Sada je: ned jun 16, 2024 2:10 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Smeh
PostPostano: sri apr 25, 2007 7:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 23, 2007 3:06 am
Postovi: 94
Lokacija: Novi Sad
Odlika cistog bica je da se smeje i radost i smisao za humor su odlicna prevencija protiv mentalnih problema. Recimo kada bi osoba sa problemom mogla da identifikuje svoju traumu, da je konkretizuje u neku formu i da joj se dobro ismeje to bi bilo odlicno terapeutsko sredstvo. Dakle, evo ja odlucih da otvorim diskusiju o ovome #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 26, 2007 12:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
smijeh je lijek...nekazu ljudi stari uzalud :wink:

_________________
NWO hejter


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 26, 2007 2:56 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Jako pozitivan osjećaj. I sve što ide uz to... =D>

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 06, 2007 2:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 11, 2007 2:05 pm
Postovi: 73
Lokacija: Cakovec
Kad se covjek od SRCA smije,kad se smije sam sebi,svojem postojanju tad je najituitivniji (iz prakse) :mrgreen:
Zato ovce, smijte se svojoj kosi,nosu,svojem intelektu,.......

_________________
ima koga doma?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 18, 2007 10:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
Najljepši smijeh je smijeh koji darujemo srcem.
Naučimo darivati.
Najiskreniji smijeh je smjeh djeteta koje ne zna za gorčinu.
Neka naša djeca budu sretna.
Njazdraviji smijeh je smijeh samome sebi .
Spoznajmo sebe, spoznajmo život.

Život je ništa drugo nego igra , smijeh.
smijmo zato , a filozofirajmo manje , prvi ja :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 18, 2007 10:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
_Dario_ je napisao/la:
smijeh je lijek...nekazu ljudi stari uzalud :wink:


Baš točno to htjedoh napisat! :D

I ne da to kažu stari judi samo, SVI nam to govore (kaisiopejci su npr. isto strahovito duhoviti), a najmanje se smijemo... to jest sve manje se smijemo...

Osim toga osmijeh je sredstvo širenja dobrih vibracija!



:wink:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 15, 2007 5:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
ne znam je li ovaj tekst spada u ovaj topic , ali pošto je sreća direktno povezana sa smijehom i sa ovim kratkim tekstom , stavit ću ga ovdje( ako ima topic o sreći da sam ga preskočio , znam da će neki od moderatora to lako riješit , tako što će me izbacit sa foruma . šalim se hehe

Citat:
Kako to da ljudi u životu obično biraju nesreću? To je jedan od najsloženijih ljudskih problema jer se svi tako ponašaju – uvek pogrešno izaberu: jad, bedu, depresiju. Čudno ali istinito - ako ste nesrećni i jadni, kroz to uvek nešto dobijate. Ako ste srećni – gubite. Na koji način? Evo kako.

Od samog rođenja mi tako učimo svoju decu. Kad god je dete potišteno i tužno, nezadovoljno, svi ga simpatišu, svi pokušavaju da mu udovolje, svima je stalo da se to dete oseti voljenim. Ono samim tim privlači simpatije i pridobija opštu pažnju. A tuđa pažnja je hrana za ljudski Ego i opasan stimulans. Tuđa pažnja daje vam energiju; odjednom počnete da se osećate veoma važnim, kroz nju osećate da ste neko. I baš zbog toga se svi toliko trude da privuku pažnju.

U svakoj vrsti odnosa ljudski Ego nastoji da za sebe prigrabi što više. Što vas više ljudi posmatra, to vaš Ego više dobija. Nasuprot tome, ako vas niko ne gleda i vaš Ego se postepeno gubi, nestaje. Ako su vas svi zaboravili, potpuno zaboravili, kako tada Ego da opstane? Kako ćete tada osetiti da jeste, da ste drugima važni, da se hranite njihovom pažnjom?

Zato mi od samog početka učimo svoju decu: izgledaj jadno – i bićeš simpatičan svima. Svi će te pažljivo slušati. Izgledaj bolesno – i postaćeš neophodan svima. Bolešljivo dete veoma brzo postaje mali diktator. Što god ono reklo – to je zakon.

Kada je dete srećno i zadovoljno, nikome nije interesantno. Kada je zdravo, niko se ne brine o njemu. Kada je normalno u svakom pogledu, ne privlači ničiju pažnju...
Zato se slobodno može reći da svi mi od samog početka života biramo pogrešne stvari: biramo jad, pesimizam, depresiju, mračnu stranu života.

To je prvi razlog.

Drugi razlog povezan je sa prvim i tiče se zavisti, ljubomore.
Kad god smo srećni, i kad god smo zadovoljni samim sobom svi mi kao magnet privlačimo ljubomoru. Ljubomora, to znači da vas svi smatraju suparnikom, rivalom; u tom trenutku niko prema vama nije prijateljski raspoložen, svako je neprijatelj.

I tako se mi iz petnih žila trudimo da sakrijemo svoju radost, zadovoljstvo, grickamo svoju sreću daleko od tuđih pogleda kako nam je ne bi preoteli kao detetu čokoladu i pomno pazimo da prikrijemo svoj smeh – zbog toga što ne želimo da od drugih stvaramo neprijatelje. Uostalom, gledajte ljude kada se smeju. Koliko je taj smeh izveštačen, koliko se ljudi smeju samo do izvesne granice, do granice koja neće potaknuti tuđu ljubomoru. Radost danas kao da je nestala, smeh kao da je zabranjen i ako vidimo nekoga ko je istinski srećan odmah ćemo pomisliti da sa njim nešto nije u redu.

Pa koji je onda ovo tip društva? Ako je neko jadan, sve je u redu. On ne odskače iz mase jer je celo društvo manje – više slično njemu. Jadnik je punopravni član društva, on mu pripada u svakom smislu. Ali ako je neko srećan i zadovoljan bez nekog nama objašnjivog razloga, onda svi kao po komandi pomislimo da je taj potpuno otkačio. Odjednom, takav čovek kao da ne pripada nama, ne možemo da ga držimo pod kontrolom – i svi osećamo ljubomoru.

Zbog ljubomore, mi takvog čoveka osuđujemo. Pokušavamo na sve moguće načine da ga vratimo u pređašnje stanje. A mi to stanje zovemo normalnim. Psihoanalitičari će pomoći, psihijatri će pomoći, svi će pomoći da se taj nerazumno srećni čovek opet vrati u normalnu bedu.

Zbog toga današnje društvo ne može da dopusti radost. Takvim ljudima ono ne može manipulisati, takve ljude ne možete voditi u rat i nametnuti im opsednutost novcem. Oni neće protraćiti svoje živote u sakupljanju mrtvog novca. Ako su ljudi zadovoljni, celokupni socijalni šablon će morati da se menja. Jasno vam je onda zbog čega ovo društvo počiva na bedi. Beda je njegova najveća investicija. Zbog toga i podižemu decu na takav način – od samog početka im stvaramo sklonost ka bedi. Zato mi uvek i biramo jad. To je više postala navika, šablon... Oduvek smo to činili. Postali smo čak i veoma efikasni u tome.

Gde je u svemu tome naš izbor, naša slobodna volja? Izbor je tu, ali vi još uvek niste postali svesni toga. Neprestano ste birali pogrešno i sada je to postala tako mrtva navika da stvari birate automatski. Zato, budite budni – svaki put kada izaberete jad, zapamtite: to je vaš izbor.

Ali ako želite da se tome oduprete, onda poslušajte. Postoji jedan od najdubljih zakona života. Možda o tome niste razmišljali ali mogli ste da čujete – cela nauka zavisi od njega – da su uzrok i posledica osnove svega. Život je uzročno povezan. Stvorite uzrok i posledica je tu. Ako je uzrok seme, biljka će biti posledica.

To je jedan od osnovnih zakona: uzrok i posledica su najjača veza u celokupnom procesu života...
Ali...postoji jedan drugi zakon koji je čak važniji od ovog. Zakon koji će vam možda izgledati potpuno apsurdno jer on kaže: »stvori posledicu i uzrok će je pratiti«. Taj zakon predstavlja osnovu Astrološke doktrine.

Da bi vam bilo jasnije, kada pravimo horoskope, mi astrolozi u stvari beležimo proslost. Čak je i svetlosti Sunca potrebno oko 8 minuta da stigne do nas. Svetlost koja nam dolazi od zvezda dolazi nam iz prošlosti jer prelazi nezamisliva rastojanja koja se mere i u hiljadama godina. U međuvremenu zvezda koja nam šalje tu svetlost možda je čak i prestala da postoji. U svakom slučaju promenila je svoj položaj koji mi danas možemo izračunati.

Ovim svojevrsnim "sećanjem na budućnost" astrolozi budućnost u stvari pronalaze u prošlosti. Kroz posledicu koju ovde predstavlja natalna karta, horoskop, astrolozi pokušavaju da proniknu u uzroke životnih dešavanja.

Na sličan način i duhovnost kaže: potrudite se da stvorite posledicu – uzrok će je pratiti.
Postoje situacije u kojima se osećate lepo. Recimo, posetiila vas je neka bliska, draga osoba, neko u koga ste zaljubljeni...Situacija je uzrok – osećate sreću i zadovoljstvo. Sreća je samim tim posledica a dolazak drage osobe uzrok. A vidite, duhovnost vas uči: budite srećni i privući ćete sve te ljude u svoj život, oni će doći.

Stvorite posledicu, nju je čak lakše stvoriti jer posledica postupno zavisi od vas; na uzrok gotovo nikad niste u stanju da delujete. Izaberite sreću – a to znači izabrati posledicu – i vaš život će se promeniti iz temelja.


To se zove Magija...


:mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 19, 2008 12:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
maloprije idem ja putem, izišo iz svoje zgrade i tako ja idem i uživam u lijepom danu kad ono na par koraka od mene velika crna mačka se sprema da pređe preko mog puta. u sebi razmišljam ajde pređi glupa mačketino pa što, nećeš mi pokvariti dan, a ono naleti auto iza mene neđe samo 30-40 na sat a mačka lijepo se vratila i propustila auto da prođe.sada ja razmišljam je li to neka pametna mačkica pa poštuje promet ili jednostavno nije smjela da pokvari moj dan.
sve u svemu lijepo sam se nasmijo , hvala crna mačko :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 19, 2008 3:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
kako ti crna macka moze pokvarit dan? :shock: :shock: tj kak ti moze bilo kakva macka pokvarit dan...daj nismo vise u 16 stoljecu da vjerujemo u praznovjerja... :lol:

al uspio si nes,nasmijao si me svojim postom


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 19, 2008 5:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
pa to mi je i bio cilj :)
a zno sam da će neko pitat kako ti crna mačka pokvarit dan i ko još vjeruje u praznovjerja kojekakva
ja sam očito još u 16 stolječu s praznovjerjima ali zato sam došao na ovaj forum da naučim koja su to moderna praznovjerjam razumiješ , da budem inn :mrgreen:
ma znam da mi neka mačketina ne može pokvarit dan, ali popravila mi ga je time što nije prešla cestu , čak sam nekako dobar bio danas :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 19, 2008 10:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 16, 2007 2:05 pm
Postovi: 82
Lokacija: Beograd
Smeh je dobar i rado ga se secam,

Smeh ,onaj pravi iz srca za mene je retko vidjeno izrazavanje emocija.
Ne secam se kada sam se poslednji put nasmejao , onako do suza.
Pri tome niko ne moze reci da sam neki namcor ,naprotiv moja pojava u drustvu ,na poslu obicno izaziva pozitivne vibracije.Moji komentari vrlo cesto bacaju ljude u neobuzdani smeh.Ti komentari su cesto i na sopstveni racun,nikad nisu smisljeni nego jednostavna reakcija u odredjenom momentu.Omiljeni film mi je Ko to tamo peva i gledajuci ga osecam reakcije ali izrazene u grudima ,nikako glasnim smehom.Pri tome nije to suzbijanje emocija ,osecam zadovoljstvo izrazeno vrcavim komentarima punog duha.Razumem ljude koji svoja osecanja izrazavaju glasnim smehom.Nemogu da kazem da i sam to ne umem ali jednostavno ne vidim prilku za to.Uzasavam se humora i ljudi koji se smeju glupostima serviranih za zasmejavanje sirokih narodnih masa.

Kao primer dajem vam moju reakciju na postove koji se odnose na pojedine teme ovog foruma.
Mislim kad mi zavrsimo amo , pa odemo tamo
da li i tamo ima sexa kao i amo ili da to radimo
amo da se ne bi kajali tamo.


Moje pitanje je prosto : Da li je sve u redu i normalno ili sam ja malo......


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 20, 2008 3:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
malo, puno ko da je vžno :mrgreen:
ja sam se prije dok sam bio manji jako malo smijao , ali sada se stanje popravlja, više mi ne broje prijatelji iz razreda koliko sam se puta nasmijao kada se smijem ko lud.
shvatio sam u vezi smijanja sljedeće
važno je:
smijati se sam sebi
ne pridavati važnost ničemu jer ništa i nije važno
kada imaš viška energije dobro ju je iskoristiti za smijanje pa makar i u sebi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 23, 2008 3:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 16, 2007 2:05 pm
Postovi: 82
Lokacija: Beograd
Ne mislim da nista nije vazno .Upravo suprotno .Sve sto cinimo sada moze biti jako vazno za nesto drugo sto mi kao ljudska bica sada nismo u stanju da razumemo.Mozemo samo misliti ali prakticno nista nije tako kako nam se cini.U svakom slucaju svako od nas ce to saznati jednoga dana kada za to dodje vreme.
A priroda nam nije uzalud dala sposobnost izrazavanja emocija.I zato treba to da cinimo , punim plucima .I treba da se zabrinemo ako to nije tako.Jer su suze i smeh su jedan od vaznih faktora balansa energije u nama i svakako nisu bez nekog razloga sastavni deo nas samih.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 23, 2008 3:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
da naravno
jedino želim reći da podržavam ideju da naposlijetku ništa nije važno. jer važnost stvara brigu , a briga loše emocije , ego a to nije put napredka


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: čet jul 23, 2009 5:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
-Nix- je napisao/la:
maloprije idem ja putem, izišo iz svoje zgrade i tako ja idem i uživam u lijepom danu kad ono na par koraka od mene velika crna mačka se sprema da pređe preko mog puta. u sebi razmišljam ajde pređi glupa mačketino pa što, nećeš mi pokvariti dan, a ono naleti auto iza mene neđe samo 30-40 na sat a mačka lijepo se vratila i propustila auto da prođe.sada ja razmišljam je li to neka pametna mačkica pa poštuje promet ili jednostavno nije smjela da pokvari moj dan.
sve u svemu lijepo sam se nasmijo , hvala crna mačko :mrgreen:


ma za ovo samo:

=D> =D> =D> =D> =D> =D>

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: čet jul 23, 2009 5:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
-Nix- je napisao/la:
ja sam očito još u 16 stolječu s praznovjerjima ali zato sam došao na ovaj forum da naučim koja su to moderna praznovjerjam razumiješ , da budem inn :mrgreen:


BRAVO!!! SAD SI IN!!!! :D :D :D

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: čet jul 23, 2009 5:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
-Nix- je napisao/la:
važno je:
smijati se sam sebi
ne pridavati važnost ničemu jer ništa i nije važno
kada imaš viška energije dobro ju je iskoristiti za smijanje pa makar i u sebi


Nix - ti si moj idol!!!
:love3: :love3: :love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smeh
PostPostano: pon jul 27, 2009 4:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
Stilove je lahko, brzo i jednostavno primijeniti na tekst...
baš sam naletio na dobri stari forum i čitam o smehu ne mogu ni da prepoznam sebe u postovima koje sam piso davno pre.
ali da me neki smatraju idolom #-o to je vrijedno smijeha


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smeh
PostPostano: sri jul 29, 2009 9:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Nadam se da u 4d-u postoji nešto poput teleportacije,jer tad bih sad sa svakim od vas nazdravio i svakog od vas zagrlio.
:occasion5: :D

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smeh
PostPostano: sri aug 12, 2009 1:30 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Humor je najsmješniji ljudski običaj!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz