jer mi to kažemo
droga = !lijek; //droga je sve što nije lijek
broj_ljudi_koji_ne_razumije++;
}
while(!halucinogen){ //loop petlja koja se ponavlja u bekraj do korištenja halucinogena
farmaceutska_tvrtka();
}
//oprostite na malo izljevu AS3..ali u ovim danima komuniciram matematikom i sličnim.

Većina ljudi uopće ne razumiju što droga je. Ne razumiju vrstu supstanci. I većinom misle da recimo konzumiranjem marihuana se prelazi na teške droge. I ako probaš bilo koju od navedeni h postaneš automatski narkoman i onda si niš koristi. Naravno nitko ne želi razumjet o čemu se radi, lakše je čuti na vijestima.

Evo moja vizija je sljedeća. Što se našeg cjelokupnog postojanja tiče. Možda jedino što mogu reći je da se odnosi na mene.
But…here it goes.

Naša bit je bila ili naš source. Beskrajna energija, bog, polje, svejedno kako je želimo nazvati. Ali u principu tu smo svi jednaki, beskonačni i singularni. I apsolutno je svejedno. Nije ti neko beznačajno postojanje, neko je naprosto jednostavno singularno/beskrajno, bezvremeno i bez dimenzijonalno i n-dimenzijonalno sve u isto vrijeme. (paradoksalno zar ne?) Stanje kvantnog polja. Kaos! Tamo smo sve i svatko, svagdje i nigdje, jučer, sad i sutra. Well… friki!
Pošto je naš trenutni sustav (fizički), znači naš mozak koji je ograničen brojem neurona i brojem neurotransmitera osuđen svojim dizajnom da ne može procesirati toliku količinu informacija niti takav oblik niti tu frekvenciju. Naravno, dio se te energije ipak prima. I procesira, i zato smo tu. Zato i je sav život ovdje sad. Iskušava beskrajne mogućnosti. I kreira ovaj svijet. Kao što svatko od nas kreira vlastiti, u kojem postoje vlastita pravila, vlastite istine. Uniformna istina o svemu postoji, ali ona prvo ide kroz naš individualni world perception filter i tad ona postoje laž ili ostaje istina, ali se neke informacije ne provuku tako da sam kao takva gubi smisao.

To je kao da kažem ljubav je jedina istina. Ljubav je sve! I sve smo mi! – o tome bi mogli raspravljat dekadama, milenijima … ali bitno je ono radi čega smo ovdje. Da osjećamo! Tu smo da iskusimo sav moguć spektar osjećaja, da doživimo ovo tijelo koje smo stvorili. To je kao kad kupite novi auto i onda isprobavate što sve može i kako leži na cesti. Ako sam ja (kao esencija, duša ili što god) vozač ovog vozila moje zemaljskog. Pa naravno da želim isprobat kud sve to čudo može ići. Bilo fizički, bilo mentalno, želim ga iskusiti u potpunosti. A u slučaju da crkne i nakon 10god neće mi biti žao, jer znam da je dalo maksimum. Negdje je bio grafit jedan „Bolje grob nego rob!“.

Sad sam se malo raspisao. Ali želim da znate kakav je to FEEL!!!
Da se i ja izjasnim imao sam halucinogene susrete, i jedino što mogu reći na njih je to da su nešto pre ludo. Nešto što u običnim okolnostima ne možete doživjeti. Ali čak da dođete do takvih osjećaja/vizija i svega toga duhovim putem ili kojim god putem. Svede se na isto, u mozgu se oslobodi određena količina DMT-a. Jedini rizik na prečac putu je da izgubite trenutnog sebe. Možda i svoj trenutni život.
Po meni gubitak toga bi bila drastična promjena u ponašanju, u onome kako se osjećamo i kako uopće funkcioniramo u „normalnom“ svijetu, a gubitak života bi mogao biti i gubitak svega što čini naš život ili smrt (1ppm). Nemojte mi vjerovat na riječ jer to sam samo ja. Ili neki dio mene koji vas želi obmanuti sa vašeg puta. Svatko bira svoj put i svatko ga gradi ili uništi prema vlastitim izborima. Niti jedan put nije nužno dobar niti loš. Samo je pitanje da li je potreban ili nepotreban. Ali na to svatko od nas jedino na odgovor, za sebe.

„Unfortunately, no one can be told what the Matrix is. You have to see it for yourself.“

U takvom stanju pod utjecajem triptamina, sve ono što doživimo je apsolutno jasno i čisto i realno, ali samo u tom trenutku. Kad cijeli proces završi. Sve što nam ostaje je sjećanje na to (jer se napravi burn-in), nešto kao kad gledate u svijetao objekt i kad pogledate u mrak, slika vam zaostaje pred očima. Nadalje ta informacija se treba procesirat. Ali za to treba vremena i resursa. A o općenitome stanju mozga zavisi kako će se to procesirati. Ako je tranzicija prejaka, to ništa neće imati smisla, niti povezanosti, a to će vjerojatno izazvati frustracije ili neka druga neugodna stanja. Moram napomenuti da je to jednostavno BRZO!

Probajte samo zamisliti kako je proživjeti 2-3 ciklusa cijelog svemira, od prvih atoma do prvih složenijih bića and beyond. I to sve u manje od 3-4sata. Doslovno it BLOW YOUR MIND! Nakon sat dva sve to više nema neke povezanosti, ali ostaje osjećaj budnosti, uzbuđenosti, ljubavi naspram svemu što je proživljeno i viđeno. Možda najviše ljubavi prema vlastitom tijelu i sustavu u kojem živimo. Jer si sretan da si se vratio nazad.

Sjećam se jednog završetka takvog stanja. Bio sam veoma uzbuđen činjenicom da kad sve to prestane ću počet živjet! „Jedva čekam da počnem živjet“ –uzbuđen kao malo dijete kad dobije neki super poklon.

Mogao bi ja satima prepričavati doživljaje sa one strane ogledala. Ali čemu sve to? Jedno je pričati o tome, prisjećati se toga, slušati o tome, čitati… itd, ali sasvim nešto drugo je proživjeti jedno takvo putovanje.

Gledano sa fizičke strane, recimo za magične gljive, trebali bi pojest oko pola kile da nastupi fizička smrt (http://en.wikipedia.org/wiki/Psilocybin#Toxicity). A teškom dozom se smatra oko 4-5grama ( suhih gljiva. I ne izazivaju ovisnost, čak suprotno.

Ovdje želim samo iznijeti svoj jedan pogled. Da to nije EVIL, niti smrtno opasno. Niti pametno koristiti. Uzeći u obzir da mijenjaju percepciju o svijetu u kojem živimo razumljivo je zašto nije legalno. Svaka promjena svijesti na više je prijetnja sistemu kontrole.

Eto svatko od nas promovira na neki način neki svoj komad svojeg svemira, bilo da uporno priča jedno te isto ili da diskreditira neistomišljenike.

Kao što sam rekao svatko od nas ima viziju onoga što je i što nije, što funkcionira, a što ne. Svatko brije svoje, netko osnuje religiju pa onda brije svoje sa vjernicima. Nekad druga religija brije svoje sa svojima.
Šamani koriste biljčice, gljivice, kaktusiće, a Indijanci puše lulu mira. Triperi briju svatko svoje, no generalno se slažu o beskrajnoj ljubavi i zanimljivim događajima i pogledima na svijet u tim trenutcima. Političari briju svoje. Farmaceutske tvrtke+psihijatri briju kako su svi bolesni u glavu i kako ih treba krkat tabletama i liječit.

I tak. Joža zagorac brije kak je najboljše si pojest luka i špeka i spit vina. Ovi na telki seru da treba pit galon vode dnevno. ..i tako.

Ma život je najači trip! :-)
Bili Vi meni svi lepi i zdrav i dobri.

PLUR to ALL! We need it! :-)
:love5:

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 17, 2008 1:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
en1di0n hvala sto si ispricao to svoje iskustvo , pa ne djeluje ni lose, i mene obuzela neka ljubav dok sam to citala,ali stvarno, da ne znam da se i drugacije moze osjetiti potpunost skoro da bih probala te supstance :D .
A i rastuzila sam se sa druge strane, da covjek ovdje na ovoj planeti ne moze pronaci tu beskrajnu ljubav u sebi nego eto mora inicirati to stanje necim spoljnim, biljkama raznim, ovim ili onim surogatima. Zasto je to tako, nemam pojma, zar nema drugog nacina?.

By the way, drzave i njihova mafija zaradjuju mnogo vise od rasturanja raznih droga nego od icega drugog , samani jesu zivjeli egzoticno ali jesu li znali istinu ili je sve bilo magija Uma.
Vecinom ono sto na kraju ubija, covjeka prvo uzdize u ta egzoticna stanja , ljepota i euforija, nadam se da znas gdje je granica .
U biti svi kazu da znaju , da su sad spoznali i dosta je al nikako da prestanu dok to ne ode u drugu krajnost.
Zasto onda takvo stanje nije trajno, sto covjek nije stao ili samo mali broj.
Naravno da svatko bira svoj put , stvara svoje svjetove i niko nikoga ne osudjuje za nesto, ovdje se iznosi misljenje o drogama raznim i ja ih nikome ne bih preporucila jer sam vidjela samo one sto se nisu vratili, ili su se vratili pa ne mogu da se nikako vise saberu ili ih i dalje potajno uzimaju lagajuci sebe svaki dan da ce prestati iako se vec sav svemir prozivio uzduzno i poprijeko.
Mozda si ti jedan od rijetkih u kontroli, jedan od rijetkih.
:love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 17, 2008 2:13 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
„Bolje grob nego rob!“ je u Vrbiku na filozofskom ako se ne varam. Barem jedan takav...

Svi smo mi vrlo-vrlo ludi, toliko ludi da smo ubjeđeni da smo materija.
I jesmo materija! Ali što je materija? Odakle izvire svijest kad nismo materija?

Ja ne bih išao probati ništa, jer sam i ovako sav halucinogen, imam osjećaj da bi bila "termonuklearna reakcija" :) Zapravo bit će i bez pomagala.
Mnogo puta mi se bez ičeg izmaklo tlo pod nogama na budno, jednom sam završio bez tijela u ogromnosti u kojoj je svemir tek neki treptaj u bezvremenskoj ogromnosti gdje nema gore-dolje-lijevo-desno, sve je odjednom i uvijek i jedno, ili bolje rečeno, ne znam to opisati.

Daj još one matematike, molim te, to je dobra droga za mene!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 17, 2008 8:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub sep 27, 2008 10:14 pm
Postovi: 63
Nisam probala,te sve sto pricam je cisto predubedjenje .:A imam i odlican razlog da ne probam-strah.S tim se nije saliti,ko zna kakve bih ale i zmajeve otkrila i srela!Uostalom,to je i pokazatelj da li sam spremna na tako nesto ili ne.Na drugu stranu,ne shvatam zasto jedan level igre zameniti za drugi,ja bih da izadjem,naime.Priznajem da nisam ljubitelj igrica(imam malog sina te ih ,bogami,pocinjem i mrzeti).
Meni je do mira i tisine,zar ovog svog pijanog kocijasa u kara-sevdahu jos i da drogiram!I onako je lud ko struja,bicuje ono iznemoglo kljuse,kljuse njisti,kola skripe a putnik(ako ga ima) pokusava da sacuva zivu glavu!
Sto sve,naravno,ne znaci da onaj ko oseca da moze i treba,ne treba time da se igra :mrgreen: Da,bio jedan super grafit u Beogradu:"kad ja tamo a ono medjutim!"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 17, 2008 4:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Ima iskustava o kojima su neki ljudi pisali. Sve od onih kojima je jedini đir bio da se dobro natripaju do onih koji su doživjeli razna mistična stanja. Od prvog nivoa do petog. No za sad nisam našao niti jedan Level 5 trip report koji je bio smislen. Nivo je određen količinom, ali nema strogih granica. A nekome je potrebno više, a nekome manje.

Ja sam imao osjećaj kao da mogu bolje i dublje udahnut u sebe. Ne zrak. Već da moj duh/um može dublje prodrijet u moje tijelo. Dok recimo korištenjem alkohola imam osjećaj kao da istiskuje moj duh/um. I da opijanjem postajem MINDLESS!

Svaku noć koristimo DMT. Možda bi bilo zanimljivo spavati polifazno. Svaka 4 sata odspavat pola sata. I održavat taj ciklus. Time bi bili budni nešto više, ali isto tako bi i sanjali bar 6x dnevno. I vjerojatno bi globalna količina DMT-a u tijelu bila veća. A samim time bi mogli dublje prodrijet u njega.

Kombiniranje halucinogena i meditacije pokazalo se veoma zanimljivim i učinkovitim. A vjerujem da bi dodatak yoge u sve to bio više nego koristan.

Oko cijelog tog polja je veliki broj nepoznanica, straha i nerazumijevanja.
Ali sve je stvar odluke. Pa ako se desi da na tripu „umrete“ nekad je bitno odlučiti živjeti. I nikad ne zaboraviti da smo beskrajni i svemogući i tko mi jesmo.

Ovdje smo da učimo o ljubavi!

Trip Reports – pročitajte ako vam je volja

P.L.U.R

There is area of the mind that could be called unsane beyond sanity and yet not insane.

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 21, 2008 8:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
--zamrla tema...

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz