Sada je: čet mar 28, 2024 7:45 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Hristosvesnost
PostPostano: pet apr 27, 2012 7:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon mar 19, 2012 7:56 pm
Postovi: 51
Zna li neko sta o ovome?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hristosvesnost
PostPostano: pet apr 27, 2012 9:08 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Probaj sa christ consciousness po internetu, a možeš i čitati Gnozu, Steinera...
Kontekst Hristosvesnost-i bi valjda bio otprilike ovdje.
To isto drugačije ispričano je izgleda i u priči o denzitetima, recimo razlika između denziteta nižih od 5D i viših od 5D.

Onda recimo ima više verzija Geneze po internetu... jedna je ovdje:
Hristosvesnost bi u toj shemi bila valjda odmah ispod vrha kao prvobitna dualnost.
Citat:
Svijest i slobodna volja.

Započnimo s vrha i pogledajmo esenciju Svijesti koju smo predstavili kao svijetleći izvor. Svijest je uvijek postojala jer je vječna.

Ali jednog dana (ovo je beznačajni smbolizam: trebali bi smo reći ”perceptivni momenat”: A.N.) ono se probudilo i upalilo.

I Svijest je postala svjesna same sebe u tom momentu (svjesna sebstva a ne postojanja), ali ne zna ko je ona (ne poznaje sebe). Jedini put da sazna je da pogleda sebe u ogledalu ali ne postoji još takva stvar kao ogledalo. I tako Svijest kreira ogledalo za sebe. A ogledalo je u stvari virtualni Univerzum, kao što smo rekli i opisali u našem prijašnjem radu; tako Svijest gleda sebe kroz virtualni Univerzum. U toj tački, Svijest odlučuje da mora sebe doživjeti: ona mora znati a ne samo gledati u sebe kroz ogledalo. Možemo reći da ona mora znati sebe, dotaći sebe i doživjeti sebe. U tom momentu Svijest emanira, kroz čin slobodne volje, željom za iskustvom i ona odlučuje da doživljava bez bilo kakvih ograničenja. Ova misao je kreirala dualizam baš u tom momentu.

Dualizam je osnovni izraz izbora. Drugim riječima, ako odlučim da hoću da imam iskustvo, ja takođe odlučujem da ja mogu da biram moje iskustvo. Tako ja razumijem značenje biranja i njegovog odnosa ka odgovornosti biranja...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hristosvesnost
PostPostano: sub maj 23, 2015 11:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
mimi95 je napisao/la:
Zna li neko sta o ovome?


Ne znam nista ali imam jednu ideju :D

Sta sko je ta hristosvesnost zapravo kolektivna svest celog covecanstva od pocetka?
Da ljudi mozda evoluiraju tim putem, u nekim periodima ljudskog roda ta svest se izlije na pojedinca koji ima zadatak preneti to sto je razumeo na druge umove koji ce zapoceti dalje sirenje te svesti na 'novim' temeljima i tako obezbediti opstanak coveka na nekom njegovom putu?
Ta kolektivna svest je nesto do cega samo covek moze dopreti, samo je njemu dostupna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz